Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi stalowe + opony zimowe


nelson38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To skiepscilem maksymalnie. Teraz przypominam sobie ze ogladalem je juz kiedys na allegro pod koniec ostatniej zimy - ale zrobilo sie cieplo i odlozylem temat.

W ogole kupno auta z aluminiowymi felgami to byla glupota, przeplacilem zatem podwojnie ;-)

też mam alu ale mi dali je "gratis"więc nie żałuję ich i jeżdżę też zimą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Czy ktoś z Was ma może dokładne informacje o wymiarach felg do Tiidy? Sprzedawca kółek wbił mnie w pewne zakłopotanie, bo twierdzi, że jakiś czas temu sprzedał komplet felg do Tiidy, które rzekomo nie pasowały. Czy to możliwe, że różne roczniki mają różne felgi? W książce znalazłem jedynie tabelę podającą rozmiar 15 x 5,5J i głębokość osadzenia 40 mm. Natomiast na oku mam felgi o parametrach 5,5X15 4X114,3 ET40, otwór centralny 66 (nr kat. 7730). Czy ktoś z Was dysponuje wiedzą, czy będą pasowały do Tiidy wyprodukowanej w 03-2007r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś z Was ma może dokładne informacje o wymiarach felg do Tiidy? Sprzedawca kółek wbił mnie w pewne zakłopotanie, bo twierdzi, że jakiś czas temu sprzedał komplet felg do Tiidy, które rzekomo nie pasowały. Czy to możliwe, że różne roczniki mają różne felgi? W książce znalazłem jedynie tabelę podającą rozmiar 15 x 5,5J i głębokość osadzenia 40 mm. Natomiast na oku mam felgi o parametrach 5,5X15 4X114,3 ET40, otwór centralny 66 (nr kat. 7730). Czy ktoś z Was dysponuje wiedzą, czy będą pasowały do Tiidy wyprodukowanej w 03-2007r.?

będą na stówę

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie. Co mogło się stać, gdy na felgach stalowych zamieniłem opony letnie o szer. 195 na zimówki 185 i teraz kołpaki nie mogę idalnie docisnąć do obreczy felgi. Pozostaje ok 2mm dystans, a może to ciezarki do wyważania odpychają dekiel od obreczy czy też zapomniałem jaki był stan wyjsciowy???? Miał tak Ktoś???? pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie. Co mogło się stać, gdy na felgach stalowych zamieniłem opony letnie o szer. 195 na zimówki 185 i teraz kołpaki nie mogę idalnie docisnąć do obreczy felgi. Pozostaje ok 2mm dystans, a może to ciezarki do wyważania odpychają dekiel od obreczy czy też zapomniałem jaki był stan wyjsciowy???? Miał tak Ktoś???? pzdr.

1.

stawiam na to, że jedne z nich mają specjalny rant chroniący felgi(szczególnie alu)i szczelina jest mniej widoczna.

Niektóre opony zimowe,lub letnie posiadają rant ochronny felgi, tzw. ochraniacz felgi. Rant ma chronić krawędź felgi przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać przy np. podjeżdżaniu pod krawężnik czy zahaczeniu o jakiś przedmiot. Opony z rantem chroniącym felgę najczęściej występują w rozmiarach o profilu 55 i mniej. Istnieją różne nazewnictwa rantów, w zależności od producenta danej opony. Najczęściej spotykane to:

 

Oznaczenie MFS (Maximum Flange Shield) - ochraniacz felgi

Oznaczenie RFP (Rim Fringe Protector)- ochraniacz felgi

Oznaczenie FP (Fringe Protector) - ochraniacz felgi

Oznaczenie FR (Felgen Ripen) - pierścień ochraniający obręcz

2

ciężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

stawiam na to, że jedne z nich mają specjalny rant chroniący felgi(szczególnie alu)i szczelina jest mniej widoczna.

Niektóre opony zimowe,lub letnie posiadają rant ochronny felgi, tzw. ochraniacz felgi. Rant ma chronić krawędź felgi przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać przy np. podjeżdżaniu pod krawężnik czy zahaczeniu o jakiś przedmiot. Opony z rantem chroniącym felgę najczęściej występują w rozmiarach o profilu 55 i mniej. Istnieją różne nazewnictwa rantów, w zależności od producenta danej opony. Najczęściej spotykane to:

 

Oznaczenie MFS (Maximum Flange Shield) - ochraniacz felgi

Oznaczenie RFP (Rim Fringe Protector)- ochraniacz felgi

Oznaczenie FP (Fringe Protector) - ochraniacz felgi

Oznaczenie FR (Felgen Ripen) - pierścień ochraniający obręcz

2

ciężarki.

 

Sprawdzę te moje letnie laczki pod kątem tej ochrony "rim'u". Tymczasem dzięki :-)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

chciałbym się dołączyć do tematu.

Muszę znaleźć felgi stalowe do najnowszego Nissana Tiidy (rocznik 2009). Muszą to być 15-stki (takie opony będą gratis do samochodu).

Czy felgi o takim rozmiarze:

 

6 x 15

4 x 114,3 x 67

ET 45

 

będą pasowały?

Z góry dzieki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

rychu88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Zostałem użytkownikiem Tiidy z fabrycznymi felgami aluminiowymi. Zamówiłem opony zimowe z felgami stalowymi model Alcar KFZ 7730 Mój odnośnik. Czy nakrętki felg aluminiowych będą pasowały do tych felg stalowych.

Pozdrawiam

Pietrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zostałem użytkownikiem Tiidy z fabrycznymi felgami aluminiowymi. Zamówiłem opony zimowe z felgami stalowymi model Alcar KFZ 7730 Mój odnośnik. Czy nakrętki felg aluminiowych będą pasowały do tych felg stalowych.

