Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie deski i inne


Gość miff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może spotkał się z czymś takim:

Po umyciu auta i zainstalowaniu radia, siadło mi:

1. Podświetlenie Deski

2. Przednie światła postojowe

3. Prawe tylnie postojowe (to może być zbieg okoliczności, wydaje mi się, że tam mogła paść żarówka)

4. Sterowanie kątem padania świateł mijania

Ktoś ma może jakiś pomysł co się mogło stać? Bezpieczniki, te pod kierownicą wszystkie dobre.

 

A może ktoś syponuje schematami elektrycznymi?

/miff (N13 17CD 1990)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna tego wszystkiego może tkwić w masie pod jaką jest podpięte radio.Z pozoru wygląda to na poważną usterke ale tak może nie być .Proponuje abyś zmienił podpiecie masy w radiu,podciągnij sobie mase z jakiegoś innego punktu np. wystarczy żeby śrubka wkręcana była w metali juz masz punkt z masą.Pisze tak bo kiedyś też po podpięciu radia cos podobnego miałem i zmiana masy przywróciła wszystko do porządku.Mysle że mycie nie miało z tym nic wspólnego no chyba że cały silnik wodą zlałeś :wink: .Ale tak jak pisze sprubój z masą od radia.Ewentualnie sprawdż czy pod maską nie masz jeszcze bezpieczników ukryte mogą być w skrzyneczkach od przekażników. Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem. Przyczyna to na 100% złe podłącznie radia (ja użyłem niebieskiego przewodu który był przeznaczony do ściemniania oświetlania w radiu). Sprawdź jeszcze raz bezpieczniki bo powinienneś mieć jakieś padnięte!

Pozdrawiam mkmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście problem jest w instalacji radia, jeszcze nie doszedłem gdzie jest problem, ale bezpiecznik żeczywiście jeden pada, nie wiem jak mogłem go trzykrotnie przeoczyć sprawdzając. Pada dokładnie w momencie, gdy radio jest w kieszeni (nie musi być nawet włączone) i włącze światła postojowe, prawdopodobnie tak jak mówicie, problem leży w masie...

/miff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

u mnie radio juz jest dpbrze podłączone ale i tak nie dzialaja przednie postojowki, tylne prawe, podswietlenie w srodku samochodu i regulacja swiatel(gora-dół), oststnio przestało działać nawet radio bezpieczniki sa wszystkie dobre co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Przypuszczalnie podłączyłeś mase pod szary przewód, który jest od podświetlenia radia załączany po postoju.] na poczatku tak podlaczylem ale teraz juz jest tak jak powinno byc i jest to samo tzn nie mam podswietlenia itd. bezpieczniki wszystkie po kolei wyjmowalem i sprawdzalem nie wiem co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sa wszystkie dobre co to moze byc??

A jakiś bezpiecznik pali czy nadal są dobre???????????????????

 

A sprawdź głne bezpieczniki pod maską !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sa wszystkie dobre co to moze byc??

A jakiś bezpiecznik pali czy nadal są dobre???????????????????

 

A sprawdź głne bezpieczniki pod maską !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pod maską tez sa dobre. Sprawdzalem nie pali zadnego, wszystkie sa dobre a podswietlenie nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc juz jest wszystko w porzadku no moze prawie wszystko, radio nie bedzie działac bo okazalo sie ze to ono sie zwaliło, kumpel ma takie samo sprawdzilem u niego(600zł w plecy)ale mam podświetlenie :lol: !!! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość krzysiek28

Witam

 

Mam taki sam problem.

Mianowicie przy podłączaniu radia zrobiło się jakieś zwarcie i padły przednie postojówki, tylne prawe, podświetlenie deski i kokpitu.

Także z zegarkiem działy sie cuda :D ale z tym sobie poradziłem były przepalone dwa bezpieczniki.

Masę do radia mam już pociągniętą osobno.

Bezpieczniki też wszystkie git.

Jeśli któs wie co jest przyczyną będę wdzięczny za pomoc.

 

Edit: już sobie poradziłem. Wizyta u elektryka i 30 pln mniej w kieszeni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...