Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Primera P-12


Gość makaron11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,bastek, masz racje jest ta primera robiona w wielkiej Brytani, ale co do bazowania na tych wymienionych Autach to nie ten rozmiar, czytalem wczesniej ze ten projekt zostal stworzony przed polaczeniem tych dwoch Firm, ponadto przy zakupie przez Renauta zagwaraantowano ze Nissan nie straci nic ze swojej Formy, tak ze ten model bazuje calkowicie na konstrukcji Japonskiej, z tym ze jak mowilismy wczesniej Renau t wzial sie za ulepszanie i co z tego wychodzi? niezadowolenie posiadaczy Nissanow, mysle ze pozostane przy mojm , wsadze tylko tempomat i poczekam na rozwoj wypadkow, nie doslownie, twoj Starszy jest zadowolony bardzo czyz nie? mam troche czasu do lipca a pozatym do 2 tygodni moge oddac Auto bez konsekwencji finansowych, gorsze ze koniec lipca jade na urlop i zrobie pare tysiecy kilometrow, znowu loteria co robic? ale kon ma wiekszy leb i sie nie martwi , poczekam troche i poobserwuje troche opinie na ten temat, smieszne ale w Niemieckim Fanclubie sobie chwala ten model z 1.9 dCi, pozyjemy zobaczymy , pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo zadowolony, ale już turbinka raz siadła. Wystarczyło tam jakiś zaworek zmienić, no ale jednak... A trasa do Krakowa bez turbo nie należy do najprzyjemniejszych... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze jeszcze nigdy nie jechalem ta trasa ale dla ciekawosci dodam ze mieszkam w schwarzwaldzie i gory oraz serpentyny nie sa dla mnie nowoscia, co smieszne przed chwila mialem telefon z Centrali Nissana w sprawie Auta dla mnie , w najblizszych dniach moge je odebrac na swojm Autochausie, musze sie sprezac z decyzja, bede jeszcze gral na czas ze tak powiem, pomysl ze mieszkamy w podobnych warunkach terenowych a ja z poprzednim Sunny nie mialem calkowicie problemu przez 10 lat, z tym tez nie mam problemu, ale juz u twojego Starszego cos wyskoczylo, wczesniej nie do pomyslenia zeby sie to zdarzylo na gwarancji, moze przypadek, zadam pytanie czy ktos mial Nissana na Gwarancji , a takich napewno znajdzie sie paru i czy mial problemy , awarie?to przypieczetuje moja decyzje,terz naprawy gwarancyjne musza byc wykonywane w polsce nie wazne od miejsca zakupu samochodu, tak ze jak kupiles Nissana do trzech lat to masz dalej gwarancje do konca trzeciego roku, czy sie myle? wiecie cos na ten temat?, moge sobie robic podobno przeglady w polsce, zawsze to taniej i lepsi fachowcy, pozdrawiam i zegnam na dzisiaj, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby kto wspomniał choć przez, że moje K12 nie jest europejskie?

 

Pieprzona francja w niej siedzi i na dodatek składana zapewne ręcami hindusów i innych kolorofonów zatrudnionych w fabryce w Sunderland.

Ta najwieksza wydajność tej fabryki zapewne przejawai sie tym, że bardzo wiele tajli przybywa z kraju żabek i ślimaczków winniczków a składają to 3-ci świat azjatycki, któremu płaca drobne funciaki.

 

Stąd ta "wydajność"

 

W tym pliku PDF jest napisane jakie auta ma tę samoą podłoge.

