Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Silnik CD20 - co ile tys. km wymiana paska rozrządu?


blacksentinel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co ile tys. km powinno się wymieniać pasek rozrządu w silniku CD20 (2.0 diesel bez turbo) ? I jakie marki pasków polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie co 90tyś (zalecenia producenta). Jestem teraz w trakcie wymiany rozrządu, tzn kupiłem właśnie częsći, wybieraj cześci Japońskie.

 

Ja kupiłem:

paski - Mitshuboshi

rolki (3szt) - NSK/NTN

 

Całość "zestawu" około 350 ze zniżką w Intercarsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ten sam silnik i kilka różnych wartości wymiany.

Była dyskusja w dziale Sunny czy co 60kkm czy 90kkm czy co cztery lata.

W Sunnym zmieniałem co 60kkm i w CD20T w P11 też zmieniam co 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 90 kkm to jedynie paski z salonu i to też bym nie ryzykował. Serwis daje niby gwarancję na tyle, ale jak Ci zawory pognie i tłoki wyjdą bokiem to zawsze coś znajdą, że to inny powód. Koszt wymiany w ASO to jakieś 1200 zeta

Co do zestawu Mitsuboschi z rolkami NSK to sam na takim jeżdżę. Po 60kkm albo i przy 50kkm robię wymianę bo nie jestem hazardzistą. Jak kupowałem swoje w motorsystem Białystok GG 3981032 tel 085 664 92 77Prowadzą sprzedaż na allegro. Koszt około 200. Po co płacić 400 za to samo

Co za głupotą jest stwierdzenie że wymiana co 4 lata. Kolega na TAXI robi rocznie 50kkm. Jak by czekał 4 lata, to raczej by się nie doczekałbiggrin.gif

Z kolei inni jedzą tylko do kościoła i trzymają całą zimę w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co za głupotą jest stwierdzenie że wymiana co 4 lata. Kolega na TAXI robi rocznie 50kkm. Jak by czekał 4 lata, to raczej by się nie doczekałbiggrin.gif

Z kolei inni jedzą tylko do kościoła i trzymają całą zimę w garażu

Zapewne te 4 lata są dla niedzielnych kierowców którzy robią poniżej 10kkm w roku.

 

P.S. Nie jestem taksówkarzem i też robię ok.50 kkm rocznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsza wymiana po 90tys.Następna była po 86tys.zestaw mitsu itd.(tak robił poprzednik)

Ja jak bym miał wymieniać sam ,to bym z tchórzył juz dawno i wymienił po 60-70 tys.(dla własnego spokoju)

Znam przypadki w rodzinie, że 60tys nie wytrzymywały paski lub rolki.Znajomi w Voyagere po wymianie głowic

założyli stary łańcuch rozrządu, to tydzień temu na trasie łopatą Chrayslera musieli zbierać :D Lepiej wymieniać za wczasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...