Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Primera P-12


Gość makaron11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, z tego co widze to sa dwa rodzaje gazu, masz racje , na tym adresie ktory podales, stoi ze CNG jest tez grubo ponad 500 stacji, jezeli poda namiary na podroz to ADAC opracuje mu schemat Stacji na trasie, oczywiscie trzeba podac dokladne oznaczenie gazu, nie mam pojecia co sie stanie jak zatankuje inny gaz? ale z tego co widze to moze byc wesolo, cos ala diesel do baku z benzyna,

 

teraz z innej beczki jezeli wybieracie sie na urlop do Niemiec Dieslami musicie uwazac , gdyz juz ponad 100 miast niemieckich zakazalo wiazdu i jazdy samochodom na Diesel,w czasie upalow , moga sie poruszac tylko Auta Dieslowskie ktore sa wyposazone w tzw. Rußfilter, jest to odpowiednik katalizatora tylko ze do Diesla, od 1.01.2006 wszystkie Diesle musza byc wyposazone w ten Filter, narazie za kare beda placic duzo drozszy podatek drogowy,ale wszyscy sa zobowiazani do zalozenia tego filtra , koszt jest ok. 800 €uro, za to beda zwolniueni z podatku na sume 400 €uro, ale tylko w pierwszym roku, za 2.0 silnik placi sie teraz ok.350 -400 €uro, po nowym roku bedzie to o.550-600 €uro, i to zadecydowalo ostatecznie ze rezygnuje z tego Diesla kombi, Nissan dopiero pod koniec roku wypusci na rynek Auta wyposazone w ten Filtr ,czyli znowu czekalby mnie wydatek, dzisiaj zamowilem w Warsztacie Tempomat, 4.07.zostanie zalozony, jezeli ktos sie orientuje ile kosztowalaby ta przyjemnosc do Primery Acenta P12 w polsce to prosze dajcie znac, jezeli mozecie to zapytajcie sie w serwisie lub stacjach elektroniki pojazdow? chyba tak to sie nazywa, co ciekawe Nissan nie ma wlasnych Tenpomatow a te ktore sa zakladane w Acentach Dieslach sa Renauta,ja zamowilem z VW Passata, tak powiedzieli w warsztacie i bedzie to kosztowac z zalozeniem i podatkiem 750-800 €uro, jestem zmuszony do zalozenia , dretwieje mi prawa noga przy dluzszej jezdzie, i trace w niej czucie, jadac do polski co godzine musze stawac na popas ze tak powiem , no koncze pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?jump=verteilung

 

Jak otworzysz ta strone to na dole jest mapa ze stacjami ktore maja ten gaz o ktory ci chodzi, LPG, widze ze jest bardzo popularny i cena jest przystepna, ale jak to sie ma do silnika? nie dostanie w tylek silnik ? na tak suchym paliwie jakim jest gaz? mysle ze zywotnosc silnika zmniejszy sie ale w jakim stopniu? jak myslicie?ale przy tak wysokich cenach benzyny to remont silnika zwroci sie w szybkim tempie jednak Gaz jest duzo tanszy, czesc[/color]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na temat gazu jest tyle opini co samochodów na nim jeżdżących (albo znacznie więcej). Generalnie ważny jest rodzaj instalacji gazowej - te droższe zapewniają najmnieszy spadek wydajności. Nigdy nie jeździłem na gazie, ale przymierzałem się do niego ze 3 razy. Zawsze jakoś za drogo wychodziła instalacja i za długo musiałoby mi się to zwracać. Mój kolega ma Primerę P10 z 2 litrowym sielnikiem i przejechał na gazie już ponad 100kkm (porzedni właściciel prawie drugie tyle) a autko ma na szafie 300kkm. Generanie nie nażeka cały czas jeździ i jak wyliczył zaoszczędza ok 10 zł na 100km. Czasami coś mu pośmierdzi w kabinie gazem (instalację ma szczelną kilka razy sprawdzał), trochę gorzej mu teraz chodzi na benzynie jak na gazie (podobno wtryskiwacze się zapychają), ale i tak jest zadowolony bo tanio. Cena eksploatacji jest tutaj decydującym czynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta racja,jak przygladam sie cena gazu w Niemczech to az mnie korci zalozyc taka instalacje, puki auto jest na gwarancji to nic nie moge z tym zrobic ale pozniej to kto wie? zeby zalozyc Tempomat do Auta to musialem pisac do Nissana Dyrekcji o zgode, podali mi adres autoryzowanego servisu i papier ktory dostane musze dac na Autohaus do papierow wozu, chodzi o gwarancje, dlatego mysle ze nie ma co nawet pisac o zalozenie tej instalacji, jak by sie zgodzili to wysla mnie do Servisu , a tam zaplace jak za nowy silnik, trzeba jeszcze odczekac te 1.5 roku.z drugiej strony jestem ciekawy czy ktos juz taka instalacje zalozyl do P12, chociaz watpie bo to nowy model z 2002 i dopiero teraz koncza sie gwarancje,