 

Micra K12 = Dacia Logan :roll:

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,nie ma sie co spierac o detale,w kazdym razie spojrzalem pod maske i znowu usmiech zagoscil na mojm obliczu,zadnej Francuskiej czesci nie znalazlem a przegladalem wszystko, wszedzie stoi Japan, na alternatorze stoi made in Europa ale jest sygnowane znakiem i napisem Hitachi, nawet akumulator jest Panasonika, na silniku jest znak nissana a z boku na glowicy nalane slowa Japan, kable maja tez oznaczenia nisana i wszystkie weze i wezyki, mysle ze jednak dobrze sie doczytalem ze od 2003 roku Francuzi mieszaja w dieslach, co do Daci to przeciez licencyjne Auto Renauta robione od lat w Rumuni, ciezko wyczuc kto dla kogo co robi i co od kogo dostaje, na stronie Nissana pisza o szerokiej wspolpracy pomiedzy modelami, cos mi sie wydaje ze wyjdzie im znowu jakis gniot, Nissan traci renome i naprawde slysze coraz wiecej glosow przeciw pewnym modelom, zawsze sie powtarza Primera z 2.0 litrowym silnikiem i 2.2 dCi diesel, co do mniejszego Diesla glosy sie mniej wiecej rownowaza, wstrzymam sie z decyzja co do wymiany auta , narazie wezme na probe i zobaczymy , spojrze pod maske i zobacze co tam sie zmienilo , ile bedzie czesci made in Europa,z tego co czytalem na tej stronie to silniki Nissana Dieslowskie sie nie sprawdzily dlatego wyposazono go w lepsze i nowoczesniejsze Renauta , wszyscy wiemy jak one wygladaja i dlaczego Nissan traci opinie, pozyjemy zobaczymy, jak bede mial wiecej czasu to przeczytam ta strone Nissana dokladnie bo narazie przelecialem ja pobierznie,strona jest zrobiona typowo pod Renauta, bo sie zachwycaja jak unowoczesnili Nissana, mysle ze tych Francuzow pogielo, nigdy nie grzeszyli skromnoscia, mieszkam od nich 20 kilometrow i dosyc czesto jezdzimy na zakupy do Francji, zreszta juz po prezydencie wloch widac ze maja nie rowno pod kopula , pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylilem sie i napisalem po prezydencie Wloch a powinno byc Francji, ale tak naprawde mowiac to berusconi to tez smutny wal, tak ze sie nie pomylilem calkowicie , przepraszam,chodzilo mi o Shiraka, ale z Berusconim moga podac sobie rece, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

w tygodniu mam podjechac do tego kolesia po znajomosci na diagnostyke... zobaczymy co to ten serwis i ich autoryzacja warta :-)

 

MK

Czesc pisales ze masz znajomego moze dowiedzialbys sie co sadzi o tym nowym Dieslu 1.9 dCi ? jak duzo jest tam tych francuskich wynalazkow? i czy warto to kupowac?mysle ze on bedzie beztronny' date=zapytaj sie tez o wsadzenie tempomatu do acenty 1.8 benzyna z 2003r. oczywiscie jezeli nie sprawi ci to klopotu, z gory ci dziekuje i pozdrawiam czesc[/quote]

 

kolega jest kierownikiem serwisu przy salonie.

maniakiem motoryzacji to nie jest. jego prywatna opinia jest taka

ze wszytsko co tam sprzedaja to badziew bo i tak wraca potem

do niego na serwis. on tylko podpisuje jakies kwitki a mechanicy robia.

taka ma robote i bazowanie na opini takiego czlowieka srednio dobrym pomyslem jest.

 

 

wracajac do trwalosici i awaryjnosci obecnych aut - to niestety - czasy gdy produkcja byla nastawiona na jakosc i trwalosc sie skonczyly - obecnie liczy sie ciecie kosztow i duza dprzedaz. stad w autach dla mas coraz badziej badziewne wykonczenie , marne plastiki itd. i roznego rodzaju małżeństwa z rozsądku pt. nissan z renault itd. zaoferowana cena musi byc dobra by sprzedac jak najwiecej aut. a to ze po gwarancji lub w jej trakcie zdazaja sie padaki jest wkalkulowane w jakies tam ryzyko producenta... i tak swoje zarobi....

takze zalozeniem producenta jest jest ze autem obecnie bedzie jezdzic gora kilka lat (3-4) i nastepne kupic nowe itd. zreszta gdyby produkowali same auta o trwalosci np. merca 124 ktory to bez problemu robi 1 mln km przebiegu to kto by nowe auta kupowal ? to takie podcinanie galezi na ktorej sie siedzi. stad i czasci i trwalosc marna...

