Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Cykanie,metaliczne pukanie 2.0 TD 96 P11


Gość Gansgternik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gansgternik

Witam wszystkich.Mam problem z denerwującym mnie odgłosem z komory silnika.

Metaliczne cykanie pukanie ciężko to sprecyzować.

Odgłos słyszalny jest na zimnym i ciepłym silniku.sprawdzałem olej było w normie.

Gdy dodaje gazu cykanie przyspiesza i wraz z rosnącymi obrotami cichnie przy około 2800 obrotów nie słychać nic.

Zauważyłem ,że gdy otworze klapę silnika dźwięku tego nie słychać.

Mam wrażenie ,ze dźwięk dochodzi jakby z tyłu silnika (od kabiny).

Czy któryś z szanownych forumowiczów podejrzewa co to może być? i jak droga może być naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gansgternik

Byłem u mechanika stwierdził ze wtryski,ze przeczyści i założy podkładke.Koszt ok 300-400 zł

Czy to drogo? Czy ktoś robił wtryski w TD ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalplock

MAM TO SAMO !!!! dodalem wczesniej juz swoj temat ... sparawdzilem rozrzad bo podejrzenie bylo wlasnie rrozrzadu ze sie poluzowal ale nie ... 150zl umoczone... teraz niewiem juz co robic ... podejrzewam pompe wtryskowa... ale nie wiem czy to ma sens :( PS. STRACIL MOC ZACZAL BARSZO MOCNO KOMPIC NA CZARNO FALUJA OBROTY I MA PROBLEM Z ODPALENIEM I WSKOCZENIEM NA OBROTy... <--- to sa objawy ... ma ktos pomysl ? ;/ POMOCY !!! ;/ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczął od nastawnika, jest to chyba częsta usterka w 2.0 TD różnie się objawiająca .

Oczywiście wcześniej zrobić autodiagnostykę, może wymiga Ci problem kontrolka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gansgternik gdzieś ty był. Pewnie w ASO Nissan. Cała operacja czyszczenia i ustawienia wszystkich wtrysków to koszt 80 zeta. Ta podkładka to ma być złota czy z platynybiggrin.gif Jak końcówka do wymiany to koszt jej wacha się w 30 zetach. Jak cały wtryskiwacz walnięty to używka 100 zeta.

 

PS Czemu zakładasz drugi taki sam temat jak michałplock OJ dostaniesz burę od moderatorów

Zacznij od tego http://www.nissanklub.pl/?showtopic=33740

 

michalplock To w końcu jaki masz tem kolor spalin ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z forumowiczów mających ten problem sobie z nim poradził? U mnie co prawda nic nie cyka, ale autodiagnostyka wymigała błąd wtrysku sterującego. Nie wiem czy czyszczenie samego wtrysku sterującego coś da, czy też należy wszystkie wtryski czyścić/co gorsza wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: gdzie sprawdzić producenta pompy/wtrysków? Na pompie mam numer części i napis "made in Germany" - więc domniemywam, że to bosch, ale czy mam rację? Szczerze powiedziawszy nie zdziwiłbym się jak to bosch.. Straciłęm szacunek i zaufanie do tej firmy po zakupie primery i zalogowaniu się na forum - ciągle albo przepływki boscha padają, albo czujnika abs boscha, albo pompy i wtryskiwacze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...