Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] sprężyny


Gość pisak112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na twoim miejscu poszukał bym w dziale sprzedazy. Chlopaki maja dość duzo takich pierduł do P10 tak wiec musisz pytać i pisac

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Słuchaj ja kupiłem od nubiry kombi zapłaciłem 45 zł za szt. jeżdżę troche już i jest ok, tył jest troche twardszy ale jest ok i tak nie siedzi jak wcześniej można więcej naładować. :) ( wszystko pasuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja kupiłem od nubiry kombi zapłaciłem 45 zł za szt. jeżdżę troche już i jest ok, tył jest troche twardszy ale jest ok i tak nie siedzi jak wcześniej można więcej naładować. :) ( wszystko pasuje )

 

dzięki koledzy , zakupiłem juz spręzynki od nubiry , jutro będę montował, kolego może wrzucisz jakieś fotki jak primka stoi na spręzynach od nubiry? :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja kupiłem od nubiry kombi zapłaciłem 45 zł za szt. jeżdżę troche już i jest ok, tył jest troche twardszy ale jest ok i tak nie siedzi jak wcześniej można więcej naładować. :) ( wszystko pasuje )

 

dzięki koledzy , zakupiłem juz spręzynki od nubiry , jutro będę montował, kolego może wrzucisz jakieś fotki jak primka stoi na spręzynach od nubiry? :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barbituran

hejka

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie czy są jakieś zamienniki do p11 kombi?

gdzieś wyczytałem że od bumy e36 pasują ale to chyba tylko plotki :)

będę wdzięczny za jakąś informację gdyż moje już się tak skurczyły że wadzę dupcią na każdym progu zwalniającym.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

dzięki koledzy , zakupiłem juz spręzynki od nubiry , jutro będę montował, kolego może wrzucisz jakieś fotki jak primka stoi na spręzynach od nubiry? :) pozdrawiam.

 

 

jak zrobie zdjęcie to wstawie, po wymianie sprężyn musiałem wyregulować światła bo były za nisko... pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do pytania - czy do hatchbacka też pasują?

 

Niewiem jak w hatchbacku jest ale policz ile zwojów ma sprężyna grubość drutu, (te od nubiry są o 2 mm grubsze od orginałów) i zmierz średnicę sprężyny i porównaj może będzie to samo - pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

2 litry benzyna ma inny amoryuzator inną spręzyne inna poduche... więc te od nubiry nie pasuja... obojetnie czy sedan czy checzbek.. 2 litry benzyna ma wsio troche wieksze niż 1.6 i dieselek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ojciec mateusz

2 litry benzyna ma wsio troche wieksze niż 1.6 i dieselek..

No tak, większe amorki, większe sprężyny, większe spalanie, większe koszty, a i ja od kiedy jeżdżę tym autem, jakbym przytł trochę... :)

Dzięki za informację.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania - czy do hatchbacka też pasują?

W moim hatchbacku (2.0 dE) jeżdżę na nich drugi rok-polecam.W warsztacie zanim je zamontowali ,,po obadaniu sprawy,, stwierdzili że mają trochę mniejszą średnicę zwojów od tych seryjnych ale podejdą. Nie zamiatam już tyłem auta gdy jeżdzi się w 5 osób+bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ojciec mateusz

No to już trochę głupieję... chłopaki (i dziewczęta) jak to jest z tym "tuningiem na nubirę"???

 

[edit]

 

Tył siedział nie ze względu na sprężyny ale dlatego, że w bagażniku była butla z gazem w kole (czyli na samym końcu auta) + hak ze stelażem (to już zupełnie na końcu ;)

Para dużych gumek (gumy usztywniające) w zwoje sprężyn rozwiązała problem - tył stoi równiutko, jest również odrobinę sztywniejszy. Jak na razie przejechałem parę kilometrów i ich nie zgubiłem, więc nie jest źle.

Edytowane przez Ojciec Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie.

Muszę odkopać temat gdyż również zamierzam wymienić tylne sprężyny ale mam pewne wątpliwości...Moja Prima to p10 '95, 1,6 hatchback i wg jakiegoś katalogu w sklepie z częściami, oryginalna sprężyna powinna mieć jakieś 340mm a do nubiry są dwa rodzaje z czego żaden nie pasuje wysokością :( Z tego co zapamiętałem to nubira I ma jakieś 292mm a nub.II 321mm.

Doradźcie mi proszę co tu wybrać bo muszę już wstawiać auto na warsztat a ciągle nie mam sprężyn :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach poszukiwań odpuszczam temat...wg dwóch katalogów do mojej primery potrzeba jest sprężyna 34cm a te które są obecnie dostępne do nubiry (zarówno sedan jak i kombi) są albo za krótkie albo za długie. Jutro zamawiam dedykowane springi i najwyżej włożę gumy między zwoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...