 

Jeszcze dla zainteresowanych podaje drugi adres gdzie mozna znalesc P12 stosunkowo tanio, jest o tyle lepszy ze sa ogloszenia od osob prywatnych, Auta moga byc tez po wypadkach duzo tansze no i nie trzeba placic extra za gwarancje, kazde Auto ktore kupujecie z Autohausu musi miec Gwarancje minimum roczna, dlatego ceny uzywanych Aut zdrozaly w Niemczech, co do adresu to sa rozne ogloszenia prywatne i z Autohaus , kupujac auto z autohausu mozna zbic cene o jakies 1000 €uro, w zaleznosci od wieku Auta, ten pierwszy adres to byly tylko Autohausy Nissana, jezeli ktos cos znajdzie interesujacego to chetnie moge zadzwonic i sie potargowac, no zycze powodzenia , czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,im wiecej czytam na temat instalacji gazowej do Auta tym bardziej mi sie ona podoba, nie tylko chodzi o cene paliwa ale o ochrone srodowiska,z tego co juz wiem to sa dwa rodzaje gazow do Aut i dwa rodzaje instalacji,instalacja na gaz ziemny jest drozsza ale Gaz kosztuje taniej, mozna dokupic jakis adapter i tankowac gaz z domu , jezeli sie go naturalnie posiada, czyz to nie super, wlasna stacja benzynowa w domu ,ze tak powiem, mam prosbe moze ktos sie dowiedziec ile by kosztowalo zalozenie do P12 instalacji gazowej? nie wiem czy ta sama firma moze zalozyc instalacje na gaz ziemny?robi sie coraz ciekawiej jak w tym tempie bede myslal o przerabiania tego P12 to zbankrutuje , a zatem prosba : oczywiscie jezeli nie sprawi wam to klopotu : ile kosztuje zalozenie Tempomatu do Primery z 2003 acenta 1.8, oraz jezeli to mozliwe tych dwoch instalacji gazowych, slyszalem ze instalacja na gaz ziemny jest duzo drozsza, prawda czy falsz?, no dzieki trzeba sie zbierac na basen, juz drugi tydzien temperatury przekraczaja w Schwarzwaldzie 36 stopni, teraz jest nawet 37 w cieniu, mozg sie gotuje , pozdrawiam i zegnam czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździełm Mazdą 626 2,0 7 lat na instalacji gazowej. Teraz mam Primerę 2,0 D. Pół roku temu najtansza instalacja z bezpośrednim wtryskiem gazu kosztowała ok. 4000zl. Oczywiście mowa o instalacji na gaz propan-butan. Czytałem gdzieś, że instalacja na metan to koszt 8000zł.

Musisz wziąśc pod uwagę , że stacje na metan to rzadkośc. Nie zawsze się o tym mówi ale eksploatując auto na paliwie gazowym dochodzą Ci dodatkowe koszty.

1. Benzyna spalana jest przy rozruchu aż do nagrzania silnika, tak więc nie tylko koszt gazu,

2. Częściej trzeba zmieniac elementy układu zapłonowego i wydechowego,

3. W Polsce droższe są koszty przeglądu odpowiednik TUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,wczoraj dzwonilem do paru warsztatow z zapytaniem ile by kosztowalo zalozenie tej instalacji, z poczatku myslale ze sie przeslyszalem ale to prawda za instalacje na gaz ziemny trzeba zaplacic prawie dwa razy drozej niz na Autogaz, skad ta roznica? dla mnie gaz to gaz a tu niespodzianka, na Autogaz kosztuje 2000 - 2500 €urona gaz ziemny 3500 - 4500 €uro , skad takie rozbieznosci nie wiem, mowia ze wszystko zalezy od marki Auta , od wielkosci baku i rozmieszczenia oraz od podlaczenia do komputera pokladowego, z tego co widze to oplaca sie zakladac ta instalacje w Polsce, ale co potem? czy przejdzie TÜV ? musze sie jeszcze dowiedziec w wydziale komunikacji, miedzy Bogiem a prawda nie mialem pojecia ze zaklada sie takie instalacje, dopiero teraz dowiedzialem sie dokladnie, kiedys cos mi sie odbilo od uszy,alenie zawracalem sobie tym glowy , do wczoraj jak zobaczylem roznice w cenie paliwa i gazu, jezeli rocznie robie 30000 km. to mysle ze to bedzie oplacalne zalozyc cos takiego, najgorzej jak im znowu odbije palma i wymysla jakis katalizator do gazu, wielkie dzieki za informacje, jestem ciekawy ile bedzie kosztowalo zalozenie tego tempomatu w polsce,w przyszlym roku w pazdzierniku bede sie zastanawial co z tym fantem zrobic, jestem ciekawy czy ktos znalazl jakies dobre tanie Auta na tych adresach co podalem? narazie zegnam i pozdrawiam, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://germany.aldi.com/

