Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K11


Gość Errtu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Jestem swiezy na tym forum wczesniej bylem na www.nissan-almera.pl.

Pragne przedstawic Moja mala Micre w tym poscie i prosze o pomoc.

Ponizej wyjasnie o co mi chodzi. Poza Micra mam Almere w Uk.

 

Wiec zaczynamy. Micra K 11 1.0 (cg10de) jak narazie

Wyposarzenie 4 poduchy / abs / klima / 5 dzwi :D dosc malo spotykane jak na k11

Dlaczego inwestowac w k 11? Na to pytanie sobie jeszcze nie odpowiedziedzialem wiem ze Mama wybrala to auto i ucieszylem sie z niezawodnosci malenstwa.

Odnosnie wlozonych czesci jak narazie : nowe lampy przednie + bi xenony niestety lampy nie sa na soczewce ( w przyszlosci plaowana zmiana rozebrania lamp i wklejenie soczewki + pasek diód led jako postojówki ) zamontowany obrotomierz wymienione żarówki z licznika na diody led niebieskie ( + w dzien widac ze swiatla sa zapalone bo sie swieci na niebiesko w - nocy srednio widac wskaznik predkosci / paliwa ) zamontowane swiatla tylnie od nissana march box (japan only) gril chromowany, koncówka chromowana przykrecana na rure :/ nakladki na pedaly :/ , nowe fele 15' opony toyo 195/50/15 o 5 mm za dluze od seryjnych (+ bardzo dobra przyczepnosc - zawieszenie nie domaga tzn 1 os z tylu i kola obcieraja o czesc nadkola poniewaz opony sa za szerokie zredukowane poprzez wlozenie " odbojników " chyba tak to sie zwie gum na sprezyne by nie pracowala górna czesc juz 2 os moga jechac z tylu i nie slychac obcierania ) Filtr stozkowy to jak narazie jedyne modernizacje jakie zostaly wprowadzone do Micry

 

Zamiary i tu prosze o pomoc

Zmiana sprzeyn koszt okolo 500-650 zl za sprezyny obnizajace 35 mm tlyko czy nie beda mi sie obcierac o nadkola ? czy sa az tak utwardzone ?

Rozpurki tyl przód koszt okolo 600 zl zawyzony .

Przyciemnienie szyb piecowo z przodu 20 % z tylu 30 % najlepiej jak by mozna bylo na niebiesko i z efektem lustra ale piecowo nie ma takich bajerów

Elektryczne lusterka z podrzewaniem i migaczem chromowane + elektryczne 4 szyby.

I wreszczie pytanie do was .. jaki silnik byscie polecali ? Z tego co wyszukalem mozna wstawic 1.0 / 1.3 turbo uzyskamy okolo 100 koni przy 0.3 barach mozna równiez wsadzic kuty srodek i z szlifem mozna osiagnac bez problemu 200 cos kucy ale klopoty ze skrzynia i sprzeglem. Idac tym tematem postanowilem poszukac rozwiazania godnego myslamem o wstawieniu silnika Sr20det od nissana suny albo pulsar albo blue bird tylko ze do tego skrzynia od sr20de. Teraz moje pytanie czy istenieje mozliwosc zamontowania tego na youtube dali rade :D czy lepiej wsadzic sr20ve oczywiscie mowa o japonskich silnikach wspomne ze auto ma byc tlyko dobre do wyprzedzania i nie chce go rasowac ponad 200 koni i jak do se20ve jaka skrzynia bedzie pasowala.

Nastepnym krokiem bedzie wyspawanie calego ukladu wydechowego i pytanie czy dawac strumienice czy katalizator ceramiczny i tlumik chodzi mi o normy. By pozniej nie bylo problemu na przegladzie.

Nasrepnym krokiem bedzie ospojlerowanie.

 

 

Dodaje teraz troche zdjec

post-27102-12501762124531_thumb.jpg

post-27102-12501762795077_thumb.jpg

post-27102-12501763391104_thumb.jpg

post-27102-12501764191932_thumb.jpg

post-27102-12501765001966_thumb.jpg

post-27102-12501765338253_thumb.jpg

post-27102-12501766177938_thumb.jpg

post-27102-12501766583972_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak ktos chce zobaczyc wiecej zdjec odnosnie mnie i mojich aut :D zapraszam tu

http://www.fotka.pl/albumy/lorderrtu/6,Micra/3290133,Micra_zdjecie_Marcuin_Kulda,1244963069 - Micra

http://www.fotka.pl/albumy/lorderrtu/2,Almera/1662810,ja_i_Almera_,1249673830 - Almera

http://www.fotka.pl/albumy/lorderrtu/5,Punto_od_A_do_Z/1668692,Punto,1247777193 - Punto

 

nastepne dobnostki zakladanie swiatel xenonowych i wymiana ich na nowsze N16 almera

http://www.nissan-almera.pl/viewtopic.php?t=2052

 

Z góry dziekuje i zapraszam

prosze komentowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze jeszcze pragne ulepszyc system hamowania :D czyli 4 tarcze tylko teraz pytanie skad ? podobno wszytkie inne nissany maja inne piasty niz micra tzn srednice ? Myslalem o n15 /n16 ewentualnie synny gti albo jakies inne gti co polecacie ? 4 tarcze to nie 2 :D jakie problemy by wynikly przy tym i co bym musial zmienic i co zamontowac prosze o fachowa opinie

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...plany grube...micra z sr20de+t na pokładzie to by był niezły killer.tylko sądzisz,że wystarczy Ci sieki i motywacji by to zrealizować ?w każdym życze powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Wszystko sie da, ale za ile??

