Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy! Wzmacniacz tylnej wycieraczki Terrano 1


Gość dhaeraow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukując przyczyny niedziałającej tylnej wycieraczki dotarłem do urządzenia opisanego w instrukcji angielskiej jako "REAR WIPER AMPLIFIER" czyli wzmacniacz tylnej wycieraczki :P . Po otwarciu obudowy wysypało się co nieco bliżej nie określonego gruzu elektronicznego. Po bliższych oględzinach i oczyszczeniu można było stwierdzić jedno, była tam woda i napsociła sporo. Na tyle skutecznie, że brakuje na oko 2 elementów. Niestety o schemacie tego ustrojstwa nawet google nie słyszało. Tutaj pojawia się moja prośba, czy któryś z szanownych kolegów, posiadaczy tyranków pierwszej generacji, w wolnej chwili byłby skłonny zdemontować i obfotografować swój egzemplarz wzmacniacza? Może na podstawie tego uda mi się odtworzyć to ustrojstwo, bo nie wygląda na jakoś mocno skatowane. Umieszczam poniżej zdjęcia gdzie to jest zamontowane oraz moją płytkę z zaznaczonym obszarem który mnie interesuje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

PICT0006_resize.jpg

Tutaj to jest zamontowane.

PICT0009_resize.jpg

Tak to wygląda w obudowie.

PICT0011_resize.jpg

A tutaj upaliło(?) coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja czegos takiego szukalem na allegro - tez mam padniete ale nie mam czasu rozkrecac. na allegro pare osob mialo - chcieli po 50zl ale probowalem dobrac numer taki jak ja mam - a tam kazdy byl inny. Szukaj w dziale przekazniki albo osob ktore maja cale terrano na czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro to ja znam ;) sprawa jest taka, że jeżeli półprzewodniki są całe to resztę elementów mogę sobie wymienić, tylko nie wiem co tam było (jakieś rezystory zapewne). Koszt takiego zabiegu to będzie może z 5zł a nie 50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...