Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] 1,6 NX kilka pytań.


Gość dendrolog

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dendrolog

Witam wszystkich!

 

Prosze o pomoc. Wlasnie co sprowadzilem zza Odry Almere N15 1,6 NX 1997r. I tu pojawia sie problem.Otoz jaka jest moc tego autka??Czy NX to to samo co SR??W briefie jest napisane Nissan Europe ale numery nadwozia zaczynaja sie od JN-kolejne pytanie czy mam klamerke z Japonii z GB?? Zmienilem tarcze na zimmerman sport i klocki ferrodo premium hamuje super, i sie nie grzeja:) ale klocki "nie tra" po calej powierzchni-pozostaje centymetr "nieuzywanej" tarczy przy piascie - czy to normalne??Chce zalozyc wkladke sportowa K&N-czy warto???Z gory dziekuje za pomoc.

 

P.S. Autko sprawuje sie super i jestem bardzo z niego zadowolony i ten wyglad "czarnej strzaly":):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość n15_krk

ja mam w GA14DE `99 tarcze od 1.6 i rzeczywiscie ok 1cm od piasty tarcza jest dziewicza :) to normalne

wkladke K&N`a warto zalozyc miedzy innymi dlatego ze nie trzeba jej wymieniac co 15 tys km wystarczy spryskac sprayem czyszczacym, przyrostu mocy raczej nie odczujesz :) ale dynamika sie poprawi

wszystkie N15 byly produkowane w Japonii a modele produkowane na rynek niemiecki mialy zredukowana moc do 90KM (GA16DE), byla juz o tym mowa kiedys na forum ze prawdopodobnie odpowiadaja za to nastawy ECU i walki

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wprowadzę trochę zamieszania, bo moja SR'ka była również sprowadzona z Niemiec ('96) w Briefie moc podana 90KM natomiast na hamowni poprzedniemu właścicielowi wykazało 103KM...

 

Myślę, że póki nie pojedziesz na hamownię to na 100% nie będziesz wiedział ile kucyków śmiga pod maską ;-)

 

Nie wiem co to NX, ale SR ma obniżone fabrycznie zawieszenie i jest twardsza. Poza tym w środku full bajer :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Nie wiem co to NX, ale SR ma obniżone fabrycznie zawieszenie i jest twardsza. Poza tym w środku full bajer :-D

 

W niektórych krajach europy ( np. we Włoszech ) SR była właśnie oznaczana NX.

 

Super autko, miłej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dendrolog

Dzieki za pomoc i rzeczowe wyjasnienia. Nie wydaje sie mi by moja klamerka byla obnizona tak jak pisze Mike o swojej SR. Szperalem w necie by znalezc cokolwiek o NX, ale nic nie udalo mi sie odnalezc.Jakby ktos trafil na slad info o wersji NX bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam wszystkie pomocne "dusze":):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się nie wydawało, że jest obniżona dopóki nie przydzwoniłem podwoziem o dziurę i krawężnik :-)

 

Na polskich drogach obniżone zawieszenie nie zawsze uszczęśliwia :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...