 

Po 2. Wydech musisz zrobic na zamowienie, bi nie było Micry z SR20DE w serii

 

Po 3. Albo mody albo przegląd :)

 

1 Witam i dziekuje za odpowiedz za 1400 $ sr20det od u13 blue bird z ecu mozna Kupic silnik z japoni + koczty przesylki + skrzynia raczej w kraju dostane

plus oczywiscie wszytko zestrojic tylko sie jeszcze zastanawiam nad sr20ve bo to tez maszyna ale jaka skrzynia i co dalej tez widzialem i by to ladnie garalo.

Przepraszam troche sie zakrecilem od nowa zaczne

Pierwszy plan mial byc silnik 1.3 cd13de + kute tloki + turbo ale za dluzo grzebania za dluzo czesci na zamuwienie np skad dobrac tloki od jakiego modelu jakie wysokosci skad wal itp .. cos by trzeba bylo docinac rowiercac a jak by poszlo nie po mysli to by ewentualnie sie rozsypalo

Wiec kolejnym pomyslem byl pomysl z silniiem sr20det .. bo w polsce bardziej dostepny i jesli bym chcial dodatkowo po czasie wlozyc kuty srodek okolo 4-6 tys w czesciach moze i wiecej to sa dostepne .. nowa turbina itp jest co zmieniac (wydaje mi sie najlepsza opcja ze wzgledu na dostepnosc)i tu mam jeszcze przy tym silniku problem tzn jaka skrznie bo byly sr20de i np sunny GTiR albo pulsar GTiR przepraszam jak cos pomylilem z skrzynia 4x4 czy dalo by rade wrzucic skrzynie od suniacza tzn chozi mi o rozstaw kól .. i ile by trzeba bylo przy tym dodatkowo grzebac nie chcialbym przestawiac pozycji kól ani dospawac cos do walu na odleglosc albo ciac .. wiec ile problemu by bylo z skrzynia sr20det tzn od tego modelu i czy istnieje mozliwosc wlozenia sr20de fwd

Kolejnym rozwiazaniem (czy pomyslem ) mialo byc wstawienie sr20vl albo sr16vl slyszalem na youtube jak micra pod tym chodzi az strach ale niestety silniki z japoni ... i tlko w japoni dostepne i teraz expoloatacja takiego silnika (neo) z zmiennymi fazami rozrzadu zapewne jest niesamowita w osiagach bo jest ale chodzi o koszty wlozyc cos i miec na jakis czas i by pozniej nie bylo ze koszty naprawy tzn importu jakiejs uszczelki pozbawia mnie paliwa na miesiac :P czyli dosc poczciwe na polska kieszen :D i dodatkowo nasuwa sie jaka skrzynia i co dalej czy od sr20de bedzie paowac wiadomo wszytko to sa koszty

Wiec licze ze na silnik z osprzetem bez kutego srodka bo nie zamierzam jak narazie silnik montarz zestrojenie wlozenie itp itd .. bez wydechu na kwasnej licze ze za 8 tys jak wyjdzie taniej zostanie na wydech i na ozdoby czyli ospojlerowanie + malowanie. Troche roboty przy tym bedzie ale zamierzam osiagnac okolo 200 Km na ulice

 

2 Z wydechem nie bedzie takiego problemu bo jestem spawaczem i sam moge zrealizowac to tlyko musze wiedziec co wlozyc micra ma 2 kat-y (1 strumienice i 2 tlumiki (srodkowy i koncowy)

 

3 masz racje co prawda w niemczech nie przejdzie ci np strumienica i w uk jesli kogos nie znasz bo wszytko na spaliny teraz idze nie wiem jak w pl wiec tez nie chce miec problemów w przyszlosci czy wlozyc tam kat z ceramiczna wkladka do mazdy xedos cos sie pomysli

 

Najwazniejsze z celów nie jest osiagniecie maxymalnego pociomu koni na ulice wiec raczej nie bede " go podkówal " to tylko bedzie Fwd albo Awd zobaczymy jeszcze auto ma słuzyc do dojazdu mojej mamie do pracy i spowrotem :P a ja jak bede jechal gdzies dalej jak przyjade na wakacje do Pl to chcialbym móc wyprzedzic 2 Tiry . Auto nie bedzie szykowane na rajdy .. tzn bede musial zmienic oczywiscie jeszcze zawieszenie na twardsze i obnizone + rozpurki .. lecz nie ma byc zrobione na osiagi ale da wygody i konfortu uzytkownika i oczyuwiscie jak np agresywny koles w TT pomysli ze ma czarne i ze jest najszybsze to moza mu banana przyciac :P czyli domowe auto :P

