Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[100NX] Nyska


Gość wujek100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema kupilem dzis nyska 91r 66kW czyli 90kM silnik 1,6 i teraz mam pytanie cz ten silnik to gaznik i czy ma lancuch? a drugie to mam problem z obrotami bo na niskich gasnie np jak sie tocze , czy to moze byc wina sprzegla ktorego tam prawie juz nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

siema kupilem dzis nyska 91r 66kW czyli 90kM silnik 1,6 i teraz mam pytanie cz ten silnik to gaznik i czy ma lancuch? a drugie to mam problem z obrotami bo na niskich gasnie np jak sie tocze , czy to moze byc wina sprzegla ktorego tam prawie juz nie ma??

 

moze być gaznik może być wtrysk zależy jaka pokrywa filtra paliwa po tym poznasz

ma łańcuch bo tyle koni trzeba trzymać krótko i mocno

co do obrotów to wejdz na forum setki tam jest setka tematów bo obroty to problem spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thomsonicus

jak to 91 rok to gaźnik. Oznaczenie silnika GA16DS. Ustawić ten gaźnik "trza umić", bo jest tam sporo podciśnień i innych patentów. Jak masz kogoś czającego elektroniczne gaźniki to lepiej podjedź, bo samemu można więcej napsuć niż poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzebalem dzisiaj i jest gaznik . lancuch ile moze wytrzymac? slyszalem ze 500000 tys a znowu gdzies wyczytalem ze 300000 i cza wymieniac. do wczoraj jak jeszcze sprzeglo dzialal to auto nawet sie odpychalo . jutro 1 faza remontu wymiana sprzegla uszczelki pod deklem i filtry. a w ck jest ktos kto obi gazniki?? bo ja mailem wczesniej civica na gazniku i oddalem do roboty to bylo 17l/100km . takze porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thomsonicus

no w civie gaźnik może być dość podobny, też pełno podciśnień itp. W setce jak pali tak właśnie 17L/100km to na 90% spadł któryś wężyk podciśnienia i śmiga na ssaniu ciągle :-)

Co do rorządu - różnie z tym może być, ale nie widziałem jeszcze żeby ktoś poniżej 200 tyś km wymieniał. Ja u siebie mam 207 i nic nie dzwoni i napięty jest jak... jak trzeba ;-) Widziałem sunny gdzie było grubo ponad 300kkm i też był oryginał, a już np. w setce u kolegi Jarq87 przy 210kkm słychać że dzwoni.

Ja u siebie w GA16DS kiedyś u mechaniora z czystej ciekawości zapytałem ile wymiana rorządu by kosztowała, to powiedział "dużo, ale ja się nie podejmę tego" :-) i tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat to smiga dobrze wiec jako tako nie ma problemow z gaznikiem. lancucha tez nie slychac poki ci. dziwne ze nie chca sie podjac wymiany. moze ich przeraza to co trzeba rozebrac, najbardziej mnie boli fakt ze ciezko jest znalesc jakies dobre czesci typu sprzeglo czy np jakies konkretne hamulce a ze wzgledu ze latam na torze w miedzianej gorze to jednak wole miec cos konkretnego niz serie. i ten abs moze wie ktos gdzie dokladnie jest czujnik bo chce go odpiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

tu akurat to smiga dobrze wiec jako tako nie ma problemow z gaznikiem. lancucha tez nie slychac poki ci. dziwne ze nie chca sie podjac wymiany. moze ich przeraza to co trzeba rozebrac, najbardziej mnie boli fakt ze ciezko jest znalesc jakies dobre czesci typu sprzeglo czy np jakies konkretne hamulce a ze wzgledu ze latam na torze w miedzianej gorze to jednak wole miec cos konkretnego niz serie. i ten abs moze wie ktos gdzie dokladnie jest czujnik bo chce go odpiac

 

abs mozesz wylaczyc przez wyjecie bezpiecznika od abs, zapali Ci sie wtedy zolta kontrolka na srodku "antilock" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojek100 milo slyszec ze ktos lata NX w CK tylko szkoda ze ja nic o tym nie wiem.

Na torz smigasz for-fan czy w scyzzorze ?

Jak masz ochote po pisz, dzwon, czy jakos tam inaczej mozesz sie skontaktowac ze mna, mysle ze bede w stanie ci podpowiedziec kilka kwestji.

Najchetniej odpowiem na spotkanko bo co dwie 100 w wielkim miescie to nie jedna.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez DVD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD Twojego auta nie sposob zauwazyc w ck moje po wymianie sprzegla i tu poszla oszczednosc na docisk. zlozylem na starym przejechalem 120 km do zawiercia i nagle lup auto znowu bez sprzegla zalamalem sie wsiadlem w pociag wrocilem w weekend znowu wraca do ck i tym razem juz komplet robie. powiem szczerze ze wyjecie a raczej odkrecie skrzyni pzeroslo mnie. zero jakiego kolwiek dostepu do srub :( ale spoko walczylem 2 dni . auto wyjechalo nagle poszly zimeringi na polosiach to juz kolejna zalamka napawilem poechalem na wycieczkenie wrocilem i teraz martwi mnie jeden fakt zaraz jakwzawierciu padlo mi autko otworzylem maske patrze wszedzie olej zdjalem 1 kabel do swiecy i ku moim oczom zastalem widok pelnego kanalu oleju nawet swiecy nie bylo widac jakies pomysly?? tezy?? tknelo mnie to auto dlatego jeszcze nie jest na zlomowisku upre sie i naprawie!! a jak jz odpali to DVD rundka honorowa po ck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...