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ,tylko mi powiedz jak taki Nissan straci renome to mozna tylko zamknac Fabryki a ten Renaut bedzie dalej produkowal , we Francji zabojady jezdza przewaznie Francuskimi Autami , bardzo maly procent jest Aut sprowadzanych, klada nacisk na ludnosc zeby kupowala swoje rodzime Auta, teraz Francuzi maja najwiekszy przyrost naturalny w Europie czyli za 18 lat beda mieli piekny zbyt na swoje Auta, wyglada to na celowa robote zeby zaszkodzic Nissanowi, zobacz jak Francuzcy rolnicy blokuja granice z innymi panstwami zeby miec zbyt na wlasny towar, tak wykanczaja konkurencje z Japoni,za niedlugo trafia na rynek Auta z Chin, to podobno bedzie szok, Auto klasy Primery z Pasatowskimi silnikami ma kosztowac ponizej 10 tysiecy €uro, zaleja tym caly zachodni rynek z Polska wlacznie, sam sie zastanowie, blachy Japonskie , podzespoly z najlepszych Firm i kooperacja z VW to bedzie podobno Hit, zaczynam wierzyc w to, czytalem ze Chinczycy bazuja na taniej sile roboczej dlatego do swojch Aut wybrali najlepsze czesci z innych modeli, podobno to beda najlepsze skladaki jakie powstaly w ostatnich latach, zobaczymy ile w tym bedzie prawdy, kiedys Niemieckie Auta mialy najlepsza marke ateraz ? zapomnij, to racja ze te oszczednosci ruinuja rynek motoryzacyjny, ofiarami jak zwykle jestesmy my czyli biedni kierowcy ktorych nie stac na Mercedesy 600 lub Audi A8 , mam znajomych ktorzy jezdza tymi markami i sa zachwyceni, wcale sie nie dziwie patrzac na cene , za te pieniadze to mozna zlozyc cos pieknego, albo takiego Marbacha ktoremu brakuje tylko fontany w srodku. zrobilo mi sie gorzko na duszy , narazie czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota tyz poszla na wspolprace z zabojadami ale poki co chyba bardziej zachowawczo bo tylko przy modelu AYGO.

 

ad chinczykow to polecam artykul:

 

Otrzymałem ofertę importu do Polski jeepów cherokee 2500, produkowanych na

amerykańskiej licencji przez Beijing Jeep Corporation - mówi warszawski

biznesmen (chciał pozostać anonimowy). Cena tego SUV-a, jaką mu

zaproponowano na polski rynek, ma wynosić 10,3 tys. USD, czyli tylko trochę

ponad 30 tys. zł (Chińczycy w standardzie oferują wszystko - od klimatyzacji

po skórzane fotele). W Polsce porównywalny model koncern DaimlerChrysler

sprzedaje za niemal 117 tys. zł; z chińskim cherokee cenowo mógłby się

równać tylko sześcioletni lub starszy "oryginał".

