Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Primera P-12


Gość makaron11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przekonany, że jeślibyś miał, to byś o tym wiedział. :) Jedyny mój znajomy właściciel P12 - mój tata - nie ma nawigacji. Ale po prostu włącz silnik i naciśnij przycisk "MAP". Jeśli nic się nie dzieje, to znaczy, że nie masz. Jeśli coś się dzieje, to musisz próbować, bo nie mam pojęcia jak się to obsługuje. Swoją drogą to jest wqrzające, że czy masz navi albo zestaw głośnomówiący czy nie, to przyciski masz... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz navi to oprócz czytnika CD ROM masz niżej zamontowany czytnik DVD ROM na którym jest napisane "Navigation System".

Jest to system Birdview firmy Xanavi - niestety nie ma mapy Polski tylko Europa Zachodnia.

Właśnie poszukałem swoją instrukcje obsługi P12 i z niej wynika że są 3 rodzaje konsol - dwie dla auta bez navi (typ A i B) i jedna dla auta z navi(typ C). Z instrukcji wynika, że przycisk MAP jest w w typach B i C ale P12 z navi ma jeszcze dodatkowe opisy na przyciskach oznaczony od 1 do 6. I tak przycisk 1 ma opis ROUTE, 2 - ZOOM OUT, 3 - CANCEL, 4 - DEST, 5 - ZOOM IN i 6 - VOICE.

Podsumowując Primera P12 z NAVI i bez NAVI wizualnie różni się tylko obecnością czytnika DVD i opisem przycisków na konsoli (oczywiście pomijając antenę GPS i inne ustrojstwa które przyczyniają się do działania nawigacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto osobiście sprowadzałem od naszych zachodnich sąsiadów (uszkodzone prawe drzwi i prawy próg). Na gotowo - po wszystkich opłatach i naprawie boku - łącznie wymianą poduszki w siedzeniu - wyszło 33 tys. Co do silnika to nie wiem czym się rózni Di od dCi - na klapie z tyłu nie ma napisu dCi jak w niektórych P12. Oznaczenie silnika to YD22DDTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makaron11

moze wiecie po czym poznac czy moe autko ma zestaw głośno mówiący bo mam na konsoli słuchawke i mam mikrofon pod przyciskiem świateł awaryjnych i jeszcze mam wzmocnienie antenowe do telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to mnie zaskoczyla 33 tysiace toc tyle kosztuje dacia logan :shock:

Swoją drogą zapłaciłęś strasznie mało ja byłbym w stanie dac z 43 tysiaki za p12 2.2 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawka i mikrofon oznacza że powinieneś mieć zamontowany zestwa głośnomówiący (bądź auto jest już przygotowany do montażu adaptera pod konkretny model telefonu). W mojej mam na tunelu pomiedzu fotelem kierowcy a pasażera uchwyt do telefonu. Pod tym tunelem jest zamontowana cała centralka zestawu głosnomówiącego - w moim przypadku jest kompatybilna z telefonami Siemens C45, S45, MT45. Odkryłem to po obejrzeniu dokładnie uchwytu do telefonu (pod spodem jest oznaczenie do jakiego telefonu ten uchwyt pasuje)

 

Teraz o cenie za auto. Wyszło na gotowo ok. 33 tysiączki ponieważ auto byo uszkodzone (prawe drzwi przednie i tylnie, szyby w drzwiach, próg i poduszka boczna w siedzeniu). Auto zakupiłem od niemca za 4,5 tys EURO. Doszły do tego koszy przywozu, akcyza(od 1100 euro na rachunku), tumaczenia, rejestracja no i oczywiście naprawa - wymiana drzwi, progu, szyb i poduszki + lakierowanie.

