Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MINIMALNY TUNING NAVARY


Gość ZdrajcaSt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

ale według mnie navara to nie auto w teren ja wole z niego zrobic bulwarówkę bo te felgi co mam by fajniej wyglądały gdybym navarkę obniżył

 

Przytnij przednie sprężyny o dwa zwoje a na pakę wrzuć 500kg gruzu. Siądzie aż miło :D A na poważnie to poszukaj jakiegoś amerykańskiego klubu/forum dot. Frontiera i Pathfindera. Te zjary nawet ciągniki siodłowe obniżają więc na pewno ciś wygrzebiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jaki układ wydechowy dać do Navary aby ciut lepiej mruczała ?

Wkładał ktoś np sam końcowy wydech ?

 

 

mysle ze 2,5 cala przelot pod warunkiem zwiekszenia podmuchu turbo zrobi dla ciebie efekt którego szukasz .. tylkoniewiem kto ci turbawke podkreci :P

 

albo zakładaj benzyne i tez zmien wydech :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może głupie pytanie, ale pytam serio, bo nigdy nie stosowałem takich przeróbek.

 

Co daje ten filtr oprócz głośniejszej pracy silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sam filtr tylko układ dolotowy. Producent pisze, że zasysa zimne powietrze, co wpływa na zwiększenie mocy silnika. Faktycznie zimne powietrze poprawia jakość mieszanki, ale fabryczny układ dolotowy bierze powietrze z tego samego miejsca. Nie wiem na ile ten wynalazek działa, ale za taką kasę to ja wsadziłem snorkel. I mówię wam, to dopiero robi hałas, jazda z uchyloną szybą kierowcy odpada. Człowiek ma wrażenie, że obok startuje odrzutowiec... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZe Faja. Ile dałeś za Snorkel ? Ja na necie znalazłem za 1025 cały zestaw.Może jest coś taniej do odrzutowców na czterech kołach :]Sam montowałeś czy w zakładzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałem :) wiertarka, wyrzynarka i jazda :) w niecałe 2 godzinki zrobione. No i ja też na allegro kupiłem ale chyba za 700...

 

 

Co z zabezpieczeniem, przecież za rok góra dwa zacznie korodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sam filtr tylko układ dolotowy. Producent pisze, że zasysa zimne powietrze, co wpływa na zwiększenie mocy silnika. Faktycznie zimne powietrze poprawia jakość mieszanki, ale fabryczny układ dolotowy bierze powietrze z tego samego miejsca. Nie wiem na ile ten wynalazek działa, ale za taką kasę to ja wsadziłem snorkel. I mówię wam, to dopiero robi hałas, jazda z uchyloną szybą kierowcy odpada. Człowiek ma wrażenie, że obok startuje odrzutowiec... :)

 

można pomyśleć o takim: http://www.rocasilva.com/snorkel/snorkel2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie miejsca narażone na korozję (a jest ich z 8)zostały odpowiednio wyczyszczone i zabezpieczone :) Nie ma strachu, rdza nie zeżre nadkola :)

 

A tak z innej beczki to zmieniłem zderzak z tyłu :)

belka z profilu 80 x 80 mm z dospawanym mocowaniem wkręcanym w miejsce fabrycznego.

Widziałem coś takiego na allegro za ponad 1000 zł. Mnie ta modyfikacja kosztowała 10 razy mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam montowałem :) wiertarka, wyrzynarka i jazda :) w niecałe 2 godzinki zrobione. No i ja też na allegro kupiłem ale chyba za 700...

 

 

 

Co z zabezpieczeniem, przecież za rok góra dwa zacznie korodować.

 

Skuter ma plastikową obudowę, wszystko idzie szybko i nie trzeba zabezpieczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

widze że pierwszy człowiek który chce Navarę obniżyć zamiast podnieść...

zagryzą cię tu i wbiją szpilki..to nie ludzie to wilki ...:-)

 

ale pomysł jest zacny...bo jakby posadzić Pick Upa na glebie to by wyglądał super..

jak ktoś nie wjeżdża w teren to dla mnie osobiście wygląd i na pewno jazda po asfalcie

jest wygodniejsza i nie buja jak przy wysokim aucie...ale..

jak pomyśle o obniżeniu zawieszenia i zmian na falgi np.22" to mi się nasuwają pytania:

1. jeśli obniżę zawieszenie to jak z ładownością paki...nawet jeśli ktoś nie wozi

na codzień gruzu to czasem przyjdzie taki moment że trzeba będzie doladować Navare

piachem, cementem lub glazurą...jeśli obniżymy tył na resorze to żeby pod ładunkiem

nie siadł za nisko resor musi być sztywniejszy a co za tym idzie będzie skakał na

wybojach ...tak było z 126p jak się obniżało przód dając płaski resor ale wzmocniony

o jedno pióro...skakał jak piłka ping-pongowa

oczywiście można przyjąć zasadę że się na pace wozi powietrze a w zimie śnieg :-)

2.Opony - jeśli damy duże felgi -np.22" to jak z oponami? Stosujemy opony

do auta 4x4 czy do klasycznych płaskaczy..

Jak do płaskaczy to jak z ich wytrzymałoscią...auto samo waży chyba ze 2200 kg + ładowność

np. 800 kg albo przyczepa..nie ma strachu że taka opona dupnie?

 

3. Gwarancja na zawieszenie i koszty:

- podejrzewam że ASO nie zamontuje takiego zawieszenia nawet jak im się je przywiezie w paczce...albo

policzą za to połowę wartości auta a i tak spieprzą montaż..jak wszystko co robią.

Zatem jak z gwarancją na podzzespoły zawieszenia..

Jak pokazuje życie Navara jest awaryjna i niczemu nie można wierzyć.

Mnie już wymieniono:

- ślizg łancucha rozrządu którego ktoś zapomiał załozyć w fabryce - 2 tygodnie postoju w ASO

- obłażącą kierownię ze sreberka

- mieszek biegów

- wylał się płyn z przekladnie kierowniczej bo wężyk był nie dokrecony...po roku jazdy.

 

Znajomemu wymienili:

- skórzane obicia foteli - raczej skajowe ..przetarły sie

- 2x zderzak tylni - pięknie rdzewiał

- wtryski...powód...spadek mocy o 20%

 

4. Cena zestawu takowego - pewnie z 10 tysi....

5. Parkowanie w miejscach gdzie inni nie mogli...

hałdy śniegu..krawężniki po 20cm..

 

ech ..skorka za wyprawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, właśnie tydzień temu kupiłem na motolokalizator snorkel do mojej NAVARY, http://www.motolokalizator.pl/product/3198/snorkel_nissan_navara___pathfinder.html, ojjjj panowie zapłaciłem mniej niż maja je na allegro, 469 zł + koszty przesyłki i pasuje idealnie. Montaż to około 2h, ale efekt dźwiękowy jak nie do opisania. Nareszcie Navara nabrała charakteru, szukam jeszcze fajnego orurowania do niej, oczywiście w dobrej cenie, bo jak widać po cenach snorkelów to sa firmy co maja chyba 100% marże. Proszę o jakieś namiary na jakąś firmę w przystępnej cenie.

post-42864-0-45416100-1301090525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...