http://www.wprost.pl/ar/?O=77575&C=57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest to o czym mowilem, dodam ze czytalem w Niemieckiej prasie ze VW, kopie sobie grob podpisujac z Chinczykami umowe na wyposazenie Chinskich Aut w silniki VW i Audi , oraz potrosze Porsche, jestem ciekawy co z tego wyjdzie , wiem z pism samochodowych ze Unia Europejska za wszelka cene chce wprowadzic jakies triki zeby zlikwidowac te niskie ceny albo je zrownowazyc do cen Aut Azjatyckich, co ciekawe ze to nie tylko honda pomaga Chinczykom ale tez Toyota i Susuki, mysle ze sprawdza sie przyslowie ze kruk krukowi oka nie wydziobie , to przeciez wszystko jedna rasa, ze tak powiem, zawsze beda sie nastawiac przeciw nam, bylem w Kanadzie i Stanach, Nissany sa tam tansze conajmniej o 5000 €uro, zastanawialem sie czy nie sciagnac sobie Auta z Vancouver, ale pytalem sie tu w urzedach i co smieszne nie placilbym cla ale za europejskie przeglady i wydanie Niemieckich papierow Auta musialbym zaplacic kupe kasy do tego dochodzi Fracht i cene nie jest juz atrakcyjna, najbardziej oplacalo sie sciagnac Mercedesa 500 i 600 roznica w cenie byla ok. 25000 €uro czyli to by sie oplacalo, jak cholera ale kogo stac z normalnych ludzi na Auto za 150000 €uro? z calkowitym wyposazeniem jeszcze wiecej, tak ze jednak poczekamy zobaczymy co Chinczycy wymysla, nie mam zaufania do tych Aut bylo nie bylo to jednak sa skladaki, zobczymy, sam widzisz ze to nie bylo dopracowane bylo ponad 300 napraw na 100 samochodow, teraz wprowadzajac podzespoly innych firm Auto wytrzyma bez problemu 3 lata gwarancyjne ale co potem? siasc i plakac ? pozyjemy zobaczymy , narazie zegnam , pozdrawiam czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to mnie zaskoczyla 33 tysiace toc tyle kosztuje dacia logan :shock:

Swoją drogą zapłaciłęś strasznie mało ja byłbym w stanie dac z 43 tysiaki za p12 2.2 dci

Teraz doczytalem sie w tym temacie ze kupilbys tanio Nissana P 12 ?? sluze strona gdzie moze znajdziesz cos taniego na Autohausach Nissana, wpisz tam dane Auta i cene a ta wyszukiwarka wyszuka ci wszystkie dostepne Nissany w sprzedazy , jezeli bedziesz mial problemy z niemieckim to sluze pomoca,

 

http://www.faircar.autoscout24.de/partner/...n/ger/index.htm

 

mam nadzieje ze znajdziesz cos fajnego, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy:

Möchten Sie weitere Informationen zu dem Fahrzeug? Dann versenden Sie folgendes Kontaktformular an den Anbieter. Man wird sich mit Ihnen in Verbindung setzen. (die mit * gekennzeichenten Felder sollten ausgefüllt werden)

To jest o X-Trialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy:

Möchten Sie weitere Informationen zu dem Fahrzeug? Dann versenden Sie folgendes Kontaktformular an den Anbieter. Man wird sich mit Ihnen in Verbindung setzen. (die mit * gekennzeichenten Felder sollten ausgefüllt werden)

To jest o X-Trialu.

Doslownie: chce pan dalsze informacje o pojezdzie?, prosze przeslac nastepujacy formularz do odbiorcy,skontaktujemy sie z panem, oznaczone pola gwiazdkami musza byc wypelnione

Zaden problem jak bedziesz jeszcze potrzebowal tlumaczenia to lec do mnie jak w dym, nie ma problemu , wejdz na strone co podalem wczesniej to mozesz tam cos wyszukac ciekawego, jak znajdziesz to wyslemy wiadomosc do Autohausu zeby do mnie zadzwonili a ja sie dowiem co bedziesz chcial wiedziec, czesc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi chińczykami to tak rozowo pewnie nie bedzie, nasi dowalą zaraz jakies cła, akcyzy, vaty itd i z 10 tys. $ zrobi sie 20tys.$, no a poza tym jakość, miałem już dwie pary chińskich butow i dziękuje , wole polskie , 3 razy droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje u Chinczykow cena nie idzie w parze z jakoscia, mowia ze wszystko jest tanie bo tania jest sila robocza w Chinach ale to czesto mija sie z prawda,materialy sa nic nie warte itp. z butami to masz swieta racje, kiedys kupilismy dziecku ten chlam, po tygodniu trzeba bylo kupowac nastepne, teraz przezucilismy sie na Adidasy i o dziwo chodzi, gra w pilke , deszcz nie deszcz a buty cale, lepiej niekiedy zainwestowac pare groszy wiecej i miec spokojna glowe ze za pare dni musisz kupic znowu ,na calym swiecie rynki sa zarzucone chunskim tanim towarem, ludzie sie na to rzucaja bo tanie , ale czy dobre? boje sie ze z Autami bedzie to samo, dobra koncze bo jak zapewne wiecie na zachodie jest straszna fala upalow , temperatura przekroczyla 37 stopni, zbieramy sie nad wode, trzeba sie troche ochlodzic, pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden problem jak bedziesz jeszcze potrzebowal tlumaczenia to lec do mnie jak w dym, nie ma problemu

