Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Wam też w salonie powiedzieli, że darmowa aktualizacja jest TYLKO przez 3 lata od kupna samochodu?

Wejdźcie na stronę:

https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/akcesoria.html

do zakładki Aktualizacja nawigacji. Z tego tekstu wcale nie wynika, że tylko 3 lata.... Albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem... :whistle:

ODKRYJ PROGRAM NISSAN MAPCARE I USŁUGĘ JEDNORAZOWEJ AKTUALIZACJI MAP

NISSAN MAPCARE

Otaczająca nas sieć dróg i ich infrastruktura nieustannie się zmieniają, a wraz z nimi mapy wykorzystywane przez nas do nawigacji. Teraz właścicielom Nissana oferujemy dostęp do programu Nissan MapCare, który pozwala na pełną aktualizację systemu nawigacji, a tym samym na korzystanie z bardziej dokładnych map i poznawanie nowych miejsc na trasie, zapewniając przy tym oszczędność pieniędzy i paliwa. Wystarczy, że raz w roku udasz się swoim Nissanem do najbliższego dealera, u którego system map zostanie bezpłatnie zaktualizowany. Bez żadnych dodatkowych kosztów ani pracy z Twojej strony. Już nigdy nie stracisz czasu, jadąc nie tą drogą co trzeba, a kiedy będziesz chciał się zatrzymać, aby coś zjeść, wybrać pieniądze z bankomatu, odpocząć w podróży lub zatankować, będziesz wiedział dokładnie, gdzie się udać.

Oferta dotyczy wszystkich pojazdów Nissana wyposażonych w system NissanConnect (oprócz modeli  GT-R, 370Z oraz pojazdów LCV za wyjątkiem modeli eNV200 i Navara) sprzedanych po 1 maja 2016 r. i później (1 czerwca 2016 r. w przypadku modelu Juke i 1 listopada 2016 r. w przypadku modelu Navara).

accessories-mapcare.jpg.ximg.l_6_m.smart
accessories-mapcare-2.jpg.ximg.l_6_m.sma

JEDNORAZOWA AKTUALIZACJA MAPY

Jeśli Twój Nissan nie jest objęty programem Nissan MapCare, możesz zaktualizować swój system nawigacji za pomocą programu jednorazowej aktualizacji map. Dzięki niemu będziesz mieć możliwość korzystania z najbardziej aktualnej wersji nawigacji z dokładnymi mapami i nowymi interesującymi obiektami.  Odwiedzić  swojego dealera i kup jednorazową aktualizację map, dealer wykona proces instalacji za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie... Czy z powyższego tekstu wynika, że aktualizacja systemu nawigacji jest czasowo ograniczona???


Reklamowałem swoją kartę. Reklamacja została UZNANA i otrzymałem "nową" kartę zatytułowaną: Nissan Connect 3 EUROPE V2.. Tyle że jej zawartość jest identyczna jak tej "starej". :D :D

post-109156-0-05120700-1516378505_thumb.jpg

 

Z lewej strony zwartość "nowej" karty a z prawej ze "starej"

Rozmiary na dysku się różnią, ponieważ właściwości "nowej" karty są z kopii dyskowej a właściwości "starej" - bezpośrednio z karty.

Tak więc widać jak Nissan nas dyma. I to wszystkich... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Reklamowałem swoją kartę. Reklamacja została UZNANA i otrzymałem "nową" kartę zatytułowaną: Nissan Connect 3 EUROPE V2..

Tak więc widać jak Nissan nas dyma. I to wszystkich... :mad:

Kolejny raz Cię wydymali - zamiast najnowszej NC3_V3, wcisnęli Ci rok starszą V2, która była dostępna na stronie Nissana od grudnia 2016.

Z tymi numerkami na kartach, to dymają nas od kiedy pamiętam.

