Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

regeneracja chłodnicy klimatyzacji


Gość figur

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dziś okazało się że cieknie mi płyn z chłodnicy klimy. nowa chłodnica kosztuje 650 :shock: plus jakieś tam jeszcze małe koszty montażu. i się zastanawiam czy warto próbować pospawać gdzieś istniejącą. kłopot jest że w układzie jest ciśnienie 18bar no i samo spawanie aluminium też nie jest proste. jeśli ktoś przerabiał ten temat lub może polecić jakiś zakład spawający chłodnice alu do klimy to proszę o uwagi.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem - spawanie takie odbywa się w specjalnych warunkach... i będzie cię to kosztowało tyle co nowa chłodnica :/

 

w ogóle co ci tam cieknie? przecież tam jest gaz a nie płyn żaden... (no jest trochę oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, oprócz r134 jest pewna część środka smarnego. no i po nabiciu pojawiła się tłusta plama na chłodnicy. chyba pozostanie jeździć na "zimny łokieć" . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
witam,

dziś okazało się że cieknie mi płyn z chłodnicy klimy. nowa chłodnica kosztuje 650 :shock: plus jakieś tam jeszcze małe koszty montażu. i się zastanawiam czy warto próbować pospawać gdzieś istniejącą. kłopot jest że w układzie jest ciśnienie 18bar no i samo spawanie aluminium też nie jest proste. jeśli ktoś przerabiał ten temat lub może polecić jakiś zakład spawający chłodnice alu do klimy to proszę o uwagi.

 

pozdr

pojwdz do specjalistycznego zakladu parajacego sei naprawa chlodnic itp. oni maja na to sposoby i robia to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

nie naprawiałem klimy w aucie

ale montowałem kiedyś klimy typu splity i kasetony

 

można było wszystko spawac samemu

przychodziłe nowa spreżarka to sie wstawiało

chłodnice przeważnie pękały na kolankach przy krańcach

jak na listkach to raczej dawalismy nową albo nie :(

 

spawa sie tak jak miedz w instalacji gazowej czyli twardym lutem

potem przedmuchać i freon...ale ....

 

... wpierw musisz pompa prózniową odessać powietrze z układu

 

żadnego oleju sie nie lało freony r22 i 143a maja juz jak kupujesz w butli olej

 

 

samemu raczej dobrze tego nie zrobisz ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...