Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1997 Almera N15


Gość Negra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy maja Almę, mam i ja (może nie dokońca ja...). Samochód kupiłem dla dziewczyny, był po lekkim strzale w przód, ale mając zaplecze warsztatowe (wspominany już warsztat OldschoolGarage w Łomiankach) - mogłem sobie pozwolić na zakup takiego autka. Cały przód został rozebrany, wyjęty silnik, elektryka... przyszedł czas na wstawienie nowego ryjka, całość została na nowo wyspawana, wygumowana, a na koniec polakierowana cała komora silnika w kolor. Silnik będzie serią 1.4 16 valve GA14DE z kolektorem 74c - jej to wystarczy :) Blachy są już w podkładzie, w tym tygodniu będzie kładziony kolorek JP1.

 

1997 Nissan Almera N15:

- kolor nadwozia JP1,

- przebieg 111ooo kilometrów,

- skrzynia piątka manualna,

- pojemność 1400 cm3, GA14DE 75 KM, kolektor 74c,

- aluminiowe felgi DOTZa 16",

- opony Michelin Prymacy 215/55 R16

- 2x air bag,

- ABS,

- el. szyberdach,

- el. lusterka,

- szyby na korby,

- centralny zamek,

- autoalarm,

- immobileiser,

- wspomaganie kierownicy,

 

Udało mi się zakupić cały BodyKit GTi Phase II (zderzak przód, tył + progi), tylną blendę JDM na małą tablicę (od Pulsara), grill JDM (także pulsar). Po zrobieniu form i "odlaniu" będzie założony na gotowe już autko. Planowany koniec prac -> 26 września... bo 27 ma urodziny... :D

 

tak wyglądało autko zaraz po zakupie,

 

hpim2680.jpg

 

hpim2660.jpg

 

hpim2677.jpg

 

img0105jog.jpg

 

img0179y.jpg

 

a tak wygląda po naprawie...

 

img0199mmz.jpg

 

img0201xdt.jpg

 

Temat będę kontynuował i aktualizował w miare możliwości. Przy każdym moim samochodzie jest minimum 1000 zdjęć, i każda zmiana i "pierdółka" jest opisywana w temacie ;)

pozdro, Negra.

 

PS

niebawem nowy temat i nowa Alma N15, tym razem moja :D

Edytowane przez Negra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tydzień temu we wtorek po 14 godzinach w pracy, udało się wyrobić plan w 100%. Almerce pomalowałem graty w kolor, dostała nowe serducho, z przelotem 58 tys km (36,500 mil) 1.4 16V prosto z anglika rocznik 1999/2000...

 

img0706sa.jpg

img0728cp.jpg

img0734xb.jpg

img0733mj.jpg

hpim3328.jpg

 

Almera już skończona, zostało zalać ja wszystkimi nowymi płynami, zarejestrować i można jeździć.

 

img0768ph.jpg

img0766vy.jpg

img0765he.jpg

 

Lada dzień będę miał swoją eNpietnastkę :)

Pozdro, Negra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Alma złożona, skończona, gotowa do przerejestrowania... Kilka fotek z Żoliborza, wprawne oko zauważy, że koła - opony - są w podkładzie... Same koła musze zmienić, nie da się spokojnie nawet jeździć na tych walcach... szesnastkach... chyba wrócę do oryginałów 14 cali, albo poszukam oryginałów GTi 15 cali.

 

img0845kp.jpg

img0846m.jpg

img0853i.jpg

img0858fv.jpg

img0862am.jpg

img0866lp.jpg

img0871h.jpg

 

widać, że autko nie jest jeszcze przepolerowane... i cała reszta jest wyblakła lekko. Cóż zrobić, taki kolor :huh:

 

Aktualnie oddałem do zrobienia znajomym kopii grilla 2slat oraz tylnej blendy z 1997 FN15 Nissan Pulsar, żeby zrobić "odlewy", musze mieć oryginały bezpieczne w domu :) to wszystko robię dla bezpieczeństwa moich ciężko zdobytych akcesoriów JotDeeM.

 

81341679.jpg

43176017.jpg

Edytowane przez Negra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,włożyłeś troche pracy w tą blachę,ale widze że nie do końca ten odcień wyszedł taki -szkoda że lakiernik nie wycieniował tego lakieru-nie byłoby zna różnicy

 

JAKIEŚ WIĘKSZE PLANY CO DO TEGO AUTKA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobranie lakieru to malarzowi nie poszło jak sqr....... :D

Nie lepiej było od razu całą przemalować jak już tyle siana włożyłeś??

 

Osobiście podziwiam, ale ja bym wolał szukać coś innego.

Edytowane przez NadiR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas

hmm,włożyłeś troche pracy w tą blachę,ale widze że nie do końca ten odcień wyszedł taki -szkoda że lakiernik nie wycieniował tego lakieru-nie byłoby zna różnicy

 

NadiR

No dobranie lakieru to malarzowi nie poszło jak sqr.......

Nie lepiej było od razu całą przemalować jak już tyle siana włożyłeś??

Osobiście podziwiam, ale ja bym wolał szukać coś innego.

