Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dzialanie autoalarmu


Gość Rolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwoch dni jestem posiadaczem primery 1,6 z 99 roku. Mam do niej dolaczony autoalarm. Na pilocie wyczytalem: Alcatraz. Oczywiscie jest w aucie fabryczny immobiliser.

Mam problem z autoalarmem, bo nie wiem jak on dziala. Po jezdzie np, jak wylacze silnik, wyjde z auta, zamkne drzwi, po chwili wlacza sie dzwiek i jak otworze jakies drzwi to wlacza alarm. musze wtedy wylaczac go pilotem. Na pilocie mam przyciski w kolorach niebieskim i zielonym. Powiem ze nie bardzo wiem jak to otwierac i zamykac, a wkurza mnie ten alarm. Jak zrobic tak aby sie alarm nie wlaczal, bo rodzinka juz boi sie podchodzic do auta zeby nie uruchamiac badz co badz glosnego alarmu.

Moze ktos wytlumaczylby mi jak to obslugiwac pilota bo samemu juz chyba nie dojde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z autoalarmem, bo nie wiem jak on dziala. Po jezdzie np, jak wylacze silnik, wyjde z auta, zamkne drzwi, po chwili wlacza sie dzwiek i jak otworze jakies drzwi to wlacza alarm. musze wtedy wylaczac go pilotem. Na pilocie mam przyciski w kolorach niebieskim i zielonym.

Moze ktos wytlumaczylby mi jak to obslugiwac pilota bo samemu juz chyba nie dojde.

 

Witam.

"wyjde z auta, zamkne drzwi" - czyli ja to rozumiem że zamkniesz klapiąc drzwiami, a nie kluczykiem ani pilotem

"po chwili wlacza sie dzwiek" - tzn. :?: jaki to dzwięk, krótki? Jeżeli tak to sądzę że masz autozazbrojenie alarmu, i wtedy jeżeli otworzysz jakiekolwiek drzwi to chyba alarm powinien zadziałać. Tak bynajmniej ja to widzę. Ja u siebie mam pilot do alarmu i centralnego trochę inny. Mianowicie mam z trzema przyciskami I, II, III, i dostałem taka coś w rodzaju karty bankomatowej dyskietke na której jest wszystko opisane. Jak zamykać - otwierać z kliknięciem, bez "szczeknięcia" alarmu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm Avitala i miałem podobną opcję - po kilku sekundach od zamknięcia drzwi alarm się uzbrajał (bez zamykania drzwi). Też mnie to wkurzało bo ciągle albo sam go uruchamiałem (kłopotliwe chociażby na tacji benzynowej), albo robiła to rodzinka - zaczynał mnie stresować :twisted:

 

Trzeba w nim wyłączyć tą opcję autouzbrajania. U mnie było to tak:

1. znaleźć wyłącznik alarmu (przełącznik ukryty w kokpicie)

2. załączyć stacyjkę kluczykiem

3. przełączać określoną ilość razy wyłącznikiem w tą i spowrotem - po każdym zał. i wył syrena robiła (z angielskiego) chirp ;) - trzeba więc wiedzieć z instrukcji ile ma być tych chirp, bo każda opcja autoalarmu ma inną ilość (można go w ten sposób programować).

4. rozłączyć stacyjkę i gotowe.

 

Podsumowując: np. 7 chirp chirp + dla potwierdzenia stanu 1 lub 2 chirp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Przynajmniej nakreslilo mi to mniej wiecej co mam robic.

Faktycznie alarm uzbraja sie po kilku sekundach pojedynczym krotkim sygnalem. Podjade do jakiegos sklepu z alarmami moze znajde taki. Pasowaloby ustawic tak aby sie nie uzbrajal po zamknieciu drzwi (nie zamka) bo to naprawde uciazliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...