Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] felgi 7,0" i oponki 185?


Gość vqsoft1

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczne stalówki są 6 cali i mamy oponki 185. Jesli chodzi o alusy do tych opon to najlepszym rozwiązaniem jest 6,5 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojej N16 po wyjeździe z salonu dokupiłem alusy 15" na 7" cali szerokie. Założyłem na nie fabryczne oponki 185/65 R15 (bo szkoda było wyrzucić nowe opony) i to jest minimalny dopuszczalny rozmiar opony na felge 7". Jeździ się bez problemu. Jednak najlepszym wyborem do tej felgi (i do almerki) są oponki 195/60 R15. (polecam Bridgestone Potenza RE720 - takie mam obecnie). Wcześniej miałem też opony 205/55 R15 ale auto wyraźnie traci wigor powyżej 130km/h bo mocy nie ma w nadmiarze. Może te opony miały duże opory toczenia, nie wiem (Toyo Proxes T1-S)

Gdybym teraz kupował felgi do almerki to nie szersze niż 6,5" i założył oponki 195/60 R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się trochę tym tematem i w końcu zamówiłem do swojej Almery alusy 6" do opon 185. Widziałem te opony na felgach 6,5" i już wyglądało to niezbyt estetycznie / felgi wystawały/ , a przy felgach 7" wygląd byłby nie do przyjęcia nie mówiąc o zaliczaniu felgą krawężników. Gdybyś nie miał opon 185 to zakup felg 6,5" byłby optymalny ale tak to jest to do głębokiego rozważenia- ile pojeździsz na 185 i jakie opony chcesz kupić w przyszłości i czy na polskie drogi szersze opony mają sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Interesowałem się trochę tym tematem i w końcu zamówiłem do swojej Almery alusy 6" do opon 185. Widziałem te opony na felgach 6,5" i już wyglądało to niezbyt estetycznie / felgi wystawały/ , a przy felgach 7" wygląd byłby nie do przyjęcia nie mówiąc o zaliczaniu felgą krawężników. Gdybyś nie miał opon 185 to zakup felg 6,5" byłby optymalny ale tak to jest to do głębokiego rozważenia- ile pojeździsz na 185 i jakie opony chcesz kupić w przyszłości i czy na polskie drogi szersze opony mają sens?
jedno juz wiem nie kupie wiekszych kol, przerobilem to w ccs, tam zmaiast 13tek mialem 14tki i oponki 165/60 ,wygladalo fajnie szczegolnie z obnizonym zawiasem , ale jedno wiem nie jest to na polskie drogi. w almerce nie mam nic do opon 185 uwazam ze sa ok do tej fury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alu 7'' i na tym oponka 205 (Good Year Eagle F1) - wygląda super więc myślę że 185 spokojnie można "naciągnąć" na felgę 6'' :)

 

może nie na temat

 

jak się sprawują oponki? szykuję się do zakupu

jak na mokrej nawieszni? moje continental sport contact 205 sie nie trzymają - potem będę mógł komuś sprezentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...