Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n15] przełożenie tylnej wycieraczki


Gość maaalgos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maaalgos

Witam,

chcialabym przełożyć tylną wycieraczkę, aby nie dzieliła szyby na 2 części, a zamiast tego "leżała" na dole (zamierzam nakleic reklamę na tylną szybą i głupio będzie wyglądać z wycieraczką przez środek). Odkręciłam nakrętkę ze śruby i co dalej, bo nie mogę jej zdjąć ?

 

(p.s. jeśli był podobny temat, to proszę mi podać na której stronie, ponieważ wyszukiwarka forum nie działa poprawnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ściągałeś może kiedyś przednie wycieraczki? One też schodzą dość ciężko. Fajną sprawą są ściągacze do wycieraczek, ale ja nie posiadam.

Po odkręceniu śrub trzeba umiejętnie podważyć ramię wycieraczki przy śrubie, żeby wyciągać ją idealnie równolegle do osi śruby.

Generalnie trzeba użyć trochę siły. Zaaplikuj solidną dawkę WD-40 albo jakiegoś zamiennika-ostatecznie Cola, odczekaj chwilę a później spróbuj ściągać. Ja podważałem dużym płaskim śrubokrętem owiniętym w szmatkę.

Tylną też zdejmowałem w analogiczny sposób, ale zeszła o niebo lżej niż przednie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialabym przełożyć tylną wycieraczkę, aby nie dzieliła szyby na 2 części, a zamiast tego "leżała" na dole (zamierzam nakleic reklamę na tylną szybą i głupio będzie wyglądać z wycieraczką przez środek). Odkręciłam nakrętkę ze śruby i co dalej, bo nie mogę jej zdjąć ?

 

(p.s. jeśli był podobny temat, to proszę mi podać na której stronie, ponieważ wyszukiwarka forum nie działa poprawnie)

 

Jeżeli ściągniesz już wycieraczkę tak, jak opisał to kolega wyżej to po "położeniu" jej na dole i włączeniu wycieraczki będzie ona pracowała przecież poza szybą (powyciera ci rejestrację :D ). Trzeba by było odwrócić bieg jej pracy i byłoby ok, jednak nie wiem jak to wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien bo nie wiem jaki jest silnik przy tylnej wycieraczce ale zamiane biegónów na silniku powinna załatwić ten problem. Bedzie się kręcił w druga stronę - przynajmniej teoretycznie. Ale teraz pytanie czy kolega ma 3 stop na górze (czy ma lotkę od GTI na tylnej klapie) bo jak ma na dole i połozy wycieraczkę to się niebiescy moga przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1983

Witam,

chcialabym przełożyć tylną wycieraczkę, aby nie dzieliła szyby na 2 części, a zamiast tego "leżała" na dole (zamierzam nakleic reklamę na tylną szybą i głupio będzie wyglądać z wycieraczką przez środek). Odkręciłam nakrętkę ze śruby i co dalej, bo nie mogę jej zdjąć ?

 

(p.s. jeśli był podobny temat, to proszę mi podać na której stronie, ponieważ wyszukiwarka forum nie działa poprawnie)

Ja też chciałem zdjąć wycieraczki w celu odświeżenia ich ramion czarnym , matowym sprayem ale tylnej mi się nie udało nawet z pomocą wd 40 więc postanowiłem z nią nie walczyć bo bałem się że jeszcze uszkodzę silniczek he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...