Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do YD25DDTi i do automatu?


seed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie oleje stosujecie do silnika w temacie? Ja od kilku lat w Audi stosuje Motula kupowanego w Niemczech (zreszta w Polsce nie ma rozlewni i każy ori Motul jest sprowadzany). Do Pathfindera tez chcialbym go zastosowac, tym bardziej ze mam juz dostawce kompetentnego i spore znizki. Druga sprawa tyczy się skrzyni automatycznej: jaki olej najlepiej i co ile wymiana?

 

Katalog Motula mówi, ze najlepszym wyborem bedzie 8100 X-cess 5W-40.

Co do skrzyni: wg zaleceń producenta.

 

sorry, ze w tym watku ale silnik i skrzynia to to samo, a zdecydowanie wiekszu tu ruch niz w dziale Pathfinder. Auto to Pathfinder R51 2005.

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ze w tym watku ale silnik i skrzynia to to samo, zdecydowanie wiekszu tu ruch niz w dziale Pathfinder. Auto to Pathfinder R51 2005.

 

Śmiem twierdzić, że skrzynie są różne. Nie wiem jaki to ma wpływ na olej ale skrzynia w Pathu jest inna. Zaznaczam, że stwierdzam to tylko organoleptycznie na podstawie samochodu w salonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

witam

temat już był opisywany, olej nissan matic j

znalazłem zamiennik mobil 1, ale jest w Stanach i jest to tegoroczny olej kosztuje coś koło 10 dolarów i chyba będę zamawiał, jeszcze nie wiem kiedy ale na pewno niedaleki termin

 

https://www.mobiloil.com/USA-English/MotorOil/Other_Products/Mobil_1_Synthetic_ATF.aspx

 

jak ktoś wie gdzie taki olej kupić w Europie a nawet ba może w Polsce niech da tu znać

ps. a co do skrzynimyślę że nissan się nie bawił inne do patha a inne do navki... jak silnik taki sam ta i skrzynia też będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stosowania w skrzyni automatycznej innego oleju niż ten z Nissana. Temat ten wałkowałem od miesięcy i akurat tej informacji jestem pewien. Co do pytania kiedy co wymieniać to już się na tym forum w tym temacie produkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stosowania w skrzyni automatycznej innego oleju niż ten z Nissana. Temat ten wałkowałem od miesięcy i akurat tej informacji jestem pewien. Co do pytania kiedy co wymieniać to już się na tym forum w tym temacie produkowałem.

prosba do Barwola: poprodukuj sie noch einmal. nie moge znalezc tego info.

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się robi :) Temat mocno sprawdzony na różnych forach, w jedynym słusznym serwisie od automatów (w Krakowie)i po dłuuugiej korespondencji z działem technicznym Nissana. Założeniem dla poniższego cyklu wymian jest ciągnięcie przyczepy (jest od dawna) i/lub jazda w terenie (to drugie też już jest; płyty alu chronią cały spód, a w planach na przyszły rok jest podniesienie zawieszenia + kółeczka AT)

====

 

Piszę jeszcze raz ponieważ poprzednia wiadomość nie przeszła.

 

Jeżdżę Pathfinderem z 2007 roku i z tematem wymiany oleju walczyłem 2 miesiące. Procedury są następujące:

 

1. automat: co 60.000 km; zlewasz ze skrzyni i z kurka pod chłodnicą; zejść musi około 6/7 litrów oleju; stosujesz TYLKO oryginalny olej Nissana; wymiany dokonaj w serwisie od skrzyń a nie w autoryzowanym serwisie (nie mają pojęcia jak to się robi; mi nie dolali 0,5 litra oleju!!)

2. przedni dyfer (i w moim przypadku centralny): co 60.000 km

3. tylny dyfer: co 30.000 km

 

Ja przyjąłem ostatecznie zasadę, że w silniku wymiana następuje po 15.000 km, a resztę wymieniam po 60.000 km.

 

W automacie jest sitko a nie filtr. Sitko czyści się przy remoncie skrzyni (pełny demontaż)

=====

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne. powiedz mi tylko jakie oleje:

do skrzyni rozumiem Nissan Matic J.

do dyfrów: ? chce uniknać niedomowien w serwisie. jaki jest calosciowy koszt olejów i wymiany w zakładzie od skrzyń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto jeszcze na gwarancji więc z olejami nie kombinuję. Wejdź na stronę www.punksgarage.pl i porozmawiaj z Darkiem. Oni motają (np. moje płyty od silnika po bak-SUPER!!!!!) + serwisują głównie Nissany. Po zakończeniu gwarancji będą działać przy moim smoku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem rok temu....

