Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

głośniki pod samo radio


Rafal87xc

Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuje głosniki pod samo radio, radia jeszcze niemam ale na dniach kupie jakiegos pionka albo blaupunkta coś z podstawowych modeli i zastanawiam sie jakiej mocy powinny byc głosniki bo wyczytałem ze nie powinny być za mocne bo radio nie uciągnie. wiec jakiej mocy powinny byc głosniki? skoro radio ma ok 20W na kanał, czy 50W w magnatach carfit 162 bedzie dobre pod samo radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy?? Dobrze grają pod radiem helixy dark blue 62.1, wiem bo je miałem. Zestaw odseparowany ze zwrotnicami zagra lepiej niż 2-3-.... drożne głośniki. Popatrz też na wytłumianie drzwi opisane jest w tym dziale. Warto je zrobić bo bez tego żaden głośnik nie pokaże na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jakiej mocy powinny byc głosniki bo wyczytałem ze nie powinny być za mocne bo radio nie uciągnie

 

Co wy macie z tym "ciągnięciem" głośników przez radio... Radio dostarczy tyle mocy ile może, a podłączony do niego głośnik zagra z taką mocą jak dostanie. Zakładając że mamy 2 głośniki o takich samych parametrach oprócz mocy znamionowej to oba pod radiem zagrają tak samo głośno, a radiu nic się nie stanie. W praktyce jest fakt-faktem nieco inaczej - głośniki o większej mocy mają zwykle większą indukcyjność, a co za tym idzie końcówka mocy powinna mieć odpowiednio wysoki współczynnik tłumienia aby sobie "poradzić" z tą większą indukcyjnością - żeby głośnik nie latał sobie tak jak chce. Ale końcówki mocy montowane w radiach raczej dobrze sobie radzą z głośnikami o większej mocy. U mnie na przedzie siedzą Hertz'e 165 DSK, mają one ponoć 70W RMS i radio JVC KD-G322 o mocy wyjściowej 20W RMS radzi sobie bardzo dobrze.

Wracając do tematu:

- możesz kupić i te 50W nic nie powinno się dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...