Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do YD25DDTi i do automatu?


seed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

No i jestem po drugiej wymianie na MaxLifa ATF. W mostach tez Valvo. W silniku Motul X-cess. Wymiane w skrzyni juz sam robie. Bardzo prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SEED ja mam navarę D40 LE z 2007r. Podpowiedz jaki olej do mostów i skrzyni? moja skrzynka to 6 manual. Mam już 100 tysi i właśnie rozstałem się z ASO i zamierzam sam się z nią teraz pomocować! :devil: Dodam tylko że mam dobry dostęp do wszystkich produktów VALVOLINE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YD25DDTI API CF 4, ACEA B1,B3,B4 lub B5 5W30 6,5L z filtrem

reduktor ATF 2L

skrzynia API GL5 SAE 75W85 lub 75W90 4,32L

mosty

przód API GL5 80W90 0,85L

tył jeśli masz most z LSD czyli bez blokady GEAR OIL HYPOLID LSD jeśli masz blokadę to taki sam jak z przodu 2,01L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki alkaspaw :D Jutro pędzę po oliwę i biorę się za wymiany!Dodam że mam tylny most z blokadą mechanizmu różnicowego.A w skrzyni czy w reduktorze są jakieś filterki? Czy wystarczy spuścić zużytą oliwę i zalać nową? :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

szykuje mi sie wieksza wymiana plynów w moim pathfinderze automat benzyna 4.0 V6

czy dobrze chce dobrac oleje?

 

Skrzynia: 6L: VALVOLINE MAXLIFE ATF: http://moto.allegro.pl/valvoline-maxlife-atf-dexron-iie-iii-iiih-vi-atf-3-i2840687935.html

Reduktor: 2L: VALVOLINE MAXLIFE ATF: http://moto.allegro.pl/valvoline-maxlife-atf-dexron-iie-iii-iiih-vi-atf-3-i2840687935.html

Przedni most: 0,85L : MOTUL GEARBOX API GL-5 80W90 : http://allegro.pl/olej-przekladniowy-motul-gearbox-api-gl-5-80w90-i2859487998.html

Tylni most: 2.01L (nie mam blokady , wiec pewnie mam LSD?) znalazlem tylko cos takiego: MOTUL 75W140 : http://allegro.pl/olej-przekladniowy-75w140-do-mostow-z-lsd-jeep-i2821635699.html

 

moze jakis płyn do wspomagania kierownicy ktoś moze polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wspomaganie ten sam co do skrzyni

Co do tylnego dyfra jeśli masz LSD lej lepiej olej nissana ale najpierw upewnij się że go masz bo ten olej jest drogi

w navarach jest most i wersja bez blokady ma LSD natomiast w pacie może być zwykły dyfer powinno być wytłoczone na pokrywie dyfra jaki olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche jeszcze poszperalem i znalazlem info ze moge na tyl dac API GL-5 SAE 75W90 Synthetic gear i u mnie wchodzi tylko 1.4 L znalazlem tez info ze sa 2 rozne reduktory:

ATX14B i TX15B do tego pierwszego wczhodzi 3L oleju do drugiego 2L

 

ATX14B to wersja z automatycznym zapinaniem 4X4?

 

mozecie opisac procedure wymiany oleju w skrzyni? i mostach? jak to sie powinno zrobic zgodnie ze sztuka? moze sam spróbuje :)

 

skrzynia w pathfinderze to model : RE5R05A jest montowana w wielu modelach nissana , infinity, oraz w kia sorento, na forum kia znalazlem opis wlasnorecznej wymiany. koszt warsztatowy za usluge to ok 200zl

 

opis z forum kia:

 

"Wymiana jest banalna, pewnie dzicko z podstawowki by to zrobilo gdyby przeczytalo instrukcje.

1. Rozgrzewasz silnik i gasisz po rozgrzaniu

2. Odkrecasz korek spustowy i czekasz az wszystko zleci a nastepnie zakrecasz go.

3. Nastepnie wyciagasz bagnet i wlewasz 4-4.5 litra maxymalnie oleju ( mi weszlo niecałe 5 litore ale mam naped tylko na tyl chociaz nie wiem czy to ma cos do rzeczy)

4. Odpalasz silnik i rozgrzewasz olej do optymalnej temperatury

5. Na pracujacym silniku sprawdzasz poziom oleju w razie potrzeby uzupelniasz

6. Ot cala fantazja za ktora nalezy sobie placic słono w serwisie.

 

Cała operacja zajmuje z 20 min max."

 

znalazlem bagnet poziomu oleju po lewej stronie silnika pod maska. czy olej wlewa sie przez ten bagnet? i czy jest jakies zabezpieczenie przed przelaniem ?

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak ktoś zapomiał napisać o wymianie filtra w skrzyni biegów nie mam automatu więc ci nie podpowiem jak jest w pacie ale w 16letnim jeepie zj skrzynia miała filtr oleju i żeby można było go wymienić i spuścić olej trzeba było zdjąć miskę ze skrzyni

Path jest o wiele nowocześniejszym autem więc producent nawet nieważył by się go niestosować więc wydaje mi się że te 200zł za wymianę to nie wygórowana cena poziom oleju sprawdza się na rozgrzanym i w pozycji N oczywiście powąchaj go czy niema zapachu spalenizny bo to świadczy o słabym stanie skrzyni

w większości automatów olej wlewa się przez bagnet po nalaniu trzeba odpowietrzyć skrzynię to znaczy na uruchomionym silniku przełączasz wszystkie położenia P R N D itp.

