Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 GT - rossi come back :-)


Gość rossi20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli ja tu widzę poprawę od 0 do 3000obr.min i od 5000 do odcinki - dobrze jest, jak w wawie zostanę to może moda rozrządu ogarniemy skoro już uszczlkę pod łep namierzyłeś :D

Hehe taki samo jak z moją almerą GTI można iść u Ciebie :P

 

Ps. masz bardzo konkurencyjne auto do Lukasowej Primki - fajnie by było się spotkać u mnie pod garagem i sprawdzić je między sobą :)

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. masz bardzo konkurencyjne auto do Lukasowej Primki - fajnie by było się spotkać u mnie pod garagem i sprawdzić je między sobą :)

 

 

No ja narazie mam tylko 151 koni on o wiele wiecej ;-) narazie.

Edytowane przez rossi20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz koła 14 a on 15 :P i przede wszytkim skrzynię biegów z GT !!

 

ano chyba ze tak ;-), moze jakas walke bym podjał. Czekam na ten nieszczesny kolektor i wchodze z reszta wydechu , potem mod rozrzadu chyba ze kolejnosc tu nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak on wygląda w środku ale pierwsza myśl to, że jest cichszy. Mogą to być np. 2 tłumiki przelotowe zabudowane w jedną puszkę. Ile oni sobie każą za taki tłumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi !! Zróbmy narazie tak że zmienimy kolekotr i mod rozrządu a potem sprawdzimy ile da sam wydech - cholernie chiekaw jestem...

U mnie w Almerze Kolekotr SSAC 4-2-1 wraz z wydechem dało 7KM i 7Nm chciałbym sprawdzić ile z tego daje sam kolektor :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak on wygląda w środku ale pierwsza myśl to, że jest cichszy. Mogą to być np. 2 tłumiki przelotowe zabudowane w jedną puszkę. Ile oni sobie każą za taki tłumik?

 

 

nie wiem nie pytałem o cene, zobaczyłem ze robia cos takiego, moze oprocz wycieszenie ma to zalete bardziej konkretna, poprzez wydluzenie wydechu, co moze spowodowac jakis minimalny wzrost mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi !! Zróbmy narazie tak że zmienimy kolekotr i mod rozrządu a potem sprawdzimy ile da sam wydech - cholernie chiekaw jestem...

U mnie w Almerze Kolekotr SSAC 4-2-1 wraz z wydechem dało 7KM i 7Nm chciałbym sprawdzić ile z tego daje sam kolektor :P

 

u mnie kiedyś na samym SSAC-u wyszło 157km/181nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzis oprocz wymiany kompletu tylnych hebli powedrował mod rozrzadu i oto wynik:

 

post-8979-1254759520,6518_thumb.jpg

 

155 koni i 190 Nm. Jest w miare ok ;-)

 

Przy okazji Kuba obejrzał silnik od wewnątrz i był zdumiony ze tak ładnie w srodku ;-) Wałki nie wytarte prawie wogole, rozrzad bez luzu, nawet pokrywa nie sciagana od nowosci ;-)

Edytowane przez rossi20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona Primera P11 GT 155.4 HP @ 6402 i 188.3 Nm @ 5051 - było ;)

 

Granatowa Primera P10 GT 155 koni i 190 Nm. Jest w miare ok ;-)

No to chyba jesteś w punkcie wyjścia :D Ale bryka lżejsza.

 

Pozdro od x-ów i powodzenia !!!

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie, kiedyś dolot wydech i wynik jak wynik drogo i pewny niedostatek teraz wystarczy że zrobię moda rozrzadu i jest + 4KM i + 11Nm z czego największy przyrost od zera do 6800obr.min, to się nazywa dobry stosunek nakładu pracy do przyrostów :D

Ps. w jeździe czuć to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie, kiedyś dolot wydech i wynik jak wynik drogo i pewny niedostatek teraz wystarczy że zrobię moda rozrzadu i jest + 4KM i + 11Nm z czego największy przyrost od zera do 6800obr.min, to się nazywa dobry stosunek nakładu pracy do przyrostów :D

Ps. w jeździe czuć to ?

 

 

czuc ciagnie od dołu od razu lepiej ;-) No niedlugo sie ogarnie wydech i dolot z ecumasterem, moze by podpasowal ten dolot co masz w czerwonych chrupku, z kwasowki od razu z bezzwezkowym przepływomierzem??? podpasowalby do mojego silnika? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Rossi zrób jakiegoś moda to umówimy się na hamkę, podjadę z dolocikiem zobaczyć ile dała zmiana :)

 

nie wiem nie pytałem o cene, zobaczyłem ze robia cos takiego, moze oprocz wycieszenie ma to zalete bardziej konkretna, poprzez wydluzenie wydechu, co moze spowodowac jakis minimalny wzrost mocy.

Moim zdaniem najbardziej prawopodobnym wytłumaczeniem jest to, iż chcieli mieć idealnie zestrojony wydech na rezonans i pojemność. Przyznam, że pomysł bajeczka no i boost niutonów w zakresie obrotów dla którego liczyli wydech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi zrób jakiegoś moda to umówimy się na hamkę, podjadę z dolocikiem zobaczyć ile dała zmiana :)

 

 

chcialem zrobic moda w postaci kolektora wydechowego, ale przyszedl nie taki jak zamawiałem :-( i niestety ten mod narazie odpada, moze wejdzie bezwezkowy dolot z ecu masterem i wsytrojeniem, zamiast kolektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...