 

Ogólnie dziekuje o komentarz i prosze jeszcze o wyruwnanie mnie tzn co z tymi silnikami bo to sa zamiary a nie chce utopic kasy i tak o bedzie robone pózniej ale pay musza byc

To jak wspomnialem ma byc auto dla mamy .. dla siebie planuje zlozyc cos z napedem na tyl .. np sx200 bo na sylvie mnie nie bedzie stac 3 aut w garazu profejonalnych nie bede chcial miec :P cos musi zostac dla rodziny :D

A tak tez rekreacyjnie bede mial w zamiarach kupno subaru sti z 2006 roku moze z malymi modami ale to po powrocie do pl .. sie jeszcze zobaczy .. najpierw misja Micra :D

 

Powiem tak...plany grube...micra z sr20de+t na pokładzie to by był niezły killer.tylko sądzisz,że wystarczy Ci sieki i motywacji by to zrealizować ?w każdym życze powodzonka

Dziekuje wsparcie jest wazne hmm narazie moge sobie pozwolic nie ma zony tzn jeszcze na szczescie i w sumie bezrobotny w uk :P ale niebawem sie to zmieni wiec rokowania sa na $ a jak sie ma $ to i sie ma to co sie pragnie

dziekuje jeszce raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany grube, autko fajne i nic tylko życzyć alby wszystko się udało i autko nie sprawiało problemów :) a czy z lampami made in Japan nie ma żadnych problemów na przeglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze rejestracja z ludzkiego. Zapraszam na spoty i na stronke regionalnego nissmoklublodz.pl chetnie zobaczymy co cudo na zywo;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SR20VE to SR20vl jak go nazwałeś. Skrzynia pasuje od kazdej przednionapedowej SR20. Generalnie najlepiej szukac od SR16VE bo tam miała szperę. Koszt na chwilę obecną to sciagniecie go z Japoni i wsadzenie do auta ok. 7000 PLN

 

2. Wydech musisz pospawac z kwasówki i najlepiej bedzie się sprawdzał 2,5" przelotowy, no ale jak wiesz takie rzeczy trzeba obliczyc dokladnie pod auto. Kolektory to łatwiej bo sa gotowe SSAC po ok 200$. To, że micra coś tam ma to mozesz zapomniec definitywnie, że bedzie pasowac pod ten silnik, chyba ze chcesz by chodzil gorzej jak 1,3

 

3. Turbo watpie byś zmieścił, bo widziałem sam silnik SR20 pod maską w micrze i raczej nie ma tam juz miejsca na nic więcej

 

4. Silniki z 200SX, nie pasują, bo one sa montowane wzdłuznie a nie poprzecznie i nie dopasujesz skrzyni

 

1 dziekuje za informacje o skrzyni a silnik to sr20ve vvl (neo) jak to nazwales moj blad tzn przejezyczenie sie

2 z wydechem widze ze bedzie troche wiecej wydatków niz myslalem tez dziekuje za informacje

3 turbo zmieszcze bo silniki sr20detbyly produkowane do 200sx sylvi s13 i byly jak napisales wzdluz lecz do sunny , blue bird, pulsar byly w 2 strone z silnikami to nie az taki problem do wlozenia turbo tlyko mam pytanie teraz czy sr16ve vvl i sr20ve vvl maja wmontowane turbo raczej sa gole bo sr20det ma tzn mozna kupic odrazu z osprzetem w serji ?

 

4 a teraz kilka linków ze da rade ..

- sr20det

-sr20det

- sr20ve vvl (neo) + turbo

-sr20ve vvl (neo) + turbo

 

Dziekuje za odezwanie sie

 

Plany grube, autko fajne i nic tylko życzyć alby wszystko się udało i autko nie sprawiało problemów :) a czy z lampami made in Japan nie ma żadnych problemów na przeglądzie?

Hmm jesli chodzi o oswietlenie z tylu to sam musialem zrobic elektronike tzn podlaczylem nowe kostki bo na starych mialem dyskoteke :P i jedyny poblem byl co zrobic z przeciwmgielnym zastosowalem go w lewym wstecznym bo japojnskie lampy te jak widac maja 2 wsteczne i trzeba bylo kupic diodowa zrówke czerwona i wszytko w normie :D Obecnie micra jest po przegladzie a nikt chyba nie sprawdzal nawe przecimgielnego tylniego.

 

Widze ze rejestracja z ludzkiego. Zapraszam na spoty i na stronke regionalnego nissmoklublodz.pl chetnie zobaczymy co cudo na zywo;]

 

Chetnie zajrze tylko teraz pytanie kiedy znow bede w kraju :/

Dla chcacgo nic tródnego dzieki za zaprosznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie chcę ciebie zniechęcać do pomysłu wsadzienia sr20DET do k11 ale luknij na nasze tematy na dziale nissan power team--już kilka razy opisywaliśmy co jak i z czym to się je--ogrom przeróbek,kosztów i jeszcze w polsce nikt tego się nie podjoł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...