Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z check engine


Gość MarekB9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz racje byłem u diagnosty i komp PO POLSKU napisał " Błąd 1 czujnik wałka rozrządu przedzwarcie"

Mechanior skasował i na razie jest dobrze ale czujnik juz zamówiłem u dealera (152 zł) wymienie i oby wszystko było dobrze. Jak myslisz czy ten czujnik mógł dawac takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pokazywał też błąd czujnika ale położenia wału korbowego - łańcuch był rozciągnięty.

A jak u ciebie z rozrządem? Może przyszła pora na wymianę paska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pokazywał też błąd czujnika ale położenia wału korbowego - łańcuch był rozciągnięty.

A jak u ciebie z rozrządem? Może przyszła pora na wymianę paska?

 

to by raczel bylo slychac lancuch jak by sie konczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dimas, sofaboss, zwracam honor, nie doczytałem, że silnik 2,2 - za szybko wszystko :)

 

PS. nikt nie jest doskonały, każdy może się pomylić.

Pozdrawiam i dziękuję za poprawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde userzy nie straszcie łańcuszkiem . Mam przejechane 69000 km i nic nie wskazuje żeby łańcuszek poszedł. Ja się nie znam ale mechanik nic nie słyszał i nawet nie wspominał o łańcuszku. Wymienie kurna ten czujnik jak sie uspokoi to OK a jak nie to bedę dalej szukał. Dam zna na forumie

 

[ Dodano: Pon 12 Lis, 2007 20:14 ]

Jeszcze raz Buli ale mi namieszłaeś już teraz nie pamiętam i mi sie po prostu po... ło czy czujnik wałka arozrządu czy czujnik wału korbowego. Ale chyba to pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULI , nie powiem bo koszta sa ...wysokie. Mialem regenerowac pompke bo tam jakis zawór jest walnięty... na 90% dodatkowo jeszcze regeneracja pompy bo cisnienie ma za małe... i znalazłem za 1200zł pompe po 27tys km wiec sie nie zastanawiam bo za zawór+regeneracja by wyszło około 4000zł bo pompy denso tylko gdzies w warszawie robia. ale i tak naprawa łącznie z wtryskami diagnozami "znawców mechaników" itp to koło 5k zł wyjdzie więc... Już chodziły myśli o sprzedaży P12 ale chyba ja za bardzo lubię... a może się zakochalem???? ;):D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000PLN za naprawę to tylko potwierdza teorię że jak Diesel to najlepiej nowy :) w takim momencie starałbym się sprzedać samochód

 

[ Dodano: Wto 13 Lis, 2007 08:04 ]

sofaboss, ja wymieniałem rozrząd w swoim QG - łańcuch w ASO 1000 zł + napinacze, robota - szok. Ale na troche wytrzyma.

 

Po ile KM robiłeś rozrząd i dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin_f1, 140.000 łańcuszek się naciągnął i było już słychać ale check się zaświecił z błędem czujnika położenia wałka korbowego i wałka rozrządu - poprzez naciągnięty łańcuch nie zgrywały się, palił 16l/100km, mułowaty, "turbo dziura" od2500-4000 obr. i inne. OPisywałem dokładnie w innych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że samochód miał 140tyś a nie 240?? swoją droga napisz ile Ty przejechałeś tą primerą i na jakim oleju jeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin_f1, spoko - auto kupiłem od znajomego, kupił je w Tarnowie i tam serwisował, znam właściciela ASO, sprawdzałem - przebieg oryginalny, co prawda mam na liczniku ponad 70 tys. ale liczniki w ASO przy 70 tys. były wymieniane - adnotacja w książce i mechanicy pamiętali jak byłem u nich :)

Z tego coi czytałem na forum to różnie wytrzymyją te łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin_f1, wiesz po takiej inwestycji chyba jednak autko moze sie troche odwdzieczyc... po takiej inwestycji sprzedac auto??? Teraz kupie nastepne i co??? kolejne inwestycje....??? jak kupujesz uzywane auto to nie ma sie co czarowac, ale zawsze trzeba cos wlozyc. Teraz wiem na czym stoje. Kolejna sprawa, t oja tak lubie swoja P12 ze ciezko byłoby mi sie jej pozbyć, a trzecia sprawa to co ja kupie za ta kase co bedzie oko bardziej przyciągało i było tak użyteczne????? masz jakąś propozycje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedać to tylko przed naprawą teraz to wiadomo że jest to bez sensu... 5 tyś to tyle ile wydaję na benzynę przez cały rok... więc miałbym rok jazdy za darmo :) życzę bezproblemowej eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek_p11TD

Witam,

mam problem z czujnikiem położenia wału korbowego. W ASO dowiedziałem się że jest odłączony lub trwale uszkodzony (komp wskazuje błąd z wartością 0). Niestety serwisant okazał się bardzo kiepski bo nawet nie zadał sobie trudu żeby sprawdzić jak wyglądają same kabelki więc postanowiłem zrobić to sam i niestety pojawił się problem gdzie znależć czujnik położenia wału korbowego i jak on wygląda.

 

Czy ktoś może mi pomóc przesyłająć jakieś zdjęcie?

 

Silini: CD20T

Numer serjyjny czujnika: 237312J615

 

[ Dodano: Nie 18 Lis, 2007 01:10 ]

Witam,

mam problem z czujnikiem położenia wału korbowego. W ASO dowiedziałem się że jest odłączony lub trwale uszkodzony (komp wskazuje błąd z wartością 0). Niestety serwisant okazał się bardzo kiepski bo nawet nie zadał sobie trudu żeby sprawdzić jak wyglądają same kabelki więc postanowiłem zrobić to sam i niestety pojawił się problem gdzie znależć czujnik położenia wału korbowego i jak on wygląda.

 

Czy ktoś może mi pomóc przesyłając jakieś zdjęcie?

 

Silini: CD20T

Numer serjyjny czujnika: 237312J615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mazurek78

Witam,

Kupilem P12 z silnikiem 1,9 dci, ktora "stala bezczynnie" przez okolo 3 miesiace. Po odpaleniu na tablicy swieci sie kontrolka oleju [stan oleju w porzadku] oraz check [czerwony]. Na forum przeczytalem ze czerwony check powiadamia o zawodnieniu filtra paliwa. Czy mozna do odwodnic, czy nalezy go wymienic? Niestety nie wiem o co chodzi z kontrolka oleju - prosze o Wasza pomoc.

Dzieki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...