Pozdrawiam

Pietrus

Hi, ja muszę mieć 2 kpl. nakrętek (i kluczy oczywiście) inne do alu i inne do stalu.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, ja muszę mieć 2 kpl. nakrętek (i kluczy oczywiście) inne do alu i inne do stalu.

pzdr.

Witam

Jarek czy Twoja odpowiedź oznacza, że ja też muszę mieć drugi komplet nakrętek? Zmieniam w środę.

Pozdrawiam

Pietrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jarek czy Twoja odpowiedź oznacza, że ja też muszę mieć drugi komplet nakrętek? Zmieniam w środę.

Pozdrawiam

Pietrus

W-tam, te od alu mają bardziej ostry stożek od stalowych. Być może, że można dobrać sruby, które będą pasowały w obydwu przypadkach, ja mam inaczej :( .

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Czy nakrętki felg aluminiowych będą pasowały do tych felg stalowych.

Pozdrawiam

Pietrus

 

Nie, do alufelg są inne nakrętki a do stalowych inne.

 

pozdrawiam

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do alufelg są inne nakrętki a do stalowych inne.

 

pozdrawiam

Oskar

Witam

Dzisiaj miałem chwilę prawdy. Wstępne przymiarki nakrętek felg aluminiowych pokazywały, że powinny pasować do felg stalowych. Nastąpiła wymian i okazało się , że pasują.

Pozdrawiam

Pietrus

Edytowane przez pietrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj miałem chwilę prawdy. Wstępne przymiarki nakrętek felg aluminiowych pokazywały, że powinny pasować do felg stalowych. Nastąpiła wymian i okazało się , że psują.

Pozdrawiam

Pietrus

 

Szczerze odradzam.

Jesli jeszcze nie doswiadczyles to radze sprawdzac czy sie nie odkręcają. W skrajnym przypadku mozesz zgubic kolo.

Aluminium i stal maja inna twardosc/elastycznosc. Wiec aluminiowe nakretki beda sie mocno odksztalcac na feldze stalowej.

W tym przypadku dedykowany komplet nakretek do kazdego rodzaju felg nie jest zabiegiem marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam.

Jesli jeszcze nie doswiadczyles to radze sprawdzac czy sie nie odkręcają. W skrajnym przypadku mozesz zgubic kolo.

Aluminium i stal maja inna twardosc/elastycznosc. Wiec aluminiowe nakretki beda sie mocno odksztalcac na feldze stalowej.

W tym przypadku dedykowany komplet nakretek do kazdego rodzaju felg nie jest zabiegiem marketingowym.

Nelson,jakie aluminiowe nakrętki:):)cos nie doczytałeś.śruby do alu też są stalowe tyle że dla efektu niklowane/chromowane.Najczęściej różnią się kształtem ale nie zawsze i tyle.Np.w micrze mam identyczne rozmiarowo ale inne "łby"(17,19),a w tiidzie zupełnie inne.(kąt kołnierzy i długość)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że pietrus przymierza nakretki aluminiowe do felg stalowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że pietrus przymierza nakretki aluminiowe do felg stalowych ...

nakrętki felg aluminiowych do felg stalowych,a to jest różnica.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakrędki felg aluminiowych do felg stalowych,a to jest różnica.

 

Ok, skrót myślowy.

Co nie zmienia, że nakrę-T-ki ;-) do felg alu mają inną twardość niż do stalowych.

 

W każdym razie Tiida i tak jest najlepsza ale trochę zazdroszcze Ci manix silniczka ;-)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

W każdym razie Tiida i tak jest najlepsza ale trochę zazdroszcze Ci manix silniczka ;-)

 

pozdro

 

1.8 jest fajny ! Zdziwienie tych za nami widziane we wstecznym lusterku - bezcenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skrót myślowy.

Co nie zmienia, że nakrę-T-ki ;-) do felg alu mają inną twardość niż do stalowych.

 

W każdym razie Tiida i tak jest najlepsza ale trochę zazdroszcze Ci manix silniczka ;-)

 

pozdro

:);)pozdrowienia,klik i byk;D A 1.8 lepiej ciągnie.(a że trochę pali?no cóż,czasami musi boleć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Opony im szersze tym lepsza przyczepność , bzdurą jest że wąskie lepiej idą po śniegu.

Do tiidy można nałożyć nawet 205 rozmiar .Oczywiście wiąże się to z trochę większym spalaniem , ale czy to ważne w zamian mamy lepszy komfort jazdy i lepszą przyczepność.

A czy warto kupić na zimę drugi komplet felg z oponami-owszem odejdą koszty wymiany (rocznie około 150zł)

Polecam Goodyear ultragrip  7 lub 8 lub 9. Sprawdzone muszę powiedzieć że wyśmienite ,jeżdże na nich 5 sezonów i są super.ąle to ocena każdego kierowcy indywidualna , inny woli Michelin a inny naszą Dębicę.

Dobre oferty są na oponeo .

Ja mam rozmiar 205/65/r15 jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek zamiennikiem bez wielkich skoków procentowych i spalania dla 195/65/15 jest 205/60/15  a nie 206/65/15 !

 

Na 205/65/15 masz większą średnice koła obracają się wolniej ,spalanie też masz duże i już wiem dlaczego masz takie spalanie!!!!!

Na 205/60/15 masz mniejszą średnice i koła obracają się szybciej mniejsze spalanie i cenna dużo lepsza niż tych monstrów 205/65/15 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motointegrator ma zdecydowanie lepsze ceny od oponeo ,w większości modeli .Opony zamówione do k12 odebrałem już po 40 minutach!!! we wskazanym  warsztacie (mam farta że mieszkam obok ich hurtu i wspomnianego warsztatu.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...