Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana mieszka


Gość macin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem że mam przetarty mieszek ochronny i chciałem go wymienić. Wiem, że trzeba wyciągnąć panel plastikowy. Pytanie czy gałkę od dźwigni zmiany biegów się odkręca czy jest przymocowana na stałe?

Do plastikowego panelu przymocowana jest zapalniczka. Jest tam jakaś złączka którą trzeba rozłączyć? Nie mogę znaleźć jakiegoś opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę temat, czyli rozumiem, że gałka okręca się tradycyjnie (prawy gwint). Miałem kłopoty, dlatego postanowiłem upewnić się na forum. Będę musiał wziąć dźwignię w jakąś żabkę, żeby nic nie uszkodzić...

 

P.S. Wiem że trochę późno, ale gniazdo zapalniczki odłącza się na złączce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to bez cięcia się nie obędzie bo gdzieś czytałem na forum. Albo można dmuchawką podgrzewać gałkę aby puścił klej. Jak znajdę temat to go wkleję żeby ktoś przypadkiem nie odciął gałki albo zrobił z niej stopioną świeczkę.

 

PS.

Doszukałem się i chodziło o n15- Też muszę wymienić bo u mnie kręci się gałka jak karuzela.

Edytowane przez Dareckus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszeq

Niedawno zmienialem przetarty mieszek i galke odkrecilem reka bez problemu.Z poczatku ciezko,ale bez problemu zeszla.

Napewno nie kleja tego polaczenia fabrycznie. 100%-owo ostatni wlasciciel "usprawnil" polaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że u mnie ręką odkręciłby może Pudzian, albo raczej wyjął całą dźwignię ze skrzyni. Odkręciłem przy pomocy niewielkiego imadła, dodatkowo druga osoba trzymała dźwignię żabką żeby nic nie uszkodzić... Było słychać "strzał", musiał być tam jakiś klej na końcu gwintu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że u mnie ręką odkręciłby może Pudzian, albo raczej wyjął całą dźwignię ze skrzyni. Odkręciłem przy pomocy niewielkiego imadła, dodatkowo druga osoba trzymała dźwignię żabką żeby nic nie uszkodzić... Było słychać "strzał", musiał być tam jakiś klej na końcu gwintu.

 

To oznaczać może że nie był jeszcze wymieniany bo oryginalnie chyba jest klej. Ja jeszcze na gwarancji miałem wymienianą tą tandetną gałkę z mieszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odeszliśmy z tematu mieszka, ze względu na problemy z gałką... Właśnie dostałem odpowiedź o cenę gałki... 317zł :blink: (Zaborowski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odeszliśmy z tematu mieszka, ze względu na problemy z gałką... Właśnie dostałem odpowiedź o cenę gałki... 317zł :blink: (Zaborowski)

 

Na twoim miejscu bym to olał - mnie na gwarancji wymieniono gałkę wraz zmieszkiem i po ok. 2 latach znowu to samo. Jeżdżę z tym i mam to gdzieś - ważniejsze nowe opony czy zawieszenie bo to moje (i ni tylko) bezpieczeństwo a gałkę sobie wymieni następny właściciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...