 

Teraz trochę o aucie (za tą cenę mam auto z):

Primera P12

Rocznik 2002

silnik 2.2 diesel (z tego rocznika to chyba di)

6 poduszek (kierowcy, pasażera, 2 boczne w siedzeniach, 2 kurtyny)

alufelgi 17 "

lampy ksenonowe

halogeny

czujnik deszczu

kamera cofania

navigacja (płytkę z mapą europu sciągnęłem z netu - emule)

odtwarzacz CD (z instrukcji wynika że montowali też kaseciaki)

lusterka i klamki w kolorze nadwozia

system NATS

skrzynia 6 biegowa manualna

nie mówiąc o innym standardowym wyposażeniu (ABS, klima itp)

jak coś pominąłem to mnie poprawcie (niemiec coś mówił że jest to wersja Tekna)

 

Nie ma chyba tylko skóry i tempomatu (który montują w automatach)

Tak naprawdę to szukałem innego auta(BMW, Mercedes, VW), ale jak napotkałem to za taka cenę to się nawet nie zastanawiałem i od razu je brałem - przecież nie będę jeździł Dacią Logan (choć to też auto które powstało przy pomocy Renault). Ostatnie 5 lat jeździłem BMW 520 E34 ale zaczeła mnie denerwować usterkowość (takie duperelki - stacyjka, pompa wody) dlatego postanowiłem zmienić na coś nowszego i lepszego. We wrześniu kupiłem dla swojej drugiej połowy Sunny N14 1.4 LX z 1994 r i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni - nigdy nie zawiódł - dlatego nie zastanawiałem sie nad P12 długo (szczególnie za taką cenę) i ją kupiłem. I tak zostałem szczęsliwym posiadaczem Nissana, a nawet nissomaniakiem - natomiast BMW idzie na sprzedaż.

 

Ale się rozpisałem. Z drugiej strony życzę wszystkim klubowiczom aby mieli tez tyle szczęścia i udało im sie wyrwać za takie pieniadzę taką furkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast nie ma uchwytów na napoje - jest tylko uchwyt do telefonu. Twoje auto jest troche nowsze - więc przyszło mi na myśl że mogli zastosować tam połączenie z telefonem poprzez Bluetooth. Wtedy telefon mozesz mieć w kieszeni lub torbie i korzystać jednocześnie z zestawu głośnomówiącego. Ale są to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makaron11

ale moje autko jest z 2002r. i mowie mam mikrofon mam klawisz ze sluchwka na konsoli tylko nie mam uchwytu na telefoni nie wiem do konca jak sprawdzic czy mam zestaw glosnowmówiący a pod uchwytami na napoje mam srebrna skrzynecze firmy BOSH i moze to jest jeszcze do tego i moze wystarczy dokupic tylko uchwyt na telefon bo nawt znalazlem kabel zwiekszajacy zasieg telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter_p12
ale moje autko jest z 2002r. i mowie mam mikrofon mam klawisz ze sluchwka na konsoli tylko nie mam uchwytu na telefoni nie wiem do konca jak sprawdzic czy mam zestaw glosnowmówiący a pod uchwytami na napoje mam srebrna skrzynecze firmy BOSH i moze to jest jeszcze do tego i moze wystarczy dokupic tylko uchwyt na telefon bo nawt znalazlem kabel zwiekszajacy zasieg telefonu

 

Ja mam p12 z 2003. Bluetooth na pewno odpada, bo nissan nie montuje takich. Generalnie według moich informacji jest tak - masz dużą część zestawu (tak jak ja), brakuje Ci generalnie dwóch rzeczy które zależą od modelu telefonu (czyli nie ma sensu montowanie ich fabrycznie przez Nissana...) - centralki i uchwytu. Jak sam już zauważyłeś okablowanie masz i to tam gdzie trzeba (czyli pod uchwytem na kubki). Dzisiaj postaram się sprawdzić, czy u mnie też jest coś bosha w tym miejscu, ale o ile pamiętam to coś tam było. A wracając do centralki i uchwytu - przemyśl, czy na pewno chcesz inwestować w to, bo telefony się zmieniają, a z nimi praktycznie zawsze uchwyty (zabawne jest to, że nawet jak Nokia wprowadziła "standardowy" pop-port, to ze wzglęgu na kształty aparatów zwykle uchwyty nie pasują ;-) ), a dość często centralki... Co gorsza, w Nissanach jest kilka stopni "integracji" zestawów, co oznacza mniej więcej tyle, że primo chcąc mieć np. smsy na konsoli musisz kupić superwypasioną centralkę od Nissana (wiadomo za ile), i z tego co wiem mają raczej każda centralkę do konkretnego telefonu, także jakbyś mienił telefon to... have fun. Ja poszedłem na słuchawkę handsFree na bluetooth (100-300PLN...) i nie widzę za bardzo innego rozsądnego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter_p12

