Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nakładki ALU na pedały


Gość PetR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się w przyszłości nad możliwością założenia takich nakładek na pedały. Po pierwsze: jak się z nimi jeździ? Chodzi o to, czy buty nie mają 'lodowiska' (np. gdy są mokre podeszwy). Po drugie: gdzie można takie obejrzeć, będę wdzięczny za jakieś linki do producentów, ew. sklepów z takimi akcesoriami do naszych nissanków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger

Ja takie użytkowałem w swoim poprzednim wózku i byłem bardzo zadowolony. W Primerce też zanoszę się z taką modyfikacją ;) Pedały mają większą powierzchnię i zupełnie inaczej wali się w nie butem. No i jesienią nie skrzypią pod butem jak standardowe gumowe pedały!

A jeśli chcesz, żeby but Ci się nie ślizgał to wybierz jakieś nawiercane i tyle ;) Generalnie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina tysz ma takie na wyposażeniu....pełne zadowolenie......raz zdarzyło się, że but lekko ujechał (z powodu mokrej podeszwy własnie)...ale są też w sprzedaży alu nakładki z gumowymi wstawkami, np. cienkimi paseczkami....nie rzucają się w oczy, a zapobiegają przed ślizganiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z nakładkami, które żeby zamontować, mają te specjalne ciękie zaginane blaszki do tyłu. Wiecie o co mi chodzi. Dobrze się trzymają?? Nie obluzowywują się po czasie?? Bo też planuję zakup.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
A jak z nakładkami, które żeby zamontować, mają te specjalne ciękie zaginane blaszki do tyłu. Wiecie o co mi chodzi. Dobrze się trzymają?? Nie obluzowywują się po czasie?? Bo też planuję zakup.

 

Nie kombinuj tylko kup rzykręcane i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, które ułatwią mi wybór :) Ale nasuwa mi się jeszcze jedno lamerskie :oops: pytanie. Czy wybierać trzeba nakładki tylko do almerki, czy są jakieś uniwersalne, danego producenta, do szerszej grupy modeli? Obowiązują jakieś rozmiary, itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Dzięki za porady, które ułatwią mi wybór :) Ale nasuwa mi się jeszcze jedno lamerskie :oops: pytanie. Czy wybierać trzeba nakładki tylko do almerki, czy są jakieś uniwersalne, danego producenta, do szerszej grupy modeli? Obowiązują jakieś rozmiary, itp.?

Przypuszczam, że istnieją jakieś dedykowane do Almerki, ale dobre 99% to uniwerslane wyroby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko jasne... :D Wielkie dzięki za pomoc w tym temacie... A swoją drogą nie spodziewałem się, że oprócz przyjemności z jazdy nissankiem :) będę miał dodatkową przyjemność z zaglądania na to forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po założeniu nakładek, które są rozmiarami dużo większe od standardowych pedałów - pedał gazu jakoś bliżej znalazł się hamulca. Przyzwyczajony wieloletnią jazdą ze standardowymi pedałami kilka razy wciskając na hamulec wcisnąłem też niechcący gaz - przy pewnym zbiegu okoliczności może to być niebezpieczne. Wam się tak nie zdarzyło? Może założyłem za duże patelnie? ;)

 

Druga sprawa - to zwróciłbym Twoją uwagę PetR jeszcze na sposób mocowania nakładek. Są w sprzedaży takie co mają mocowania w pionie na środku nakładki - takie będą bardzo kłopotliwe w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...