Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 GT - rossi come back :-)


Gość rossi20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po długich poszukiwaniach, rozważaniach, i perypetiach , znalazłem wkońcu auto które chciałem, i mogę powrócic do społeczności nissanmaniaków :-). Samochód to sprowadzony ze Szwajcarii z Zurychu, Nissan Primera P10 GT, 1996 rok ostani wypust, wyprodukowany na rynek Szwajcarski, i tam odkupiony od jedynego właściciela, wraz z książką serwisową z wpisami do 163 000 km z ASO Zurych i Brno. Samochód myśle ze jak na wersje GT b stanie lepszym niz bardzo dobry. Zawieszenie idealne, orginalne GT, nie puka nie stuka , nie wozi , ładnie wybiera, trzyma drogi, precyzyjnie sie prowadzi, blacha lepiej nie b. dobrze brak rdzy, lakier oryginalny granat metalic w słóńcu mieniący sie w fiolet.skrzynia biegów działa precyzyjnie, lekko , biegi można wbijac jednym palcem, sprzęgło o dziwo nie slizga sie :-), srodek nie zniszczony, wszystko fabryczne,tak jak wyjechalo z fabryki, z zewnątrz ori GT, nic nie "dodane", nic nie zabrane :-).

 

Bardzo bogate wyposażenie:

- 2 poduszki powietrzne

- ABS

- centralny zamek

- 4 x elektryczne szyby

- elektryczne lusterka

- elektryczny szyberdach

- system głośników Active speakers

- klimatyzacja ( oczywiście działa)

- 2 stopniowe podgrzewanie foteli przednich

Oto pare zdjęć:

 

post-8979-12534430617773_thumb.jpg

 

post-8979-12534431086948_thumb.jpg

 

post-8979-12534431517095_thumb.jpg

 

post-8979-12534431911669_thumb.jpg

 

post-8979-12534432827274_thumb.jpg

 

post-8979-12534433210446_thumb.jpg

 

post-8979-12534433781355_thumb.jpg

 

post-8979-12534434188662_thumb.jpg

 

post-8979-12534434636148_thumb.jpg

 

Samochód posiada stety, niestety sekwencyjną instalację gazową, prawie nową , wysokiej klasy BRC Sequent 24, zrobione może na niej 15 tys km. i teraz nie wiem, czy ja zostawiac czy wywalac cala instalcje, ale szkoda mi bo dziala bez zarzutu , natomiast oczywiscie sa plany na mody: Przede wszyskim :

 

kolektor 4-2-1 SSAC, wydech 2.5 cala, dolot kompletny, ecumaster, Coobciowy mod rozrzadu to w tym roku.Nie wiem czy przy gazie to wspolgra, oczywiscie do jazdy i pojezdzwek na benzynie , gaz tylko do przemieszczania sie po wawie , ale nie wiem czy mam go zostawiac , mam dylemat :-(

chce dobic do jakis 170 Koni, w przyszlym roku ewentualnie wałki i to raczej wsio.

 

Silnik juz zalany Valvoline 10w40 max life, wymienione swiece, swiece, filtr paliwa, do wymiane z tylu tarcze i klocki i reparaturki tylnych zacisków. Potem zajmuje sie juz modyfikacjami.

Edytowane przez rossi20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcome back Rossi. Cacuszko Ci się trafiło śliczne. Pomajsterkować troszkę i rodzinka P10 zawojuje troszeczkę całe towarzystwo. Szkoda że nie od czerwonej, ale od rudej pozdrówka !!!

p.s.

Rossi benzyna.... resztę wywal, sprzedaj, cokolwiek

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy po nią jechać z brejdakiem :) ale zraziliśmy się tym że zalana mineralką wygląda bardzo bardzo fajnie p10 to jest to :D no i wydaje mi się że inst. lpg w tym aucie jest plusem bo jest jak mówisz prawie nowa a silnik po 15 000 na pewno tego nie odczuł zawsze można wymontować i sprzedać;)

Powodzenia w projekcie!

 

ps. podoba mi się kwadratowa rejestracja z tyłu...nadaje charakteru

Edytowane przez MRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są omylni, ale nie zapomnę widoku schaba w lusterku czerwonej na KEN-e, oczywiście żartowaliśmy odrobinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schab to porazka , zero charakteru, i to nie nissan. Czy warto sprzedawac bylo VE, nie wiem co mi odwalilo ale tak sie stalo i tyle, troche nie praktyczny woz sie stal za maly byl. A teraz powrot i od razu konkretniej bo znalesc GT ciezko w takim stanie. Co do mineralnego owszem byl zalany przjezdzil na nim 20 tys moze jako na rodzaju oleju, juz jest zalany Valvoline 10W40 Max life. Gdyby przejezdzil 100 tys na mineralu to bym rozumial ale 20 to nie jest problem. Naprawde oblukalem go porzadnie i daje rade :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym charakterem to masz rację. Wczoraj hondziarz, kumpel xkarola. dostał rudą w swoje łapy i

był bardzo pozytywny zdziw. Z wyczynami trochę cieżko ze względu na masę, ale komfort, prowadzenie i osiągi niezłe. Ruda lada dzień zostanie VE i dopiero będzie zabawa. Jest sporo lżejsza od czerwonej. Sam wiesz, co to znaczy !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem znam magie VE :-), ale mysle ze tu tez co nieco podciagne. Jeszcze na jesieni wleci kompletny wydech i dolot, mod rozrzadu by coobcio, i mysle ze okolice 170 koni beda a ze skrzynia z GT jakos to sie odepchnie. Kurde nie wiem co z tym gazem , prawie nowka BRC, nie wiem czy gdzies to odpsrzedam, itd bo chcialbym pojsc w moc, pozniej ecu master , walki zeby oscylowac w okolicach 180 koni. z drugies strony za 50 zl robie 220 km po wawie :-) eh, dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Rossi witamy ponownie, mam lepszy plan dla takiego dupowozu - trzeba go porządnie uturbić :D

Potem zapodać heble 280mm z tyłu wywalić korektor... jakaś felga 15/16 nie glebić tylko amorki Ultra SR no i wydzior.

