Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG do silnika QR20DE


Gość Navi

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyła mi się gwarancja i pomyślałem aby zagazować swojego X-traila. Przebiegu mam zaledwie 60 tys, ale nawet przy 20 tys rocznie koszt instalacji mi się szybko zwróci tym bardziej, że jak wezmę na firmę i odpiszę VAT i podatek to wydam ok. 2000 tys zł. Oczywiście serwisant od nissana kategorycznie odradza, ale na pytanie dlaczego, gubi się w zeznaniach opowiada jakieś pierdoły o wypalaniu się sony lambda i katalizatora.

Słyszałem albo wyczytałem w necie też więcej przeciwwskazań typu:

Nie da się bo to silnik ze zmiennymi fazami rozrządu, bo zawory się wypalają, bo trzeba często regulować zawory (o ile wiem same się regulują hydraulicznie) a więc typowe brednie filozofów.

Jak doczytałem niektórzy z was jeżdżą na LPG a ten silnik był też montowany w primerach i stąd moje pytanie. Jaką instalację polecacie, na co zwrócić uwagę. Obdzwoniłem kilka zakładów w Szczecinie i wrażenie najbardziej profesjonalnego zrobiła na mnie firma Agdampol, przedstawiciel Czakrama i BRC. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek QR25DE na instalce elpigazu. Zero problemow, pali rozsadnie, raz zapalil sie check - poprawiono mieszanke i od tego czasu zero niespodziewanych lampek a przejechane kolo 20kkm w rok. Dodam tylko ze wlascicielem tego auta jest czlowiek, ktory na nissanach zjadl zeby i od wielu lat pracuje w ASO jako mechanik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam gaz od 24 VI i narazie testuje.Przejechalem jakies 150 km i narazie ok tylko spalanie gazu duze.Mam instalacjie STAG 4 butla w kole 48 litrow,przelancza sie na gaz z benzyny bardzo szybko.Jak wiecej przejade i dotego na trasie to napisze.

 

 

Witam przejechałem trase czestochowa-słowacja-wegry-słowacja-czestochowa jakies 1500 km.spalanie na trasie około 10-11 litrow.Obecnie koszty 200 km miasto to 60 zlotych.Autko jezdzi ok nieraz tylko przy przechodzeniu z pb na lpg jest to wyczuwalne.Mysle że w trasy to jest super sprawa z tym gazem miasto wychodzi gorzej.Bylem na pierwszym przegladzie podpieli laptopa i cos patrzeli ale wyszło że jest wsio ok.Mam primere p12 z silnikiem 2.0 ful opcja skóra napedy dvd i cd.xenony.Rok 2002 przebieg 74 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja też mam p12 z silnikiem qr20de i lpg brc ogólnie jestem zadowolony, tylko ostatnio coś ciężko rano zapala jakby paliwo słabo dochodziło (jest świeże 98 ultimate) dopiero jak przegazuję to wchodzi na obroty i już jest ok, problem tylko jak postoi ponad 5 godz i ostygnie, co to może być? no i jak w końcu jest z tymi zaworami, czy luzy trzeba regulować mechanicznie czy nie i jaki jest objaw jeśli trzeba wyregulować bo ja jeszcze tego nie robiłem a już trochę jeżdżę. filtr paliwa podobno jest niewymienny? chociaż jeśli jest ciepły to odpala i jedzie normalnie na benzynie więc to raczej nie wina filtra. co jeszcze można sprawdzić, pomóżcie bo lato niedługo się skończy i z odpalaniem pewnie będzie coraz gorzej, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...