 

Alma jest dla dziewczyny to raz, dwa - lakier należy do tych, które niestety płowieją z czasem - autko ma już swoje lata, trzy - nie dałem rady jeszcze całej Almy przepolerować - jest takie powiedzenie - "szewc bez butów chodzi" - nie mam jakoś na to czasu. Jak na razie ciesze się, że jest czym jeździć B)

NadiR co rozumiesz, przez stwierdzenie, że: "ja bym wolał szukać coś innego" ? Moja Almera, będzie także N15 w 3 drzwiach, widzę ją w kolorze czarnym, z silnikiem sr20vet... z pełnym pakietem JDM z 1997 FN15 Nissan Pulsar.

 

Pozdro, Negra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie przejmuj się wyszło za***iście poza tym te fotki są tuż po złożeniu więc jasne jest że widać różnicę, i brak polerki. Co do stwierdzenia że kolega szukał by coś innego to nie do końca też kapuje może Micre :) bo wyraźnie jest napisane że to Alma dla Twojej panny, gdyby nie była to byśmy wszyscy napisali wywalaj te 1.4 i wsadzaj 2.0 ;D BTW Ja nie mogę się doczekać tego grilla 2 slat :)

 

Pzdr.

Pgaz

Edytowane przez pgaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Projekcik z sercem robiony - gratulacje!

 

Negra: mam dwa pytanka:

1. czy ten Old School Garage to normalnie świadczy usługi dla ludności i można do nich podjechać? Potrzebuje blacharza z sercem do zrobienia niewielkiej pierdółki w moim Bluebirdzie, a w necie nie udało mi się znaleźć na nich namiaru.

2. jak się udały odlewy tych dodatków JDM? Kupiłem poniszczony zderzak do BB i jak się okazało jest gumowy... i jak się dalej okazało nie każdy fachowiec potrafi taki naprawiać. Mam więc dwa wyjścia - dalej szukać majstra co naprawi ten co jest lub zrobić sobie taki drugi mając go na wzór. Stąd moje zainteresowanie tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcik z sercem robiony - gratulacje!

 

Negra: mam dwa pytanka:

1. czy ten Old School Garage to normalnie świadczy usługi dla ludności i można do nich podjechać? Potrzebuje blacharza z sercem do zrobienia niewielkiej pierdółki w moim Bluebirdzie, a w necie nie udało mi się znaleźć na nich namiaru.

2. jak się udały odlewy tych dodatków JDM? Kupiłem poniszczony zderzak do BB i jak się okazało jest gumowy... i jak się dalej okazało nie każdy fachowiec potrafi taki naprawiać. Mam więc dwa wyjścia - dalej szukać majstra co naprawi ten co jest lub zrobić sobie taki drugi mając go na wzór. Stąd moje zainteresowanie tym tematem.

 

Witam,

odpowiem na pytanka...

1. Nie mamy jeszcze własnej stronki www, nie ma czasu jakoś, przenieśliśmy się teraz na większy lokal pod Warszawą / Dziekanów. Jedyne co nam zostaje to albo mail / PW do mnie, albo numer telefonu (też do mnie). Nie wiem czy moge podać, jakby nie patrzeć to jakaś reklama, nie ?!

 

Mamy świetnych blacharzy, takich że tak powiem starej daty. Jeden robi małe autka osobowe, drobne i większe naprawy, od błotniczka po pasowanie całego przodu, boku do całości łącznie z wyciąganiem na ramie - ceny zalezne od danej pracy (plusem jest to że jest blisko nas - Łomianki). Drugi zajmuję się wszelakiego rodzaju "przeszczepami", wymiana u niego przodu np w Almerze N15 do kielichów to koszt ok 600-800 zł, czy np dospawanie "dupki" to 1200 -1500 zł, wymiana dachu to 500 zł-1000zł... Cena w zależności od roboty jaka ma być zrobiona (minusem jest to że on jest jakieś 60km od Warszawy). Do niego oddajemy większe prace...

 

2. Odlewy powoli do przodu, grill 2slat do almerki juz jest gotowy do odbioru, ale mam tylko fotki formy.

 

img0263ts.jpg

img0266p.jpg

 

Zanim wziąłem się za Nissany, miałem inny warsztat i inne samochody, głównie to były Corvette z lat 1965-1982 ( a inne to Mustang, Riviera, Bronco, TransAm, Firebird itp rasowe V8). Jak wiadomo całe nadwozia wykonane są z włókna, czy niektóre części jak oryginalne zderzaki z gumy własnie. Po pierwsze mam człowieka który zajmuje się klejeniem zderzaków i ogólnie plastików wszelakiego rodzaju. Po drugie to ludzie od włókna, żywicy i włókna węglowego. Mi będą robić maskę do mojej N15 i niektóre elementy wnętrza. Na prawdę wiedzą co robią... ceny nie są aż tak duże, np za mój grill do Almery N15 za formę chcą 300zł, a za odbicie grilla troche mniej.

 

Myślę że damy rade z Twoim BB :) Musze wrzucić temat z Moją Almerką N15, ta zielona jest dla mojej dziewczyny, a moja to już inna bajka... :]

pozdro, Negra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...