Dzięki!! przyda się tym bardziej, że pomimo 4 na koniec (ubłaganej - trzeba było do paska :P ) z niemca jestem noga... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makaron11

djeep mam do ciebie pytanie: czy u was na autostradzie nie ma problemu z kupnem gazu bo kumpel jedzie zagazowaną brykaz Polski do włoch i nie wie czy są u was na autostradzie stacje z gazem i co ile KM mniej wiecej one są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden problem jak bedziesz jeszcze potrzebowal tlumaczenia to lec do mnie jak w dym, nie ma problemu

Dzięki!! przyda się tym bardziej, że pomimo 4 na koniec (ubłaganej - trzeba było do paska :P ) z niemca jestem noga... :?

 

 

Niemasz co dziekowac, cala przyjemnosc po mojej stronie, jezeli bedziesz mial problemy to sie nie krepuj tylko pisz,zaden problem, co do nauki to wiem na wlasnej skurze co to znaczy uczyc sie niemieckiego, mialem tak i tak latwiej bo w domu mowilo sie po niemiecku,po przyjezdzie dopiero sie przekonalem ze ten niemiecki z domu i niemiecki w Schwarzwaldzie to dwa rozne jezyki,rodzice mowili czystym niemieckim z Gdanska bez nalecialosci gwarowych, a tu czysty szwabski dialekt, byl horor,dopiero wtedy sie dowiedzialem dlaczego na Niemcow mowiono w polsce Szwaby,wiesz dlaczego? bo znajac Niemiecki nie potrafiono sie dogadac z Niemcami ze Szwabi lub Schwarzwaldu jak ktos woli, no ale mniejsza z tym, jak cos bedziesz potrzebowal to pisz , czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djeep mam do ciebie pytanie: czy u was na autostradzie nie ma problemu z kupnem gazu bo kumpel jedzie zagazowaną brykaz Polski do włoch i nie wie czy są u was na autostradzie stacje z gazem i co ile KM mniej wiecej one są

 

 

Powiem ci ze nie mam pojecia,slyszalem ze jest juz pareset Stacji ktore sprzedaj Gaz,nigdy sie nie interesowalem tym, jezeli chcesz to przyslij opis trasy ktora pojedzie a ja napisze do ADAC , a oni zrobia wypis wszystkich Stacji rozprowadzajacych Gaz, wtedy bedzie wiedzial co ile musi zatankowac? nie wiem nawet czy gaz sie tankuje czy napelnia?zobacze jeszcze na stronie ADAC moze maja jakis schemat stacji w Niemczech i Europie Zachodniej, jak chce to niech poda nazwe miejscowosci z ktorej jedzie i do ktorej jedzie, ADAC zrobi mu marszrute nawigacyjna, bedzie sie tylko trzymal tej mapy co mu zrobi ADAC, niech poda ile Auto pali Gazu na 100/km. wtedy mu podadza Stacje na ktorych musi sie zatrzymac , nie bedzie z tym problemu, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dokladnie w Niemczech jest 581 stacji benzynowych na ktorych morzna kupic gaz ,wysylam adres,musicie znalesc miejscowosci przez albo obok ktorych pojedziecie lub pojedzie, wiekszosc tych stacji jest przy autostradach, jezeli bedzie mial jakis problem to pytaj, odpowiem, mam nadzieje ze to sie przyda

 

http://customer.map24.com/erdgas/frame_locationlists.php

 

zycze szczesliwej podrozy,napisz ktoredy chce jechac to powiem mu gdzie sa stacjonarne radary, na pare sie juz nadzialem, pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...