Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co na pocztek - Tuning A32


Gość ZibiA32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem Maximy A32 wersja europejska 3.0 99r, mam pytanie przyszłościowe (żona na razie bedzie marudzić , więc muszę zbierać fundusze po kryjomu :) ); chciałbym zrobić tuning mechaniczny, ale nie wiem od czego zacząć , jakie są przyrosty mocy przy konkretnych modyfikacjach, co trzeba zrobić razem ,żeby miało to "ręce i nogi". Co proponujecie na początek , co potem i ile to kosztuje? Jedyne co na pewno zostawię na koniec to obniżenie zawieszenia , bo jeżdżę po strasznych dziurach i się trochę boję :) . Czekam na jakieś sugestie i ewentualnie warsztaty , które możecie polecić (najchętniej w okolicach Warszawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y-pipe + wyciecie katalizatorów (wszystkich 3ch) - jakies +10KM

cały wydech nowy z ładnego kwasa około = 220KM

wkładka k&N + mod dolotu = -5KM ale dzwięk :)

 

Tyle na szybko :) a jak cos powazniej chcesz pomodzić to kompresor/trubo i jest ponad 300KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli trzeba caly wydech moge ci zalatwic

 

Też zastanawiam się nad wymianą całego wydechu...możesz powiedzieć jak zmienia się dźwięk samochodu po takiej wymianie. Zależy mi na tym żeby zmienił się w jak najmniejszym stopniu, przynajmniej żeby w środku niewiele się zmieniło pod względem hałasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, będzie głośniej nie unikniesz tego.

 

Ja mam y-pipe + serie bez katów (czyli przelot) az do koncowego ktory nie jest przelotowy ale to nie seria jakis lepciejszy i juz jest wyraznie glosniej w srodku. Da sie przyzywczaic ale jak sie wsiadzie do seryjnej maximy to roznica jest spora, a pelen przelot jeszcze zwiekszy hałas troszkę.

 

Szalony, Dylson, macie nagrane wydechy?

 

 

EDIT:

 

Właśnie sobie przypomniałem ... tu masz pełen przelot kolegi Szalonego:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=wy63pjzWM64

 

BTW: Szalony wrzuciłem Ci w końcu ten filmik co chciałeś :)

Edytowane przez GRZECHu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y-pipe + wyciecie katalizatorów (wszystkich 3ch) - jakies +10KM

cały wydech nowy z ładnego kwasa około = 220KM

wkładka k&N + mod dolotu = -5KM ale dzwięk :)

 

Tyle na szybko :) a jak cos powazniej chcesz pomodzić to kompresor/trubo i jest ponad 300KM :)

 

Mam pytanie dotyczące "cały wydech nowy z ładnego kwasa około = 220KM" , znajomi (co prawda nie Maximowcy) twierdzą ,że wymiana wydechu bez modyfikacji w sterowniku komputera nie jest w stanie dać takiego przyrostu. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zajrzyj do projektu Dylsona TU

2. zajrzyj do "wykresow maxim po hamowni" TU

 

 

Co Ty na to? :)

 

 

BTW: znajomi wiedzą ze maxima to VQ30DE ? słyszeli o tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zajrzyj do projektu Dylsona TU

2. zajrzyj do "wykresow maxim po hamowni" TU

 

 

Co Ty na to? :)

 

 

BTW: znajomi wiedzą ze maxima to VQ30DE ? słyszeli o tym silniku?

Dzięki, za wskazówki :) , mam pytanie czy za cały wydech z kwasówki z montażem cena 3000 pln jest ok? (EL-TEC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za wskazówki :) , mam pytanie czy za cały wydech z kwasówki z montażem cena 3000 pln jest ok? (EL-TEC)

 

Troche dużo, spróbuj sie potargować, albo na 2 maximy z kimś pojechać może będzie taniej. 2000-2500 byloby ok. Może znajedziesz taniej (nie znaczy lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli trzeba caly wydech moge ci zalatwic

Witam, bede w US od 9-13 sierpnia , niestety nie w Chicago a w Rhode Island. Czy orientujesz sie czy gdzies w RI moge kupic tylny spoiler do mojego samochodu (wersja europejska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...