Podobny test porównawczy zrobiłem kiedyś biorąc na tapetę karty _4EA0B i _4EA0C. Poza etykietką, niczym się nie różniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest to Nissan Connect 1 (LCN1). Aktualne mapy można dokupić na kartach SD

http://allegro.pl/najnowsza-mapa-2018-v8-nissan-connect-1-lcn1-i6993481420.html

Poznaję powoli tą nawigację. Przyznam, że jest dość przyjazna i intuicyjna w użytkowaniu. Za to mapy...porażka. Mam mapę z 2012 roku. Z Gdańska do Redy poprowadziła idealnie, w samym Gdańsku również. Za to w moim mieście średniej wielkości nie ma w ogóle na mapie jednej z głównych ulic w mieście, która jest co najmniej od 100 lat! Co ciekawe, nazwa ulicy jest wyświetlana tylko zarysu ulicy fizycznie nie widać na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...  mapy...porażka. Mam mapę z 2012 roku.

Jak można jakość i szczegółowość map oceniać na podstawie mapy wydanej 6 lat temu ?

Każdy program nawigacyjny ma swoje plusy i minusy. Mapy do naszych Nissanów nie są błyskotliwe jeżeli chodzi o częstotliwość aktualizacji, czy ilość i aktualność POI. Natomiast mając na pokładzie mapy sprzed 6 lat, nie masz nawet większości oddanych w ostatnich latach odcinków autostrad i S-ek na obszarze PL.

By mieć pełną świadomość o czym piszesz i podstawy do oceny, proponuję wejść na stronę https://wego.here.com/?map=52.36605,17.03682,11,normal ... być może zauważysz różnicę w stosunku do tego z czego korzystasz do tej pory.

Ja rozumiem, że coroczny wydatek w granicach 3 stów na najnowsze mapy może być "bezzasadny", ale jeżdżenie na mapach sprzed 6 lat, to już nazwałbym przegięciem pały w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie Endriu już lepiej na papierowej podróż zaplanować niż boksować się że starociem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można jakość i szczegółowość map oceniać na podstawie mapy wydanej 6 lat temu ?

Nie wyrywaj proszę z kontekstu fragmentu mojej wypowiedzi. Odniosłem się do sytuacji, w której opisałem brak na mapie jednej z głównych ulic mojego miasta, która istnieje co najmniej od wieku! Od 100 lat. Gdybyśmy rozmawiali o tym 6 lat temu, to by coś zmieniło? Nie oceniam ani jej szczegółowości ani jakości, tylko pierwsze wrażenia z użytkowania. Tak więc proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie wyrywaj proszę z kontekstu fragmentu mojej wypowiedzi. Odniosłem się do sytuacji, w której opisałem brak na mapie jednej z głównych ulic mojego miasta, która istnieje co najmniej od wieku! Od 100 lat. Gdybyśmy rozmawiali o tym 6 lat temu, to by coś zmieniło?

6 lat temu na pewno nic by nie zmieniło braku Twojej ulicy, ale gdybyś miał na pokładzie najnowszą mapę i na jej podstawie oceniał, to być może tak.

Dlatego byśmy doszli do "wspólnego mianownika" poproszę o nazwę miasta i ulicy o której piszesz. Osobiście wątpię, by w mapach HERE mogło brakować w jakimś średniej wielkości mieście, jednej z głównych ulic ... bo tak swoją opinię uzasadniłeś.

... w moim mieście średniej wielkości nie ma w ogóle na mapie jednej z głównych ulic w mieście ...

Żeby nie było - nie jestem piewcą "najlepszości" naszych map, bo doskonale zdaję sobie sprawę z ich niedoskonałości o czym wielokrotnie tutaj pisałem. Nie jestem też klakierem ich wydawcy. Natomiast nie wyobrażam sobie oceniania cukierni na podstawie degustacji pączka wypieczonego 6 lat temu.

Dlatego jeszcze raz poproszę o nazwę miasta i ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu przeprosić, bo wprowadziłem zamęt. Ta ulica, której rzekomo nie było na mapie, jednak jest. Specjalnie dziś jeszcze raz tam pojechałem i wszystko się wyświetlało. Coś musiało wcześniej nie zaskoczyć...albo ja nie zaskoczyłem. 

Nie zmienia to faktu, że muszę nabyć najnowsze mapy. Pozostaje tylko alle.... czy może ASO robi jakieś aktualizacje za mniejsze pieniądze?

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Muszę tu przeprosić, bo jednak ta ulica jest na mapie. Specjalnie dziś jeszcze raz tam pojechałem i wszystko się wyświetlało. Coś musiało wcześniej nie zaskoczyć...albo ja nie zaskoczyłem. 