Nie szuka ktos Nawigacji?

znalazlem cos na tej stronie

 

wszedlem na ta strone i kliknelem na Angebote ab Montag , co myslicie o tej Nawigacji?, czyz nie wspaniala? polaczenie czytnika sm mmc i do tego 256 MB map i planow miast,i ponadto GPS,oplaca sie to kupic jak myslicie?, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć no mi sie podoba taki bajerek tylko to kostuje 299euro+ jeszcze to chyba trzeba zestrois z samochodem a to tez dochodzą koszty

 

Czesc,drogo? orginalny Nissan Navigation System z czytnikiem CD,DVD i karty kosztuje 1100 €uro , nawigacja z GPS plus czytnik karty

2300 €uro, to sa ceny wsadzenia tego po kupnie Auta ,przy zakupie Auta koszty nawigacji sa nizsze, w mojm Aucie byla Nawigacja ale zeby zbic cene kazalem mu to wybudowac, wyciagneli jakis Chip GPS czy cos takiego i Auto dostalem o 600 €uro taniej, w Aldi kosztuje polowe ceny, w sumie jest mi to nie potrzebne ale tym ktorzy durzo jezdza to sie chyba przyda , czytalem sposob montazu i jest dziecinnie prosty kwestia jest anteny do GPS, tego nie rozumie, prawdopodobnie trzeba jeszcze dokupic antene, sa jeszcze jakies oplaty za sygnal GPS? patrzylem w EBAY,i mozna antene dostac juz za 20 €uro, ale faktycznie przy przeliczeniu na zlotowki jest to spora suma, jestem ciekawy czy w Polsce sa dostepne tez takie Navigacje? moze sa duzo tansze?poszukam jeszcze w EBAY , sam jestem ciekawy czy uzywane nie chodza po duo nizszej cenie , czesc, pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy Nissanow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , znalazlem w EBAY jedna oferte za 101 €uro ale do konca licytacji jeszcze 2 dni tak ze cena bedzie wyzsza, jest to ta sama Navigacja ktora widze w Primerach P12 jest ona do czytania DVD a ponadto do odbioru sygnalu GPS,byla wympntowana z Renauta Laguna, podejrzewam ze bez problemu morzna ja zalozyc w P 12 , oto adres

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...p;translate=yes

 

