Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda lambda


Gość stachups
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

snafu słuchaj no ja ani przed ani za katem srodkowym raczej nic pod spodem nie widzialem z kabelkami a po wycieciu nic mi sie nie pali ... wiec chyab sonda jako tako pracuje dobrze ta za kolektorem (?&pierwszym katem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałem tyczy sie układów z 2 sondami lambda zazwyczaj autka po 98 roku i nowsze :]

druga sonda jest do określenia stanu technicznego katalizatora wienc jak go wywalisz to komp wyświetli uszkodzenie :]

 

jeśli masz jedną sonde to nie ma problemu możesz wywalać wszystko co sie za nią znajduje :] przeróbek przed sondą nie zalecam jeśli rozszczelni sie układ wydechowy przed sondą to komp zmieni ilość wtryskiwanego paliwa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odp. Zgadza się, u mnie jest jedna, jak chyba we wszystkich przed liftem.

KOSA: jakbyś znalazł kiedyś chwilke czasu żebyśmy mogli to sprawdzić, bede bardzo wdzięczny :razz: Zresztą chyba w tej samej dzielnicy nawet mieszkamy (Czechów, mam racje? :wink: )

 

PS. Sprawdziłem u siebie. Z sondy wychodzą 3 przewody: 1 czarny i 2 białe.

 

spoko nie ma sprawy, jak chcesz to zadzwoń dzisiaj tak ok 22 będę cos dłubał u siebie to najwyżej podjedziesz do mnie pod garaż

504 292 653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

No więc zamówiłem taką sondę.Zobaczymy co to warte, a w oczekiwaniu na przesyłkę mam pytanko do doświadczonych: czy kompletny amator (jakim ja jestem :razz: ) poradzi sobie z wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
czy kompletny amator (jakim ja jestem ) poradzi sobie z wymianą?

 

Chyba tak, wykręczasz starą, wkręcasz nową i po zabawie. Tak mi się bądź co bądź wydaje.

 

Jak nie masz pewności podjedź do jakiegoś mechanika niech ci wkręci i będziesz miał spokój.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie dostałem już sonde, ale wtyczka jest rozłożona na części pierwsze i za cholere nie wiem jak to poskładać. Arrrggghh... :sad:

 

Kupiłeś sondę uniwersalną 3 zyłową??

 

Jeżeli tak, to dwa przewody tego samego koloru do podłączenia po zewnętrznych wtykach kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wykrecic sade bo za holere nie moge jest jakis sprytny sposób ?

W GA16DE jest to dość trudne, jak się nie ma odpowiedniego klucza lub jak się nie chce ściągać termicznej osłony kolektora wydechowego.

Ja poradziłem sobie tak, że odkręciłem osłone kolektora, rozpiąłem kostke i wyciągłem z niej wsuwki i wtedy klucz oczkowy, AFAIK 21 lub 22, ja uzyłem jakiegoś co niby do świec od motoru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

No i nowa sonda siedzi. Wymiana kosztowała mnie 30 zł. Szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś różnicy w pracy silnika, może troche subiektywne odczucie bardziej kulturalnej pracy, szczególnie na niskich obrotach. Mam nadzieję, że będzie różnica w spalaniu :!: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

A ja tez sobie poradzilem, zdiołem osłone wi wziolem do reki gumówke :twisted: przyciołem starą sonde na odpowiednią wysokość i już :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...