Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Układ wydechowy


Gość raszed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Alemera II (N16) 1.5 90 KM 2000.07

Problem w tym, że chyba urwała się rura odchodząca od tłumika środkowego do tłumika końcowego (przed łączeniem).

Oto zdjęcie:

 

70.jpg

 

Myślicie, że jest możliwość zespawania tego? Ewentualnie co trzeba wymienić? Szacowane koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest możliwość zespawania tego, bo poco wymieniać na nowe tłumiki jeśli te jeszcze dobre. Miałem to samo chyba ze 2 lata temu. Trzeba wyciąć stary kawałek rury, poszukać drugi kawałek z dobrym łącznikiem, wspawać i skręcić. I wydech uratowany. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest możliwość zespawania tego, bo poco wymieniać na nowe tłumiki jeśli te jeszcze dobre. Miałem to samo chyba ze 2 lata temu. Trzeba wyciąć stary kawałek rury, poszukać drugi kawałek z dobrym łącznikiem, wspawać i skręcić. I wydech uratowany. B)

 

Potwierdzam - tez ostatnio urwal mi sie wydech w N15 w tym samym miejscu, wiec jest to punkt krytyczny. Bylem w dwoch roznych serwisach i w kazdym mechanicy powiedzieli to samo - jezdzic na oryginale, jak skoroduje i sie urwie to spawac jak dlugo sie da, poniewaz zywotnosc zamiennikow firm D, A to ok. 2 lata i nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucięli końcówki przy łączeniu. Dali zamiast tego rurę o większej średnicy i pospawali. Koszt 60zł. :-)

Opinia ta sama co u poprzednika. Jeździć na oryginalnym póki można, gdyż często posłuży dłużej niż zamiennik. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...