Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płyn do spryskiwaczy a uszczelka.


Gość Stranger

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stranger

Słuchajcie, wczoraj zdarzyło mi się coś dziwnego. Otóż jak zwykle jestem zapóźniony i w zbiorniczku wciąż mam zimowy płyn do spryskiwaczy. Tak się złożyło, że jakieś drzewo na parkingu cholernie mi pyli więc po odpaleniu prysnąłem sobie na szybę i machnąłem wycieraczkami. Jakież było moje zdziwienie, gdy po zaparkowaniu w punkcie docelowym spostrzegłem, że tylna uszczelka ( czy co to tam jest ) dookoła szyby, wszędzie gdzie została zmoczona płynem, jest biała. Nie wiem czy przyczynił się do tego zimowy płyn, czy wspomniany pył. Mało tego, to odbarwienie za cholerę nie chciało zejść ( zniszczyłem sobie fragment uszczelki próbując ją wyczyścic - była stara, spalona słońcem i brzydko się połuszczyła od szorowania ).

I tu pytanie, czy tą uszczelkę ( użytkownicy hatchback'a wiedzą o co chodzi ) można bezkarnie takim czernidłem do plastików pociągnąć? Czy ta uszczelka jest klejona do szyby, czy można ją spokojnie zdjąć i ... może zastąpić nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L

Ja po zimie wszystkie elemęty gumowe zabezpieczyłem "Uszczelką" taki środek do konserwacji uszczelek w drzwiach samochodu. Spryskałem nawet opony. :wink:

To dziwne :shock: że płyn zniszczył uszczelki w Twoim autku. Jego skład chemiczny jest tak dobrany aby nie oddziaływał na lakier i gumę.

Radzę używać markowych płynów Shella albo Castrola. Droższe ale lepsze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj było fest gorąco,może to reakcja płynu w wys. temperaturze?

miałem kiedyś podobną sytuację z płynem jakims bardzo tanim, podczas upałów, odkształcił mi lakier ,od tego czasu używam orlena za 20zł za 5litrów i nie ma problemów.

uszczelke możesz sprobowac nasmarowac czyms tłustym typu krem, wazelina a potem poczernić sprayem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
uszczelke możesz sprobowac nasmarowac czyms tłustym typu krem, wazelina a potem poczernić sprayem

Uszczelkę pociągnę specjalnym sprayem do uszczelek. Mam takiego fajnego, tłustego MOTIP'a, tylko chciałbym ją najpierw doczyścić. Jak nie, to rzeczywiście ją przyczernię. Tylko szkoda że się zniszczyła...

A co do płynu macie rację. Wstyd się przyznać, ale to było jakieś Tesco'we dziadostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filtron

A co do płynu macie rację. Wstyd się przyznać, ale to było jakieś Tesco'we dziadostwo...

ja też jeden raz użyłem tego badziewia szyba biała same zacieki a jak była zafajdana tak została :x teraz jade na castrolu 20 zł za 5 l szyba bez białego nalotu i czyściutka wydatek sie opłaca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy w tamtym roku kupił płyn do spryskiwacza w Realu i po użycu stwierdził że w miejscach gdzie płyn ochlapał karoserie zrobiłt się białe plamki. Jak je delikatnie usunął okazało się że w tych miejscach zszedł mu lakier.Żadnej reklamacji mu nieuwzględniono ponieważ wyrzucił paragon.Lepiej więcej zapłacić za coś lepszego niż potem płacić u lakiernika. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...