Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Światła do jazdy dziennej


Gość RFX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów montował już lub ma zamiar montować oddzielne światła do jazdy dziennej. Chodzi mi o światła oparte na diodach.

Noszę się z zamiarem kupienia i zamontowania takich świateł w zderzaku i chciałbym poznać opinię kogoś kto coś takiego już ma lub kogoś kto się zna na rzeczy i powie mi czy np. oferowane na allegro światła (fotka w załączeniu) spełnią swoją rolę.

post-16992-12524071546048_thumb.jpg

Poczytałem już sporo na temat przepisów ruchu drogowego, na temat tego, że światła takie muszą mieć homologację, ale mam wątpliwości co do jakości (jasności świecenia) takich lampek.

 

Przy czym pisząc, ze zamierzam zamontować je w zderzaku myślałem o zderzaku według starszego wzoru. W miejscach (zagłębieniach) pod kierunkowskazami.

post-16992-12524076339769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko na ich obudowie są umieszczone znaki RL oraz homologacja (literka E i jakaś cyferka) to śmiało montuj. Pamiętaj, żeby zrobić tak aby świeciły się tylko one, nie żadne tam tylne pozycyjne- inaczej to bez sensu. Sam mam dzienne Hella i jestem bardzo zadowolony (czyt. mam ogromną satysfakcję z pieprzenia obowiązku jazdy na światłach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych zderzakach to ąż się prosi. Myślałem o typowych kierunkach tam montowanych z białym kloszem. (były takie na allegro). Pisałem do gościa czy są tam oprawki do żarówek ale nie doczekałem się odpowiedzi i odpuściłem. Myślę że do tematu powrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze Andyg .....

Aaaa no widzisz Pan! Czytałem kiedyś ten wątek, ale nie byłem zainteresowany przeróbką, więc zapomniałem. Teraz, po zmianie przepisów, gdy można świecić tylko przednie światła i do tego mogą to być diodowe, muszę się sprawą poważnie zająć i przemyśleć tą przeróbkę z kierunkami w miejsce postojowych, a w miejsce kierunków - światła do jazdy dziennej.

I tu pytania do bonzo:

- czy nie ma problemu z wilgocią w postojówce (widzę uszczelkę, ale czy zdaje egzamin)?

- czy nie ma problemu przy przeglądzie rejestracyjnym? nikt się nie czepia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

WItam serdecznie,

Czy ktoś z Forumowiczów założył do Sereny światła dzienne i zechciałby się podzielić swoimi doświadczeniami ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U siebie założone mam od niedawna LEDowe światła dzienne. Rzędowe, 5 LED, skośne. Zamontowane w zderzaku pod kierunkowskazami (wycięte odpowiednie otwory). Przy takim montażu trzeba zwrócić uwagę, żeby światła były skośne (przy zwykłych albo będą "świeciły" na boki, albo trzeba będzie je zamontować krzywo względem zderzaka. Te, które ja założyłem (kupione za ok. 100 zł z alledrogo) pobierają razem niecałe 0,5A, mają własny bezpiecznik.

 

Podłączenie bardzo proste (światła z automatem) - zasilanie: + ze stacyjki (w skrzynce bezpieczników trza się podpiąć pod bezpiecznik 8 z góry w pierwszym rzędzie, u mnie 7.5A oznaczony jako "contatore". Masa gdziekolwiek, no i trzeci przewód, który wyłącza światła po podaniu na niego napięcia, podłączony pod postojówki, może być również pod jakąkolwiek żarówkę podświetlenia, która zaświeca się po załączeniu świateł postojowych czy mijania. W ten sposób po włączeniu zapłonu światła się zapalają, gasną po wyłączeniu zapłonu lub po włączeniu świateł pozycyjnych/mijania. Czyli zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U siebie założone mam od niedawna LEDowe światła dzienne. Rzędowe, 5 LED, skośne. Zamontowane w zderzaku pod kierunkowskazami (wycięte odpowiednie otwory). Przy takim montażu trzeba zwrócić uwagę, żeby światła były skośne (przy zwykłych albo będą "świeciły" na boki, albo trzeba będzie je zamontować krzywo względem zderzaka. Te, które ja założyłem (kupione za ok. 100 zł z alledrogo) pobierają razem niecałe 0,5A, mają własny bezpiecznik.

 

Podłączenie bardzo proste (światła z automatem) - zasilanie: + ze stacyjki (w skrzynce bezpieczników trza się podpiąć pod bezpiecznik 8 z góry w pierwszym rzędzie, u mnie 7.5A oznaczony jako "contatore". Masa gdziekolwiek, no i trzeci przewód, który wyłącza światła po podaniu na niego napięcia, podłączony pod postojówki, może być również pod jakąkolwiek żarówkę podświetlenia, która zaświeca się po załączeniu świateł postojowych czy mijania. W ten sposób po włączeniu zapłonu światła się zapalają, gasną po wyłączeniu zapłonu lub po włączeniu świateł pozycyjnych/mijania. Czyli zgodnie z przepisami.

 

Ja również zainstalowałem swiatła do jazdy dziennej tylko że okrągłe - idealnie pasują do okrągłego otworu w zdeżaku. Jest tylko pewien drobny szczegół w sposobe podłaczenia jaki opisał kolega. Światła do jazdy dziennej mają gasnąć po właczeniu świateł mijania lub drogowych, dlaego nie powinno się ich monatować tak aby się wyłączały przy właczeniu świateł pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z wikipedii

w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.
Edytowane przez hansrpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO639GC proszę używaj wyszukiwarki, temat już był przerabiany. Połączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z kolegów ma działajace swiatła w kloszu obok swiateł mijania i drogowych ? Ja mam tylko miejsce zaślepione i bez przerówbek nie moge nic do klosza włożyc. Jaką funkcję mają te światła u kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem po co to jest i mam ochotę spróbować tam włożyć jakieś diody do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...