Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] dodanie cruise control


Gość piter_p12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piter_p12

Głupich pytań podobno nie ma, chociaż czasami balansuję na granicy...

 

Czy dałoby się i ile kosztowałoby dodanie funkcjonalności cruise control do P12 która tego nie ma? Pytam trochę poważnie, bo zawsze chciałem mieć CC (pomimo tego że słyszę od wszystkich jakie jest to niepotrzebne...).

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kto tego nie uzywal moze miec takie zdanie. kolezka mial sigme z tempomatem. zapinalismy 130 i gorka dolek plasko a my ciagle swoje. nogi nie dretwieja czlowiek sie mniej meczy. jakie moga byc koszta to nie mam pojecia....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter_p12

Może ktoś obeznany wyprostuje mnie, albo poprze?

Tak czy inaczej, po przepatrzeniu kilku schematów wyszło mi, że:

1) ICC (inteligent cruise control) jest w p12 z CVT. W manualach brak - ciekawe dlaczego?

2) "System diagram" różni się (chodzi mi o różnicę pomiędzy moim a takim z ICC) tym, że na CAN (Controller Area Network) Communication - czyli generalnie coś co można nazwać główną szyną danych - w moim nie ma modułów TCM (to chyba coś związanego CVT) oraz ICC unit i ICC Sensor (ale mi niespodzianka)

3) Wygląda na to (oczywiście lamerskim okiem), że patrząc na komunikację, to o ile moduł ECM (chodzi chyba o Engine Control System - nie wiem tylko dokładnie co to jest M) jest taki sam w obu modelach (może ktoś wie?) to dokładając te moduły ICC może będzie działać? Bo z tego co widzę, ICC Unit robi następujące rzeczy:

a) Odbiera następujące informacje:

- Engine speed signal (anyway u mnie te informacje odbiera ESP)

- Accelerator pedal position signal (znowu odbierany już przez ESP)

- Closed throttle position signal (u mnie nic tego nie odbiera - ciekawe czy jest to wysyłane? - pochodzi z ECM)

- ICC steering switch signal (u mnie brak - znów pochodzi z ECM)

- Shift pattern signal (pochodzi z TCM czyli coś w kwestii CVT, u mnie brak - ale po co to...)

- Parking brake switch signal (u mnie brak - też niepotrzebne :-) )

- ICC Sensor signal (wysyłane przez ICC Sensor - u mnie oczywiście tego nie ma)

- ESP, TCS, ABS operation signal (ESP wysyła, u mnie jedynym odbiorcą jest ECM)

- Wheel Sepeed sensor signal (hmm.. w modelu z ICC wysyła to ESP a odbiera ICC unit. U mnie nic na ten temat nie ma - ale pewnie ESP też wysyła, tylk oże w kosmos...)

- Primary and Secondary pulley revolution signal (jakiś shit z TCM, u mnie brak)

- Engine coolant temperature signal (jest wysyłane, odbiera "deska rozdzielcza")

B) transmituje:

- brake switch signal (odbierane przez ECM)

- ICC operation signal (odbierane przez ECM)

- ICC system display signal (do deski rozdzielczej)

 

Czyli, jeśli byłby to dobrze napisany software, to wystarczyłoby:

1) dołożyć ICC unit, i ICC sensor (plus przełączeniki przy kierownicy - jak rozumiem część ICC unit), podłączyć do CAN

2) zresetować windows :-)

3) Ostatecznie być może należałoby zrobić update firmware'u lub konfigurację ECM i ESP (do odsługi tych sygnałów których u mnie nie ma)...

 

Taaa... Ale z samochodami tak łatwo nie jest.

 

Anyway, jeśli ktoś coś wie, to prosiłbym o jakąś opinię gdzie się mylę, a gdzie rozumuję totalnie głupio.

 

Dodam tylko, że traktuję to bardziej jako ćwiczenie, bo nie liczę za bardzo na rzeczywistą modyfikację mojego samochodu.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...