Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ruda P10 SLX->P10 GT/VE 213KM/227Nm


xtomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sens jest. Przecieranie szlaków w wyciskaniu mocy z tych silników. Za oceanem już dawno dają radę z 200KM+ na kołach. Czas uskutecznić to u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że sens w dłubaniu VE jest to mi nie musisz mówić, ale ja tam widzę ten silnik tylko w sunniaczu. Primera jest ile - 200 kg cięższa? To tak jak byś wziął na pokład 4 fajne dupeczki. Wszystko ładnie pięknie ale nie przyświrujesz :D

 

Sam bym do astry chętnie VE wsadził :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Znaleźliśmy garaż do rozbiórki czerwonej. Od tego trzeba zacząć. I do tego bliziutko, na Ursynowie.

Zamierzamy dobrze przygotować rudą budę do VE i niestety, odsprzedać graty z czerwonej. Motor

zostaje w gestii Coobcia. Na wiosnę będzie nowa cichociemna :devil: Poczekajcie, zobaczycie :D

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista części z obu samochodów będzie we właściwym dziale, chyba w przyszłym tygodniu. Jeżeli coś potrzebujesz, to proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista części z obu samochodów będzie we właściwym dziale, chyba w przyszłym tygodniu. Jeżeli coś potrzebujesz, to proszę na PW.

 

Kiedy w końcu przekładeczka głównych gratów do rudej? :)

 

 

p.s

Jak coś to ja się zapisuje na głowicę od VE, jak będziesz sprzedawać graty :-P hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta głowica zostaje, przecież wiesz. I cały motor też. Przeszczep z czerwonej do rudej pójdzie na maxa. Zawiecha i wydech i elektronika W końcu musisz mieć jakąś konkurencję na Ursynowie. :P Gaigerki ładnie zamontowałeś. Profeska. Widziałem na spacerku z Dorą. Samochodzik wygląda extra. A my, jak zdejmiemy tego paskudnego spoilera, to będziemy udawać 1,6 SLX. Pozdro, wpadnij na spota.

 

Dawczyni rudej, czyli czerwona, już przewieziona do warsztatu. Serce boli. :angry: Rozbiórka od dzisiaj. Piszcie na PW do mnie lub xkarola, jeżeli coś potrzebujecie. Reszta pójdzie na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę silnikową i ECU także trzeba przełożyć :D

 

Wiemy, wiemy. Oczywiście finał będzie należał do Ciebie. Warsztat blisko domu, co pozwoli dobrze przygotować budę, a nie tylko ;) motor  przełożyć. Ma być elegancko od zewnątrz i od wewnątrz. Bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiemy, wiemy. Oczywiście finał będzie należał do Ciebie. Warsztat blisko domu, co pozwoli dobrze przygotować budę, a nie tylko ;) motor  przełożyć. Ma być elegancko od zewnątrz i od wewnątrz. Bez pośpiechu.

no miałem wpaść zapomniałem:) to może w tygodniu jakoś podjadę musimy się styknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ruda straci na wadze ABS, szyber, spoiler, mechanizm anteny i co można pod maską. Parę ładnych kilo. Klima niestety zostaje, a pompsko trochę waży. Powinno być lepiej niż w czerwonej. Na niskich obrotach 180 Nm daje lepszy start niż turbo, ale potem.....

 

Bebechy prawie przełożone, niedługo wizyta u Coobcia na strojenie i hamownię. Dokończymy dzieła w klasie N/A. Nie bez szans na niską 14-kę :D na przód pójdą 205-ki, bo stare Markgumy ciągnęły wyśmienicie nawet na mokro. Na toyasach 195 było 14,9. A Bombel śmiał si z nalewek. Polecam Markguma, bo za 250 ma się fajna sportową oponkę

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tanie te nalewki, na torze poznań się sprawdzają, na 200SX S14 tomka spokojnie przyjmują prędkości 240km/h+ Hetman to samo może potwierdzić za to nie wiem jak z rozmiarami mniejszymi jak 17...