No chyba żeby tam 193Konny silnik z Bandita wsadzić a do Bandita twój, bowiem ja w 4x4 wchodzę od przyszłego sezonu...

 

A co do Gazu to zostawić - musi być poczucie taniości.

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z bandita?? :-) to juz calkiem niezly pomysl, tylko musze chociaz wydech ogarnac, kolektor i reszta :-)

 

turbo nie wchodzi w gre, tylko N/A. A podmanike z silnikami to calkiem niezly pomysl, ale zeby byla ta moc co w bandicie, to musze wydech ogarnac.

Edytowane przez rossi20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzentelmeni nie rozmawiaja o pieniadzach ;-) zartuje , trafilem niezle, moze dlatego ze sprzedawal ja 55 letni pan ktory nie do konca wg mnie wiedzial co za okaz posiada, a przesiadl sie na ...... chevrolet lacetti ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ogłoszenie tej GT też mnie zaciekawiło, coś koło wtorku , środy . Jak piszesz że stan super to gratuluje bo cena nie była za wysoka , a pewnie jeszcze urwałeś z 500 zł .

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ogłoszenie tej GT też mnie zaciekawiło, coś koło wtorku , środy . Jak piszesz że stan super to gratuluje bo cena nie była za wysoka , a pewnie jeszcze urwałeś z 500 zł .

Gratulacje.

powrócił syn marnotrawny:D i to na jedyny słuszny model:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie 500 zl urwane, a skoro pamietasz cene to wiesz ze jak na ten model rocznik i stan to naprawde wg mnie niska cena. Tak jak mowie pan nie do konca znal wartosc auta zwlaszcza wersji GT, zdziwilo mnie ze wszystko dziala, nie ma rdzy, wszystko orginalne, zawieszenie nie wytluczone, itd to wg mnie na upartego mozna bylo spokojnie 2 tys wiecej wyciagnac ;-) , a tak wogole, to za najladniejsze nissany uwazam wlasnie P10 w sedanie w wersji GT, mialem P11 Gt i sunnego ale P10 najladniejsza.

 

P.s> kolektor SSAC 4-2-1 z USA juz zamowiony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dzisiaj, może w przyszłym tygodniu. Ale P10-ki idą w power, aż miło. Kupą Mości Panowie, jeszcze dużo do zrobienia. A turboletom pokażemy, na co nas stać :devil:, żartuję oczywiście. Ta Twoja to jednak była inna, niż się przymierzałem wcześniej. W tej konfiguracji i stanie, to nabyłeś skarb. Rudzielec na dzień dobry zdejmie ok 40 kg masy w stosunku do czerwonej. Pozdro. Pure P10 xtomek.

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tomka to nie dogonimy niestety chyba e uturbimy auta :-) a co do mojego to na poczatek wydech kompletny mam nadzieje ze nie dlugo , potem mod rozrzadu u kubusia :-), a potem ogarniecie dolotu z przeplywka z p11 i i wystrojenie ecu masterem. a co do spotkan to juz czekam na spotkanka P10 i wogole nissankow :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ta czerwoną rurę u mnie !!!,Na forum G20 zgłupli, jak to zobaczyli. Olej przepływke z P11 i gadaj z Coobciem. Powietrze ma być straight forward bez żadnej redukcji przepływu - fi 80.No i filtr powietrza. Ja mam JR też 80 i jest git. Forward brachu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossi napisał"no, ja mam zamair w tym roku dobic do 170 KM, wiec, robi sie ciasnawo. Xtomek poza zasiegiem, ale ty, ja i ktos jeszcze by sie znalazl ;-)"

 

w tym momencie ja i tak wypadłem z gry-auto nie podaje mi i do czasu usunięcia usterek,a najlepiej remontu motorowni to byle co pewnie na światłach by mi dokopało :angry:

Edytowane przez lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ta czerwoną rurę u mnie !!!,Na forum G20 zgłupli, jak to zobaczyli. Olej przepływke z P11 i gadaj z Coobciem. Powietrze ma być straight forward bez żadnej redukcji przepływu - fi 80.No i filtr powietrza. Ja mam JR też 80 i jest git. Forward brachu !

 

Ty nie masz przeplywki wogole? No to moze byloby lepsze, i wystroic ecu masterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz przeplywki wogole? No to moze byloby lepsze, i wystroic ecu masterem.

Przeplywka jest, ale na modzie Kuby ;) Wiedzialem ze ten samochod trafi w dobre raczki jak go znalazlem w necie :)

powodzenia w pracach i do spotkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bedzie musial mi ogarnac ten dolot, b o narazie totalna seria ze wszystkimi mozliwymi puszeczkami :-) trzeba posprzatac tam troche :-) hehehe. Najpierw wydech kompletny. a co do spotkania to chetnie jakis spocik mozna myslec czy dyno day :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...