Nissan Matic J - w serwisie (bo tylko tam można kupić) 90zł za litr - masakra.

Po przeanalizowaniu "milionów..." stron internetowych, opinii i danych, zdecydowałem się na

 

http://sklep.autofirmowe.pl/valvoline_atf_max_life_1_litr_1127_17911.html

 

Kosztował 28 zł/litr,w cenie dostarczyli do domu, od roku jeżdżę Pathfinderem 2,5dCi w różnych warunkach na tym oleju i nie ma najmniejszych problemów.

Wymianę oleju w skrzyni można zrobić samemu (no powiedzmy lepiej z kumplem - jeden w aucie, drugi w kanale).

Kupić dwa litry więcej, bo przy przepompowywaniu lepiej trochę stracić, ale pozostawić w skrzyni tylko nowy olej.

Olej w automatycznej skrzyni biegów jest inny niż olej do silnika - inna funkcja do spełnienia.

 

Mimo, iż ja nie mam problemów z Valvoline Maxlife ATF, to każdy z Was leje do skrzyni na swoją odpowiedzialność.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok panowie. nadszedl cz\as wymiany olejów. zdecyduje sie na ten Valvoline MaxLife ATF. Rzeczywiście jest polecany na forach Nissana jako spelnijący normę Matic J. ile nalezy kupic? 11L? jaki olej do dyfrów i ile? Z katalogu Valvoline wynika, ze w przedni most wchodzi 1 litr, a w tyl 2 litry. Nie za malo? Najlepszy to ponoc Valvoline HP GL-5 80W-90.

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

a jaki masz silnik i rok? poszukaj manuala do autka na google, tam wszystko jest co gdzie ile... mnie wymiana oleju mostów, dyfra i hamulcowego wyszła jakieś 400 zł z robocizną na mobilu 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest podane w 1 poscie.

 

400 zl to b. podejrzanie mało. wiesz co nalali ci do skrzyni? sam olej do skrzyni zamiennik kosztuje niecale 500 PLN

 

Powiedzcie mi jeszcze czy ja mam mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD) czy standardowy mechaniz różnicowym??? od tego zalezy rodzaj oleju.

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

ja w skrzyni nie wymieniałem jeszcze :) wyszło ile wyszło, oleje sam kupuję bo mam zniżki i robiłem u kumpla co się zajmuje tylko tego typu autami, może 2 h robił mi wszystko. a teraz będzie automat i przy okazji silnik już znowu

 

już widzę w temacie że diesel. jak znajdę podam Ci tutaj

Edytowane przez szczureczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super. dzieki za tego manuala. to nie jest zwykły manual. to Service Manual do R51.

 

W serwisie za wymiane oleju w silniku, automacie, skrzyni rozdzielaczowej, mostach oraz plynu hamulcowego i chlodzacego - chcą 3200 PLN ze wszystkim.

ja w serwisie od skrzyn zamkne sie ze wszystkim w 1300 PLN. Oleje do mostów skrzyni - Valvoline. Silnik, hamulce - Motul.

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super. dzieki za tego manuala. to nie jest zwykły manual. to Service Manual do R51.

 

W serwisie za wymiane oleju w silniku, automacie, skrzyni rozdzielaczowej, mostach oraz plynu hamulcowego i chlodzacego - chcą 3200 PLN ze wszystkim.

ja w serwisie od skrzyn zamkne sie ze wszystkim w 1300 PLN. Oleje do mostów skrzyni - Valvoline. Silnik, hamulce - Motul.

 

witam wszystkich użytkowników Pathfinder na forum Navary :)

 

w kwestii olejów pooooolecam Motul od p. Leszka z Łodzi

 

www.hamulce.net

 

On wie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zrobić mały tutorial w pdf`ie dotyczący wymiany płynów i filtrów w silniku 2.5 dCi(YD25DDTi). Dotyczy zarówno Pathfindera R51 jak i Navary D40 w automacie.

 

 

downloadq.png

 

http://www.sendspace.com/file/wrhha2

 

PS

Zamienniki ori oleju do Diesla 2.5:

Bez DPFa - Motul 8100 X-cess 5W-40

Z DPFem - Motul 8100 x-clean c3 5W-30

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakiś problem z linkiem.

 

 

"System odsiebie.com napotkał problem

 

Wygasła ważność linku

 

Możliwe powody błędu:

- używasz niedozwolonego oprogramowania do pobierania pliku

- od momentu wygenerowania linku minęło ponad 5 minut "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja. zreszta przed wymianą przejrzałem mase zachodnich i ruskich forów internetowych i to mnie w przekonaniu utwierdziło co do MaxLifa. Na Motula mam też dobry kontakt także jak trzeba to podam telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...