Spoko - spotykamy się tu nie po to by sobie coś udowadniać, ale by dyskutować i wzajemnie rozwiązywać "dylematy". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu ‎27‎.‎06‎.‎2018 o 18:58, Bajer napisał:

Halo, halo! Czy ma ktoś może wiedzę w sprawie aktualizacji nawigacji do Nissanów?

Witam szanowne Forum,

To mój pierwszy post tutaj po migracji z fan klubu Toyoty.

W pierwszej jeździe moim "nowym" QQ zauważyłem, że mapy są mocno nieaktualne - choćby brak tunelu pod Martwą Wisłą (Gdańsk) i autko unosiło się w powietrzu niby samolot :) Zacznę więc od prośby o informacje nt. aktualizacji. Domyślam się, że można to zrobić wyłącznie (?) w autoryzowanym serwisie Nissana, który szczęśliwie w Gdańsku istnieje. Czy wiadomo coś o kosztach tej operacji?

Tak nawiasem mówiąc to ten miniaturowy 5" ekranik w QQ doopy nie urywa i bez szkła powiększającego nie podchodź. W ostatniej Toyocie miałem 7" radio z navi, które sam tam montowałem i komfort był o niebo większy. A na dodatek aktualizacja map w programie nawigacyjnym iGO to była prawdziwa przyjemność (i tania!). Ale to oczywiście dygresja.

Z góry dziękuję za pomoc i szerokiej drogi wszystkim forumowiczom życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ASO nieźle skroi za nowe mapy. A może i nie, trzeba by sprawdzić. Karty z aktualną mapą możesz nabyć na znanym portalu aukcyjnym za ok 300 zł. Nie wiem jak z ich oryginalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, borek11498 napisał:

Nie lepiej dołożyć drugie 300 I kupić jakieś radio na Ali na androidzie?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Tak i zrobiłem kiedyś w poprzednim aucie (Toyota). Tam jednak oryginalne radio było typowe - 2DIN i co by się nie zakupiło, to zawsze pasowało. Natomiast w moim QQ jest jakaś 5" namiastka, więc IMO nic nie pasi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno pasować zwykle radio 2din. Kupa tego jest na Ali. Jak trochę poszukasz to znajdziesz opcje wysyłki z Niemiec i będziesz miał radio bez cła i podatku w ciągu max 10dni.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Koledzy, jako że już wyszedłem trochę z tematu, mam do Was pytanie jaka jest najnowsza mapa do NC 2@ Kolega ma taką jak na zdjęciu ale podobno jest już stara

 

NC2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.06.2019 o 11:48, Author53 napisał:

jaka jest najnowsza mapa do NC 2

NC2 to chyba w QQII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Andrzej G
W dniu 13.06.2019 o 11:48, Author53 napisał:

Kolega ma taką jak na zdjęciu ale podobno jest już stara

Ta karta wyszła w 2014r
Gdybyś podał dokładne dane auta + ew. fotkę NC jaką ma na pokładzie, to dostałbyś konkretną odpowiedź jakie oznaczenie ma najnowsza karta do tej QQłki. W tej sytuacji konkret ustalisz https://nissan.navigation.com/home/en_GB/NissanEMEA/EUR
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam dylemat. Otóż zleciłem firmie, żeby w moim Qashqaiu J10 polift 2012r, dokonała spolszczenia nawigacji LNC1 oraz wgranie aktualnych map, . O ile spolszczenie jest ok., to mapy, uważam, są daleko nieaktualne, choć firma informowała, że są najnowsze. Czy ktoś może wyprowadzić mnie z błędu lub potwierdzić, na podstawie poniższych zdjęć ? . Ostatnie zdjęcie przedstawia stan map z przed aktualizacji.

20200514_214829.jpg

20200514_215113 (2).jpg

20200111_145844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam a co to jest za skrzyneczka pod fotelem kierowcy mam Qashqai 2009r i chciałbym zmienić język na polski i wgrać nowe mapy mechanik powiedział że to od radia i nawigacji może jakby kupić z Qashqai z polskiego salonu jakiegoś rozbitka to menu byłoby po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...