Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan sunny 1.7D


Gość adin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem nissana sunny 1.7D 1990r, chciałbym się dowiedzieć czy świeci u was kontrolka rezerwy, u mnie przy właczeniu zapłonu(stacyjki) swieci ale jeszcze nigdy nie zawieciła mi się mimo ze wydawało mi sie ze zbiornik jest prawie pusty. Jaki jest zbiornik w tym modelu i przy jakiej ilosci paliwa powina sie kontrolka zaświecić?

 

Z góry dziekuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie jak jade na stacje i wskazowka jest na zerze to maksymalnie mogę zatankować 37l, nigdy nie wyjezdzilem aby mi paliwa zabrakło bo słyszalem że pózniej mogą być kłopoty z odpaleniem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Masz prawdopodobnie uszkodzony sam czujnik paliwa, a dokladniej wytarte styki od kontrolki rezerwy. U mnie jest podobnie. Nie chce mi sie dobierac do czujnika bo jest z tym zbyt duzo roboty. Jezdze na pale a dokladnie na ilosc km. Wiem ile litrow ma zbiornik w N13 GTi. Nie mam pojecia jak wyglada to w dieslu. Zbiornik w GTi ma pojemosc 45l. W zbiorniku znajduje sie dodatkowo elektryczna pompka. Do niej przymocowany jest czujnik poziomu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam B12 i u mnie sie kontrolka zapala już gdy zejdzie ciut poniżej cwierć baku. Może też mam czujnik uszkodzony :D:D a jak przekręcam stacyjke to kontrolka nie swieci wogóle.czyli u mnie jest całkiem na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,wymień filtr paliwa!i kontrolka po przekręceniu kluczyka powinna gasnąć,PRAWDOPODOBNIE SYGNALIZUJE ONA BRUDNY FILTR!!!!!kiedys tak mialem w B11 z 1,7D!TERAZ JUZ PRIMERKA 2.0SLX,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Miałem Nissana Sunny N13 1,7D przez 10 lat i z pewnością niema zbiornika 50L tylko 45L zresztą tam chyba pod klapką jest wytłoczona cyfra 45 ale niepamietam czy na klapce czy wlewie.

 

Pozdawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PASTYL

mniejsza z tym ile litrów wlezie w bak..

chyba tu głównym tematem i tym co mnie zainteresowało jest kontrolka braku paliwa i jak ją zmusić do działania, czyt. naprawić... (bo oczywiście u mnie też nie działa)

 

swoją drogą zdarzyło mi się już prze pół roku posiadania mojego nissanka dojechać do pustego baku..

raz nawet całkowicie pustego, nawet opary wypaliłem (przez jakieś 500m 'z górki' udawało mi się go zapalić jeszcze parę razy, ale ledwo-ledwo, aż całkiem padł) wiem że to niezdrowe dla silnika.. ale dojeżdżałem już do końca trasy i głupio było kogoś wołać na pomoc... :P

a przynajmniej wszystkie (no.. sporą część ;) ) syfy z baku wyciągnęło

 

niemniej potem 0 problemu z odpaleniem - 5literków ropy do baku,kilkadziesiąt sekund kręcenia i już znowu miło warczał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,wymień filtr paliwa!i kontrolka po przekręceniu kluczyka powinna gasnąć,PRAWDOPODOBNIE SYGNALIZUJE ONA BRUDNY FILTR!!!!!kiedys tak mialem w B11 z 1,7D!TERAZ JUZ PRIMERKA 2.0SLX,,,,

 

przeciez tam jest czujnik czy nie ma wody w ropie...a nie rezerwa...

 

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2007 22:13 ]

mniejsza z tym ile litrów wlezie w bak..

chyba tu głównym tematem i tym co mnie zainteresowało jest kontrolka braku paliwa i jak ją zmusić do działania, czyt. naprawić... (bo oczywiście u mnie też nie działa)

 

swoją drogą zdarzyło mi się już prze pół roku posiadania mojego nissanka dojechać do pustego baku..

raz nawet całkowicie pustego, nawet opary wypaliłem (przez jakieś 500m 'z górki' udawało mi się go zapalić jeszcze parę razy, ale ledwo-ledwo, aż całkiem padł) wiem że to niezdrowe dla silnika.. ale dojeżdżałem już do końca trasy i głupio było kogoś wołać na pomoc... :P

a przynajmniej wszystkie (no.. sporą część ;) ) syfy z baku wyciągnęło

 

niemniej potem 0 problemu z odpaleniem - 5literków ropy do baku,kilkadziesiąt sekund kręcenia i już znowu miło warczał ;)

 

a mi jak wypaliło nawet opary to zatankowałem chyba tez 5 litrów i pompeczką na filtrze zapompowałem i normalnie odpalił bez meczenia rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...