Wymiana w mostach i reduktorze banalnie prosta dolnym korkiem wylewasz nalewasz górnym do jego poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. filtrow sie nie wymienia. jest tylko sitko do ktorego jest dostep tylko przy remoncie skrzyni.

olej wylewa sie przez łatwo dostepny korek spustowy, pod skrzynia biegow. (mozna do niego dotrzec nawet bez podnoszenia samochodu i bez kanalu)

wlewa sie prawdopodobnie przez bagnet, dostepny bez problemu po otwarciu maski. nie wiem tylko po czym sie poznaje ze ilosc wlanego oleju jest wystarczajaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w serwisówce od diesla i żeczywiście filtra się nie wymienia

Olej sprawdź ile spuścisz i tyle wlej po rozgrzaniu jeśli będzie za mało to dolejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie oleju w skrzyni rozpinal ktoś przewody do chlodnicy oleju z automatu, żeby na włączonym silniku wypłukać resztki starego oleju z ukladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie oleju w skrzyni rozpinal ktoś przewody do chlodnicy oleju z automatu, żeby na włączonym silniku wypłukać resztki starego oleju z ukladu?

 

Jeden przewód do którego dostaniesz się po zdjęciu najpierw dolnej plastikowej listwy zderzaka , a następnie metalowej osłony po silnikiem. Zdejmujesz dolny przewód z króćca chłodnicy od strony pasażera.

UWAGA po uruchomieniu silnika olej poleci z krućca chłodnicy, a nie gumowego wężyka.

 

Edytowane przez loxpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u Ciebie przewod z głownej chlodnicy wraca juz do skrzyni czy idzie do kolejnej chłodnicy oleju umieszczonej przed chlodnica wody? (ja zrobiłem obejscie pierwszej chłodnicy wody, w nissanach były przypadki ze przewody w chlodnicy tracily szczelnosc i olej ze skrzyni mieszal sie z woda wiec wolałem nie ryzykować)

jesli u Ciebie tez jest dodatkowa chłodnica oleju to nie lepiej rozpiac uklad dopiero za nia żeby znajdujacy sie w niej olej tez przeplukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u Ciebie przewod z głownej chlodnicy wraca juz do skrzyni czy idzie do kolejnej chłodnicy oleju umieszczonej przed chlodnica wody? (ja zrobiłem obejscie pierwszej chłodnicy wody, w nissanach były przypadki ze przewody w chlodnicy tracily szczelnosc i olej ze skrzyni mieszal sie z woda wiec wolałem nie ryzykować)

jesli u Ciebie tez jest dodatkowa chłodnica oleju to nie lepiej rozpiac uklad dopiero za nia żeby znajdujacy sie w niej olej tez przeplukac?

Olej schodzi z chłodnicy oleju z dolnego krućca przechodząc od skrzyni biegów przez chłodnice wody a następnie do górnego krócca rzeczonej chłodnicy oleju. Tak więc olej schodzi z całego układu także z obu chłodnic przez które przepływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewam stary temat - będę robił wymianę sprzęgła w swoim Pathfinderze (wytrzymało prawie 300 tyś i nadal jeździ ale już powoli nadchodzi jego czas) i przy okazji chciałem wymienić oleje. Kiedyś był link do pdf z olejami Valvoline ale teraz już nie działa (wlałem je przy poprzedniej wymianie i wszystko śmiga ok) - czy ktoś może dysponuje takim pdf'em lub ma spisane ilości i typy z Valvoline ? Skrzynia manual 6 bieg, reduktor i dyfer bez LSD (2005r początek produkcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W dniu 18.05.2017 o 12:03, Zbrodniciel napisał:

Ma ktos jeszcze ten plik z manualem?

Witam, 

Ponawiam post, czy ktoś posiada ten plik z Tutorialem zamienników olejów do D40? 

Minęło trochę czasu od poprzednich postów, czy stosował ktoś zamienniki oleju do automatycznej skrzyni biegów i mógłby wyrazić swoje opinie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sq9mcs napisał:

Co nalejesz to będzie, byleby to był ATF. Po oryginale miałem Motula później Ravenola. Różnica żadna.

W jaką ilość litrów oleju się zaopatrzyć? Planuje zlać stary olej nie tylko przez miskę olejową, ale również przez przewody z chłodnicy oleju.

Kolego skoro piszesz żeby to był ATF, czy nada się olej o poniższej specyfikacji? 

  • Dexron IIIH/IIIG/IIIF/IIIE
  • Allison C-4; Allison TES-389
  • Caterpillar TO-2
  • Ford Mercon
  • Voith H55.6336.41/G607 M2C 138-CJ; M2C 166-H
  • MB 236.1
  • MAN 339 type V-1/Z-1
  • ZF TE-ML 04D/09/11A/14A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

W przyszłym tygodniu chcę zrobić pełny serwis olejowy.

Dalej nie wiem jaki olej zakupić, ktoś wcześniej polecał Valvoline Maxlife ATF.

Po przeszukaniu internetów, jedynym olejem spełniającym specyfikację Nissan KE908-99932  jest RAVENOL ATF Type J2 / S Fluid.

Ktoś wcześniej pisał że 7-8l a ktoś ze 11, wiadomo że chciałbym zlać jak najwięcej starego oleju w warunkach garażowych, więc ile zakupić i który będzie lepszym wyborem?

Jeszcze kwestia filtra który jest nigdzie nie dostępny a w dwóch hurtowniach mi powiedzieli że w tej skrzyni nie ma filtra.

To jest on tam, a jeśli tak to czy to to?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4991439887

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...