jezeli dalej nie podbija ceny to kto wie? mozna by dac za nia ze 200 €uro?dlaczego to co sie podoba jest tak diabelnie droge? pozdrawiam czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, niepocieszyles mnie za bardzo, byles na tej stronie w EBAY ? wiem ze P12 maja podobna Navigacje ale maja wszystko w jednym urzadzeniu, chodzi mi o czytanie CD z muzyka, nie mam pojecia czy ten czytnik z Laguny podpasuje do Primery? kurcze mam 2 dni czasu zeby sie dowiedziec,uzywana czy nie uzywana nie odgrywa roli,byleby dzialala, ci Francuzi pisza ze jest sprawna, ponadto ma 100 % oceny,POMOCY bedzie to pasowac do P12 ? za polowe ceny tego cudenka z ALDI mozna by kupic, w sumie nie jest mi potrzebna ale nie zawadzi wyposazyc Auta w cos takiego, na urlopy ie przyda, oczywiscie jezeli nie podbija ceny powyzej 150 €uro, ponadto nie rzucaloby sie w oczy jak to cacko, mosialbym je za kazdym razem brac z Auta, w Niemczech zrobilo sie tez nie za bezpiecznie, wlamuja sie do Aut jak masz cos na widoku, okazja czyni z czlowieka zlodzieja czyz nie prawda? jak ktos moze powiedziec czy podlacze to do monitora w P12 tp bede wdzieczny, z gory dzieki i czesc, koniec licytacji za 2 dni, a zatem nie ma za duzo czasu pojade do Renauta i do Nissana, ale podejrzewam ze znowu beda namawiali do orginalnej nawigacji i znajda 1000 problemow, mam nadzieje ze sprawdzi sie przyslowie ze Polak potrafi, moze jakas zlota raczka to zalozy i to zadziala?, pozyjemy zobaczymy, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dowiedzialem sie ze ta Nawigacia z Laguny nie nadaje sie do Nissana P12, mimo ze w nim az roji sie od czesci z Laguny,sa inne wtyki i mozna nie zgrac sterowania komputera ze sterowaniem navigacji, ponadto Navigacia do Laguny jest Blaupunkta a nissanowska i tu mnie zaskoczyli Sony,powiedzial ze moze mi zamontowac takie podobne urzadzenie za jedyne 2000 €uro albo bez GPS tylko z czytnikem , i karty za 1600 €uro, to zlodzieje co?tak ze nastepne marzenie zamontowania taniej navigacji peklo jak banka mydlana, pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makaron11
czesc, dowiedzialem sie ze ta Nawigacia z Laguny nie nadaje sie do Nissana P12, mimo ze w nim az roji sie od czesci z Laguny,sa inne wtyki i mozna nie zgrac sterowania komputera ze sterowaniem navigacji, ponadto Navigacia do Laguny jest Blaupunkta a nissanowska i tu mnie zaskoczyli Sony,powiedzial ze moze mi zamontowac takie podobne urzadzenie za jedyne 2000 €uro albo bez GPS tylko z czytnikem , i karty za 1600 €uro, to zlodzieje co?tak ze nastepne marzenie zamontowania taniej navigacji peklo jak banka mydlana, pozdrawiam i czesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, masz navigacje? czy tylko czytnik MP3 i Muzyki z CD? z navigacjajest podobne urzadzenie jak odtwarzacz CD z tym wyjatkiem ze na spodzie ma rzad przyciskow,z ta navigacja z Laguny nie klapnie,sa inne wtyki i nikt tego nie chce sie podjac,proponuja mi swoje navigacje ale kazda grubo ponad 1000 €uro, niech sie wypchaja,bede mial navigacje na koncu jezyka ze tak powiem, poprostu bede sie pytal o droge, masz acente plus czy acente?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jedna z pierwszych? 2002?ja mam acente plus ma pare fajnych spraw w sobie llustra fotocjromowe , czujnik deszczu, automatyczne zamykanie Auta po 3 minutach,jak sie ma skleroze to wspaniala sprawa,ESP,navigacja byla ale zbijalem cene i cos wymontowal,zaplacilem 600 € mniej,ale jak teraz z nim rozmawialem to skubaniec chce pelna odplatnosc w zalezosci jaka zalozy,co do czytnika to mam Sony,firmowy sygnowany Nissan,obslugiwany z komputera i z pilota na kierownicy,a co powiesz wszystkim z klubu na temat rozmieszczenia zegarow, wiem ze niektorzy sa przeciwnie nastawieni, ale ja twierdze ze to wspanialy pomysl , mam caly czas zegary pod kontrola,jak byly na srodku to w zaleznosci od fotela i wzrostu kierowcy byly czesciowo niewidoczne, a teraz ? bomba, widze bez problemu wszystko, sa ustawione pod kontem do kierowcy tak ze wystarczy rzucic okiem na prawo i widze, co ty myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, lustra fotochromowe, sterowane lusterkiem wstecznym, wszystkie ciemnieja jak uderzy w nie swiatlo, i teraz zegary sa na srodku lekko zwrocone do kierowcy, wczesniej byly z lewej strony na przeciwko kierowcy,jest jeszcze jakies auto ktore ma tak rozmieszczone zegary? jestem ciekawy, pozdrawiam i przepraszam za bledy , czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos szuka auta nie tylko P12 to zobaczcie na tej stronie

 

http://www.mobile.de/

 

moze sie ktos odezwie jak znajdzie cos ciekawego

 

czy taniego , napewno zainteresuje to wszystkich ,wiem ze pare osob szuka Auta ,podzielcie sie ciekawymi ogloszeniami ze znajomymi, dzieki w ich imieniu, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makaron11

to jest chyba z początku 2002r. bo pierwsza rejestracja była w czerwcu 2002r. zegary mam tak jak ty na srodku lekko skierowane do kierowcy pierwszy raz slysze zeby P-12 mialy po lewej na przeciwko kierowcy u nas w Polsce to wszyzkie maja na srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...