Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] 1,6 benz.


Gość siuntek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas jazdy na obojętnie na którym biegu przy obrotach ok 1800 do 2000 słychać lekkie popiskiwanie z silnika, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną tego drażniącego odgłosu????

 

 

Druga sprawa, podczas hamowania z większych prędkości słychać bądź też podczas jazdy z większą prędkością słychać huczenie z tyłu, na mój gust to wina łożysk ale czy ktoś ma inne propozycje???Byłem pytać się mechanika i powiedział mi że w primerach nie wymienia się łożyska tylko trzeba wymienić wraz z piastą a to kosz 500zl za sztukę, może ktoś potwierdzi tą diagnozę bądź też ma inna propozycje????

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas jazdy na obojętnie na którym biegu przy obrotach ok 1800 do 2000 słychać lekkie popiskiwanie z silnika, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną tego drażniącego odgłosu????

 

 

Druga sprawa, podczas hamowania z większych prędkości słychać bądź też podczas jazdy z większą prędkością słychać huczenie z tyłu, na mój gust to wina łożysk ale czy ktoś ma inne propozycje???Byłem pytać się mechanika i powiedział mi że w primerach nie wymienia się łożyska tylko trzeba wymienić wraz z piastą a to kosz 500zl za sztukę, może ktoś potwierdzi tą diagnozę bądź też ma inna propozycje????

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!!!!!!!

 

WITAM.Jeśli chodzi o huczenie może to być łożysko lub opona.Ale nie musi to być przy hamowaniu.Sprawdż to podczas równomiernej jazdy przy różnych prędkościach. Tydzień temu zmieniałem łożysko.Łożysko+piasta z abs kosztowało 550 zl także upewnij sie że nie jest to wina opony.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak kolega wspomniał, sam tak wymieniłem łożyska, a huczenie przeszło dopiero z wymianą opon ;-)

 

Jeśli huczenie występuje tylko przy hamowaniu to przyjrzał bym się raczej hamulcom z tyłu, łożyska raczej jak już wyją to zawsze ;-), opona może hałasowac przy hamowaniu, spróboj w czasie jazdy zaciągnąc troche ręczny.

 

koszt zakupu piasty jest niestety spory, ja założyłem najtańsze jakie były w Intercarsie, ich marne JC, ale działają na szczęście dobrze, koszt to 300zł / sztuka

 

moim zdaniem to coś z hamulcami lub opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popiskiwanie z silnika to mogą być paski sprawdź naciąg i ich stan może trzeba wymienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...