Sprawdzałem i pod uchwytem na kubki mam jakiś kawałek metalu bosha. Nie wiem tylko co to jest, bo z zestawem średnio mi się to kojarzy (zbyt pancerne chyba). Swoją drogą ciekaw jestem co to jest.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie silniczek 1,9dci to napiszcie il pali, i jake ma przyspieszenie??

Pali zależnie oczywiście od temperamentu kierowcy. :) Raz udało się mojemu tacie na trasie Zakopane - Kraków uzyskać magiczne (z danych technicznych) 4,8 l. Ale zazwyczaj przy spokojniej jeździe na trasie oscyluje się wokoło 5,5 - 6 l. Przy dynamicznej jeździe po zakrętach albo po mieście wzrasta do około 7 l.

Co do przyspieszenia, to nie moge porównać z innymi dieslami, bo to pierwszy którym jeździłem. Ale mój tata wcześniej miał N16 1,8 116 KM i nie ma porównania! Dynamika wspaniała, elastyczność idealna. Wyprzedzanie na 5 (a czasem nawet na 6 [!!!]) biegu nie stanowi problemu. Łatwo jednak jest opanować temperament przy ruszaniu... :) Napisz nad jaką konkretnie wersją się zastanawiasz!

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz udało się mojemu tacie na trasie Zakopane - Kraków uzyskać magiczne (z danych technicznych) 4,8 l.

 

Mi też jak jechalem ciągle 80 km/h nie hamowalem ani nie przyspieszalem :D:D .

 

Napisz nad jaką konkretnie wersją się zastanawiasz!

 

Narazie nie wiem :wink:

 

A bardzo jest awaryjny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też jak jechalem ciągle 80 km/h nie hamowalem ani nie przyspieszalem :D:D .

E no to bez przesady! Średnia może była 80, ale na Zakopiance nie da się tak bez częstych przyspieszeń...

A bardzo jest awaryjny??

Ja niewiele mogę powiedzieć, bo mamy ją dopiero od września '04... Raz coś się działo z turbo... Jakiś zaworek wymienili na gwarancji i gra. Poza tym niech się wypowiedzą ci, co mają Primerkę trochę dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem ceny i się troche ździwiłem myślałem że są troszke tańsze a tu patrze i :shock: w 40000 zł to sie raczej nie wyrobie :cry: a wiecej kasy nie mam.

 

Może jednak uda sie jakoś tanio sprowadzic. Ja swoją sprowadzilem za 4500 euro. 1,5 roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód to już złom :!: cały bok trzeba wymienic, Poduszki eee złom już jest. za naprawe trzeba z 15 dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - rozebrałem troche tunel i ta skrzynka firmy BOSCH to jest sterownik airbag'u (można to porównać z tym - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53241636

 

Natomiast skrzynka do telefonu wygląda tak (zdjęcia po rozebraniu tunelu)

http://www.arkom.tuchola.pl/CRIM0001.JPG

uchwyt do telefonu po drugiej stronie

http://www.arkom.tuchola.pl/CRIM0002.JPG

 

Przepraszam za kiepską jakość zdjęć - miałem pod ręką tylko aparat w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...