Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Kluczyk


Gość arkom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie dorobiłem drugi kluczyk do swojej P12

- kluczyk kompletny kupiłem na allegro od kogoś z UK, ważne aby kluczyk był oryginalny i miał te same oznaczenia jak działający, w moim przypadku był to 5WK4 865 koszt w przedziale 60-80zł

- następnie zakupiłem widełki, czyli cześć kluczyka z grotem, szlifowanie grota wg oryginału - razem 120zł, pewnie dało by radę taniej poszukać, ale akurat rzemieślnik miał na miejscu te widełki,

- odzyskałem pastylkę immobilisera z tego starego kluczyka z UK i włożyłem go do tych nowych widełek,

- wymieniłem też bateryjkę i mikro-przełączniki w pilocie od centralnego, koszt 5-10zł na allegro, ale można znaleźć też za parę gr jak ktoś ma czas,

- samodzielne programowanie kluczyka 6x ON-OFF, i już centralny działał z moją P12, kluczyk się przekręcał w pozycję ACC ale dalej cisza, rozrusznik ani drgnie,

- pojechałem do ASO i za 100zł wprogramowali mi nowy kluczyk z tą starą pastylką immo, 15 min roboty,

Kluczyk działa jak nowy ;) dokładnie jak ten stary, otwieranie ma też na 2x jak w starym. Najlepsze jest to że jak pojechałem na nowym kluczyku to zauważyłem że nie mam ustawionych żadnych stacji radiowych, pomyślałem że może odłączali akumulator albo coś na serwisie, a okazało się później że radio rozpoznaje kluczyk i każdy kluczyk ma indywidualne ustawienia radia stacji itp, taki mały bajer. Wcześniej chodziłem koło Dar-Mar w Szczecinie, ale gość chciał min. 250 za zakodowanie kluczyka, a w ASO zrobili to od palca za 100zł, aha miałem fartem czterocyfrowy kod PIN, który wklejony jest w oryginalnej instrukcji, nie wiem jak bez niego by było, ale i tak chcieli dowód rejestracyjny do wglądu itp.

Podsumowując można dorobić w pełni działający kluczyk za około 300zł.

Pzdr

Edytowane przez sirleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...Kluczyk działa jak nowy ;) dokładnie jak ten stary, otwieranie ma też na 2x jak w starym. Najlepsze jest to że jak pojechałem na nowym kluczyku to zauważyłem że nie mam ustawionych żadnych stacji radiowych, pomyślałem że może odłączali akumulator albo coś na serwisie, a okazało się później że radio rozpoznaje kluczyk i każdy kluczyk ma indywidualne ustawienia radia stacji itp, taki mały bajer...
Ja mam co porawda 2 oryginalne kluczyki ale nigdy nie zwracałem uwagi czy zapamiętują ustawione stacje radiowe - będę musiał to sprawdzić:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...