Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Zabezpieczenie antykradzieżowe, jakie?


blacksentinel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie waszym zdaniem byłoby najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe do tego samochodu (Primera P10 2.0D SLX)? Samochód w sumie nie przedstawia dużej wartości, ale wiecie jakby mi go ukradli to strata finansowa jest i zostaję uziemiony (dojazdy do pracy i wogóle). Myslałem o tym żeby jakiś przełącznik zamontować z nietypowym miejscu na elektrykę. Czy waszym zdaniem takie coś zda egzamin? I gdzie to podlączyć i co waszym zdaniem najlepiej żeby odcinał (przypominam że mój samochód to diesel)? Czy też lepiej postawić na jakieś firmowe rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój alarm zamontował poprzedni użytkownik, i cały czas mnie denerwuje, sam zamyka auto, wyje itp. Jak tylko znajdę czas zrobię sobie jakiś przełącznik dodatkowy. Ukryć pod jakimś przełącznikiem, seryjnie montowanym w aucie, który musisz wcisnąć przed odpaleniem, np. musisz włączyć ogrzewanie tylnej szyby, bo inaczej auta nie odpalisz :)

A jak chcesz jakieś firmowe alarmy to nalepiej zabezpieczenia typu 2 syreny, dobrze schowana centralka itp. im bardziej robione metodą chałupniczą tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie waszym zdaniem byłoby najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe do tego samochodu (Primera P10 2.0D SLX)? Samochód w sumie nie przedstawia dużej wartości, ale wiecie jakby mi go ukradli to strata finansowa jest i zostaję uziemiony (dojazdy do pracy i wogóle). Myslałem o tym żeby jakiś przełącznik zamontować z nietypowym miejscu na elektrykę. Czy waszym zdaniem takie coś zda egzamin? I gdzie to podlączyć i co waszym zdaniem najlepiej żeby odcinał (przypominam że mój samochód to diesel)? Czy też lepiej postawić na jakieś firmowe rozwiązanie?

 

Moze zamonrtuj jakis mały "mikro" wyłacznik w jakims nietypowym miejscu który działa jak drugi wyłacznik imobilaizera alarm do tego i juz jest lapiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomyślenia nad tym rozwiązaniem skłoniło mnie to że mojemu bratu 2 dni temu ukradli spod domu dostawczego Mercedesa Vito.

 

P.S. Nasze "Nyski" to nie są zdecydowanie samochody dla złodziei, to chyba najmniej popularna marka wśród złodziei obok Renault i Fordów.

Ale lepiej dmuchać na zimne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi kuzyn (jest elektrykiem samochodowym)opowiadał mi w jaki sposób można fajnie zabezpieczyć samochód robiąc coś na styl immobilisera. Patent dobry, bo nawet jeżeli ktoś buchnie nam kluczyki (na śpiocha itp. metodami) to teoretycznie nie odpali samochodu. Do odpalenia potrzebny jest kluczyk i wiedza nie gdzie przełączyć, a gdzie dotknąć palcem w samochodzie jakiegoś metalowego punktu. Do tego wykorzystuje się jakieś mikroprzełączniki czy coś w tym stylu. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami, to mogę go zapytać i wtedy napiszę dokładnie. Po prostu nie jestem w stanie odświeżyć sobie z pamięci jak to dokłądnie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na Twoim miejscu , pierdyknal bym przelacznik od pompy paliwa, albo od podgrzewania swiec dodatkowy , gdzies ukryty, na zimnych swiecach jedynie na holu moga zwinac ci autko lub laweta,a bez pompy paliwa no nie odpalisz auta, nawet na zaciag, kontrolki beda sie wsyztskie palic ale auto sie nie uruchomi ,krecic mozna do bolu az sie rozladuje wtedy heh,jak wiadomo zlodziej ma malo czasu, wiec jak cos nie bedzie szlo po jego mysli zostawi auto , bo ono go sploszy, zreszta kto by sie bawil w kradziez auta na holu lub laweta auto warte 4000zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A co sądzicie o tym DNA samochodu, a więc oznakowaniu wszystkich elementów mikrocząsteczkami z unikalnym numerem?

Cóż może i skuteczne tylko co Ci to da że na jakimś szrocie znajdziesz swój oznakowany zderzak albo maskę .

Najlepsze zabezpieczenie to takie o którym nikt nie wie odcięcie pompy paliwa to tak około 15 sekund dla dobrego złodzieja podnosi tylną kanapę wpina się w pompę bezpośrednio  podłącza nawet do głupiej zapalniczki i papa .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...