Ja do swojego sunny będę brać 205/50R16 właśnie Maxx Sport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio a ty chcesz do sunnego wziąć 205/50R16 ?? na przód czy na tył ??

 

Od razu mówię Ci że na tył takie lacze nie wejdą, będą tarły o amortyzator. Max na tył jest 205/45R16. (bynajmniej u mnie tak jest i w sunnym z silnikiem 1.4)

 

Weź sprawdź czy wejdą, może wersja Gti może ma więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola będę poszerzać, na chwilę obecną latam na komplecie 205/50R16... Albo pozostanę przy tym rozmiarze albo na tył wlecą 225/45R16 bo nie ukrywam że mocno nadsterowny jest sunny a tak głupio latać ciągle mają po 1,4 atmosfery w tylnych laczach by eliminować tą nadsterowność a i tak nie do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne piekło - demontaż czerwonej :o

 

b742cffa606d884bm.jpg 2d8cc552e601eff1m.jpg ece3e43d0ae4e87em.jpg

 

36ec5c5f4e0e54a8m.jpg 8e9cd55a64c0b262m.jpg 301fea8ceb451dc6m.jpg

 

4d999af1f82f5893m.jpg ce061288d29a8788m.jpg d9dd2f53f95d43dfm.jpg

 

Mała sesyjka ursynowskich Primerek, jeszcze zanim będą najszybsze :)

 

083b7e490a6703bam.jpg 0a4dedcc6baf1c72m.jpg bbb595d9174b0411m.jpg

 

f2e2bc1cdbda37cdm.jpg 59b7601aca1b17a0m.jpg 2bc2bba1b9d1ed13m.jpg

 

0b9223c0b11a0154m.jpg df2037a0b916648bm.jpge2856b904d4c7657m.jpg

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne męskie dwa wozidła :)

Ps. odrazu odchidźcie wiązkę z tego co nie potrzebne :D

No i jak wóz do wyścigów to można z grodzi usunąć tą przegrodę dzwięko i wilgocio chłonną - mowa już o nowej P10, na starej tylko ćwiczcie :D

 

Ps. ruda jeszcze nie zglebiona... oj chłopaki poprawcie wy sie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglebiona, dołożę zdjątka :lol: Motor, zawiecha, poduchy, wydech, cała tapicerka itp poprzekładane lub powymieniane. Skrzynia zostaje z SLX-a, no i spieka założyliśmy. Z masakrą elektryczną banda xkarola wojuje.

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skryznia z SLX zostaje - jakieś turbo planujecie :P ??

Genralnie w N/A co ma mało momentu dąży się do jak najbardziej ciasno zestopniowanych biegów... :P

no zobaczmy jakie to czasy będzie robić, fajnie by było jakąś primerę do sportu przygotowaną zobaczyć z kubełkami bez tylnej kanapy :D

 

Kurcze fajnie że coś się dzieje, może niebawem na hamkę wjedziemy i dokończymy dzieła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ruda na tapecie:

 

42e4ed58ed8d43c0m.jpg e4866bf2049a30c1m.jpg b02c016677c7cda6m.jpg

 

046ba79e425ecd40m.jpg a21ee0477a5f1170m.jpg 64d673c70bbe30a2m.jpg

 

caaf259ed5f2f62dm.jpg 8d68929429cf4fbam.jpg 95c7cc8e49b5637dm.jpg

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt jeszcze nie przekładał całej wiąchy z GT do SLX-a. Inaczej nie dało by rady opanować VE i klimy i reszty elektryki. Zobaczymy, czy zagdaka :dribble: Sam motor i reszta to pestka. Trzymajcie kciuki. Ekipa xkarola is the best!!! Jak znajde zdjątka ze zmiany zawiechy i wydechu, to zaraz pójdą na forum. Oczywiście stary, dobry i sprawdzony zawias ze srebrnej Coobcia. Na koniec z Coobciem dopieścimy rude stworzenie i pojedziemy na hamownię i do Ryk na komóry. Osiągi muszą być wiarygodne.

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...