Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie klocki i tarcze ?


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o zestawie: tarcze Zimmermann i klocki Kashiyama. Tarcze - 240 zł/2 szt - to chyba nie dużo (Allegro). Klocki - ok. 85 zł za komplet. Używał ktoś z was tarcz tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie małe pytanko bo z tego co sie orjętuje to P11 do 99 na przedzie maja tarcze 256 a już P11.144 mają 280 czy dużo trzeba by przerabiac żeby zaadoptować te wieksze ?? nowe tarcze jasna sprawa nowe zaciski też ale jak by to było z montażem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie małe pytanko bo z tego co sie orjętuje to P11 do 99 na przedzie maja tarcze 256 a już P11.144 mają 280 czy dużo trzeba by przerabiac żeby zaadoptować te wieksze ?? nowe tarcze jasna sprawa nowe zaciski też ale jak by to było z montażem?????

 

przednie tarcze w p11.120 maja 257 mm tak dla scislosci. odpowiem brzydko pytaniem na pytanie. po co chcesz adoptowac tarcze 280 mm? masz silnik 1.6 i wg mnie dobre tarcze i klocki zalatwia sprawe chyba ze pakujesz tone towaru do srodka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie małe pytanko bo z tego co sie orjętuje to P11 do 99 na przedzie maja tarcze 256 a już P11.144 mają 280 czy dużo trzeba by przerabiac żeby zaadoptować te wieksze ?? nowe tarcze jasna sprawa nowe zaciski też ale jak by to było z montażem?????

 

Lepiej sprawdź dobrze bo P11 mają 256 a WP11 mają 280 przynajmniej u mnie i w katalogach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie małe pytanko bo z tego co sie orjętuje to P11 do 99 na przedzie maja tarcze 256 a już P11.144 mają 280 czy dużo trzeba by przerabiac żeby zaadoptować te wieksze ?? nowe tarcze jasna sprawa nowe zaciski też ale jak by to było z montażem?????

 

Lepiej sprawdź dobrze bo P11 mają 256 a WP11 mają 280 przynajmniej u mnie i w katalogach :wink:

 

dokladnie tez tak myslalem ale juz nie chcialo mi sie sprawdzac. po lifcie juz chyba wszystkie mialy a przed W i GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam all kupiłem Primere P11.144 rok produkcji 2001 kupiona w marcu VIN: SJNBFAP11U0555432

 

Musiałbym wymienić klocki hamulcowe, oryginały jak to oryginały horror cena. Myślałem o klockach Ferodo czy ktoś z Was próbował czegoś takiego jak współpracują klocki Ferodo z oryginalnymi tarczami?

 

Ewentualnie jakie klocki polecacie Firma nr. katalogowy. itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz motor 2.0 to masz system albo Lucasa albo ATE(raczej modele 99-00)

Ja tam bym dpowiednio albo Lucasa albo ATE założył - wyminiałem tarcze i klocki z tyłu - załozyłem Lucasa i sa super, nie brudzą, nie piszczą itd

Jak chcesz to ci sprwadze ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz motor 2.0 to masz system albo Lucasa albo ATE(raczej modele 99-00)

Ja tam bym dpowiednio albo Lucasa albo ATE założył - wyminiałem tarcze i klocki z tyłu - załozyłem Lucasa i sa super, nie brudzą, nie piszczą itd

Jak chcesz to ci sprwadze ceny

Ja też poleciłbym ATE. Co do Ferrodo mam mieszane uczucia. Nawet do tych z serii Premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27

Witam , ja osobiście mam założone teraz FERODO właśnie te premier, uważam że hamulce są za***iste, aczkolwiek trochę brudzą felgi-alusy, LUCAS z tego co wiem jest trochę twardzym klockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie poprzednio miałem Ferodo Premier i srednia z nich byłem zadowolony - starczyły na ok 20 tys km (czyli nienajgorzej) ale już od założenia do ich całkowitego starcia piszczały przy hamowaniu. Teraz założyłem lucasy (tarcze i klocki) są cichutkie - jestem z nich zadowolony - ciekawe na ile km mi starczą. Polecam LUCAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUCASA zakładaj i tyle a najlepiej cały komplet klocki + tarcze

 

wymiary tarczy z przodu: 280 / 21,9 / 20 cena:125zł(klocki 120zł/kpl.na przód)

wymiary tarczy z tyłu: 278 / 10 / 9 cena:90zł/szt (klocki 125zł/kpl.na tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam z przodu tarcze Brembo a wszystkie klocki Kashiyama. Wszystko jest ok. Nawet po mocnym rozgrzaniu nic szczególnego się nie dzieje. Nie wiem tylko jak ze zużyciem bo założyłem niedawno...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam z przodu tarcze Brembo a wszystkie klocki Kashiyama. Wszystko jest ok. Nawet po mocnym rozgrzaniu nic szczególnego się nie dzieje. Nie wiem tylko jak ze zużyciem bo założyłem niedawno...

 

Pozdrawiam

 

Potwierdzam! Kashiyama są przyzwoite i przy tym niedrogie (chyba ponziej stówki), chociaż czasami potrafią popiszczeć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj

www.ebcbrakes.pl

EBC - to znana firma podobnie jak ich klocki Greenstafy lub inne typowo wyścigowe.

Na stronie znajdziesz katalogi z danymi klocków, tarcz hamulcowych standardowych lub sportowych, cenniki detaliczne oraz informacje gdzie wyroby EBC można nabyć.

Przyjemnej lektury.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, potrzebuję klocki do p11, nie muszą być jakieś super sportowe, ot tak do normlnej jazdy, te jc są za 85 zł i 30 wymiana. warto?

 

[ Dodano: Czw 14 Gru, 2006 22:34 ]

trudno nic nie pisaliście. kupiłem na przód saga(?) za 90 zł i kashijama( albo jakoś tak) na tył za 98 zł. primera '98 p11 kombi 1, 6 1-6v slx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość z_pawel

Witam szukam szybkiej odpowiedzi jaki klocki na przód są montowane w P11.144 01r. 1,6B

Podobno do P11.144 są dwa systemy jeden to Lucas a drugiego nazwy nie pamiętam.

Dzięki za ewentualną podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...