Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie klocki i tarcze ?


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sofaboss

Nom to zalozylem tarcze ATE i klocki ferrodo bo sie okazalo ze ATE nie pasuja bo sa do innego modelu;/ Zobaczymy jakzestaw ATE-Ferrodo bedzie sie spisywal bo narazie bez rewelacji tyle ze przejechalem moze z 10km to jeszcze sie musza ulozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sofaboss

Płynu nie wymieniałem... i nie wiem czy był kiedykolwiek wymieniany... a mam zrobione juz ze 120 000km. Hamulce narazie popiskują troche;/ ale nie jakos suuuper mocno, więc zobaczymy może się ułożą. Co do hamowaniato narazie nie robilem awaryjnego hamowania czekam aż się troszke ułożą... wtedy moze zrobie teścik ile metrów zajmie mi hamowanie ze 100km/h :D

Nie cieknie Ci czasem płyn gdzieś ze wspomagania?? bo mi cieknie dość mocno;///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja polecałbym ci klocki nastepujących firm - KASHIYAMA - komplet na przód i tył bedzie cie kosztował 200pln ale klocki są naprawe dobre (przod - 115pln, tyl 85pln), lub jesli chcesz miec hamulce naprawde żyleta to kup sobie klocki FERODO PREMIER - do twojego auta beda cie kosztować - przód 145pln, tyl - 99pln.Obie firmy są bardzo dobre i tym klockom nie mozna niczego zarzucic, mam u siebie Kashiyame i tarcze nippartsa i wlasciwie po 3 latach od wymiany nie ma sladow zuzycia.Pozdro

 

kaszijamy-badziew, nadaja sie ale do spokojnej jazdy, ja przez nie bym pare razy nie wyhamowal i to w lekko ponad tone wazacej N14 gdzie nawet nie ma 100km, traca calkowiecie skutecznosc po paru zhamowaniach i wcale nie ostrych, tarcze byly nowki zalozone razem z kaszijamami

 

jak juz dobre klocki to EBC green stuff albo wyzej albo ferodo performance,

ferodo premier to seryjne klocki i tu nie mozna tez sie nie wiadomo czego spodziewac ale do normalnej jazdy jaknajbardziej te ferodo premier - bynajmnije opinie sa OK

ale jak tarcze sa juz do d*py to nie ma sensu klasc dobrych klockow jak dobre klocki to i dobre i nowe tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest - czy rzeczywiście tarcze 280mm z zaciskami lucasa obsługują takie same klocki jak tarcze 256mm? Grzebałem dzisiaj ostro w katalogach i ta to właśnie wygląda.

Pytam, bo irytuje mnie ten ponadcentymetrowy niewykorzystywany obszar wokół piasty.

 

Czy szersze klocki - na całą szerokość części roboczej tarczy występują - z innym prowadzeniem - występują tylko dla zacisków ATE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłem zdziwiony, trochę bez sensu zwiększać powierzchnię tarczy, a, klocek zostawiać taki sam. Przy kupnie klocków dla tarczy 280mm jest zagwozdka, bo na pudełku napis - tarcze 256mm, troczę mylące. chyba jedyna korzyść z większych tarcz to więcej żeliwa do odprowadzania ciepła no i.... więcej kasy do zaplaty.wymieniając klocki musiałem 10 razy przymierzyć, ale najlepszy katalog to stary klocek. Zacisk?, skoro ten sam klocek, to zacisk też ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 280 to spadek po zaciskach ATE. Może trochę zwiększa się skuteczność - siła działa na dłuższym ramieniu... A jak to wygląda w wp11.144? Dalej zacisk Lucasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pomyśl logicznie: nie przepłacasz, bo te same klocki - mają ten sam nr katalogowy.

2) Większa tarcza lepsze hamowanie - owszem, ale gdyby powierzchnia stylu klocek-tarcza też była większa. A tak tylko lepsze chłodzenie i ciut większe ramię pracy siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że klocki do 280 i 257 są takie same :galy:

To w takim razie po co przepłacać :D

 

Większa tarcza = lepsze hamowanie :one:

 

Tak twierdzą ci których przewiozłem a dodatkowo klocki EBC :D

 

 

1) Pomyśl logicznie: nie przepłacasz, bo te same klocki - mają ten sam nr katalogowy.

 

Skoro ten sam nr. katalogowy to czemu jest większa cena do mojego fi 280mm a do P11 257mm były tańsze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś numer katalogowy? Ja brałem kashiyamy i to był dokładnie ten sam zestaw klocków i ta sama cena. Całk. szerokość 57,3 mm, długość 124 mm. Grubości nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

W zwiazku z planowanym zakupem tarcz oraz klockow hamulcowych, zmierzylem dzisiaj wymiary tych elementow, i wtrakcie tej czynnosci zauwazylem rzecz, ktora bardzo mnie zdziwila.

 

Mianowicie, tarcze w moim samochodzie nie maja otworow mocujacych je do piasty kola.

Po odkreceniu wierzchniej czesci zaciskow oraz wyjeciu klockow, tarcza sie rusza we wszystkie strony.

 

Dodam, iz tarcze maja wymiar 280 mm, kola 15", samochod posiada ABS.Czy jest to rzecz normalna? Czy tez mam zalozone jakies dziwne (czytaj JC oraz temu podobne) tarcze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Fordach tez tarcze sa tylko nalozone na piaste a nie dokrecane.
to nie wszytko wiesz... :diabel:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, tarcze w moim samochodzie nie maja otworow mocujacych je do piasty kola.

Po odkreceniu wierzchniej czesci zaciskow oraz wyjeciu klockow, tarcza sie rusza we wszystkie strony.

 

Tak ma być, tarczę zakładasz na piastę, przechodzi przez śruby i zacisk ją trzyma, potem dokręcasz koło i jest git. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam zmieniałem klocki i wkładałem LUCAS. Na opakowaniu podane wymiary sugerują, że są mniejsze i będzie luz, ale to nieścisłość, bo to wymiary samego klocka. Klocki są w "blaszkach" które dokładnie mocują i nie ma żadnych luzów. Piszę o tym, bo gdzieś widziałem, że nie pasuje do Primery, a to nie jest prawda. Na allegro z przesyłką zapłaciłem 30 zł. mniej niż w sklepie. Podobnie jest z olejem. Za 5 litrów półsyntetyka na allegro zapłaciłem mniej, niż za 4 litry w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za podpowiedż. A gdybyś miał wybrać ATE czy Bosch ( mówie o tarczach) co byś wziął.?

 

[ Dodano: Czw 04 Paź, 2007 14:33 ]

dzisiaj zamówiłem klocki Lucas i tarcze ATE. Mam nadzieję że bedzie dobrze. W sobotę montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za klocki lucasa zapłaciłem 150 zł a za tarcze ATE 206 zł za sztukę. razem 562 zł. Montaż będzie tani bo wujek ma warsztat to mi pomoże i chyba sam to zrobię może z mała pomocą . Zamknę się w 6 pakach.. jesli chodzi o serwis to to ceny klocków w granicach 360 na przód i 320 na tył. Tarcze 330 zł / sztuka. Za taką kasę to wymienie przód i tył i na wiosną kupie sobie nowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...