Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silniczek wycieraczek przednich - /tematy połączone/


JURGEN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam pytanie czy ktoś kto wymieniał silnik z Tino na ten z poloneza dał taki na 6 pinów-inny niż w nie ocenionej instrukcji krążącej na forum -a nie na 5?
Pytam bo mam taki na 6pinów nowy:-) 

 

 Tu można podejrzeć instrukcję jaką kolega zamieścił swego czasu na forum i nie będzie problemu ze ściąganiem:

http://rob083.fm.int...wycieraczki.htm

 

 Aha ten z 6 pinami też na 99% powinien spasować-jak znajdę czas to się za to łapię ;)post-62299-0-13719500-1383147890_thumb.jpg

 

Jeszcze mam pytanie czy w tym silniczku na 5 pinów tarcza sterująca ma zwierać 2 przewody po pełnym obrocie?Nie mogę dorwać zdjęcia tarczy tego silniczka z poldka na 5 pinów a ten na foto to jest z 6 pinowego.

Edytowane przez sigma3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ma problem z wycieraczkami przednimi poniewasz na czasówka zatrzymują się w połowie szyby I mam pytanie co dokładnie jest przyczyna czy nie czasem przekaźnik i tu moje pytanie gdzie on dokładnie się znajduje czytałem że w komorze silnika tylko nie wiem który, więc zrobiłem zdjęcie i proszę o wskazanie przekaźnika

 

 

CAM00011.jpg

Edytowane przez pitek228
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ruch wycieraczek odpowieda płytka-ścieżka w silniczku. Należy rozebrać silniczek i sprawdzić ścieżki czy nie są wypalone lub ewentualnie przeczyścić papierkiem ściernym.

Jednak jeśli upierasz się o przekaźnik, to jest on przy skrzynce bezpieczników koło kierowcy. Jeśli pamiętam to po prawej stronie masz trzy przekaźniki. Środkowy, brązowy powinien być od wycieraczek. Górny niebieski - przód przeciwmgielne. Dolny niebieski - elektryczne szyby.

Lecz może się zawsze coś różnić w zależności od modelu. U mnie w dci, nie ma np. przekaźnika 2 od dołu po prawo - z Twojej fotki.

Jeśli dojdziesz który to jest u Ciebie /bo może np. jest inny/, to możesz dać znać.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowałem że jednak muszę rozebrać silniczek,podczas kiedy sprawdzałem na postoju który to przekaźnik włączyłem wycieraczki i szukałem który się załącza i usłyszałem z miejsca zamontowania silniczka,gdy podczas zatrzymania wycieraczek na środku szyby było słychać szumy i delikatne trzaski coby mówiło że jednak do wnętrza silniczka dostała się woda.A co do zdjęcia to w komorze silnika są dwie skrzynki  z przekanikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarodziej84

Witam 

U mnie silniczek się przepalił lecz powodem był zatarty ten cały mechanizm. Rozebrałem przeczyściłem i teraz smiga jak nowe. 

Więc proponuje rozebrać cały ten mechanizm, koszt 1 godzina roboty plus 20 zł WD40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

U mnie silniczek się przepalił lecz powodem był zatarty ten cały mechanizm. Rozebrałem przeczyściłem i teraz smiga jak nowe. 

Więc proponuje rozebrać cały ten mechanizm, koszt 1 godzina roboty plus 20 zł WD40 :)

 

Wątpie aby zajeło Ci to tylko godzinkę. Przerabiałem to, więc wiem /fotki na forum dawałem też/.

Samo zdjęcie podszybia już trochę czasu zabiera. Druga rzecz to wybicie dwóch tulei, które jak się zapieką, to i młotkiem ciężko wybić. Potem dokładne czyszczenie papierkiem.

WD40 jest dobre do rozruszenia i wymycia elementów. Ja natomiast do tych celów używam Forche Rapid - nie ma bata aby coś nie puściło po 2-3 minutach. Potem powinno być coś smarnego. Ja użyłem olejku teflonowego, który nie jest tłusty i pozostawia ładna śliską teflonową powłokę a zarazem nie trzyma się na tym brud, kurz i woda.  

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Postanowiłem dziś powalczyć z wycieraczkami w mojej Tinie.

Usterka polegała na tym , że po włączeniu na pierwszy "bieg" (czasówka) wycieraczki działały bez przerwy i nie dały się już wyłączyć. Jedynym sposobem na wyłączenie było wyłączenie zapłonu. To samo działo się po użyciu spryskiwacza - wycieraczki już nie wyłączały. Działała jedynie funkcja jednorazowego ruchu (dźwignia przy kierownicy w górę).

 

Wyjąłem cały mechanizm , odłączyłem od silniczka żeby sprawdzić płynność działania samego mechanizmu i okazało się że jest ok. 

Dobrałem się więc do silnika, zdjąłem plastikową osłonę i oczywiście w środku była woda. Płukanka odrdzewiaczem bez rozkładania na czynniki pierwsze. Poskładałem i okazało się że jest jeszcze gorzej. Funkcja jednorazowego ruchu , która wcześniej działała poprawnie teraz też zaczęła szwankować - wycieraczki działały tak długo jak długo trzymałem dźwignię w pozycji "góra". Po puszczeniu dźwigni zatrzymywały w miejscu w którym akurat były :)

 

Po przerwie obiadowej drugie podejście z postanowieniem "wóz albo przewóz" :)

Rozebrałem ponownie urządzenie , zdjąłem osłonę plastikową , z tym że teraz postanowiłem się dostać do plastikowego kółka z płytką metalową (blaszką) .

Po rozebraniu okazało się że owa płytka jest poważnie pordzewiała i powypalana a na dodatek zniszczone od wody jest mocowanie szczotek współpracujących z w/w płytką.

 

post-80804-0-93167100-1441460997_thumb.jpg

 

Poczyściłem płytkę , jednej szczotki nie udało się na powrót zamocować więc poskładałem urządzenie bez tej szczotki właśnie i postanowiłem sprawdzić czy urządzenie w ogóle zadziała.

 

Jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się że wycieraczki działają bez zarzutu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Postanowiłem jednak w najbliższym czasie wykonać płytkę z blachy mosiężnej - może trochę podziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wymianę silniczka przednich wycieraczek mam za sobą(wstawiłem silniczek z poloneza) ale zdarza się czasem w deszczowe dni że nie da się ich wyłączyć i tu pytanie gdzie jest układ czasowy od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja wymianę silniczka przednich wycieraczek mam za sobą(wstawiłem silniczek z poloneza) ale zdarza się czasem w deszczowe dni że nie da się ich wyłączyć i tu pytanie gdzie jest układ czasowy od nich?

u mnie też nie dało się wyłączyć i widać że za wszystko odpowiada ustrojstwo zaznaczone na fotce

 

post-80804-0-04297200-1441527147_thumb.jpg

 

fotka dla przykładu - nie jest to silniczek od TINO.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie dało się wyłączyć i widać że za wszystko odpowiada ustrojstwo zaznaczone na fotce

 

silnik-wycieraczek-rozebran.jpg

 

fotka dla przykładu - nie jest to silniczek od TINO.

Dzięki za zainteresowanie:)

Teść mówił, że to przez bezwladność wycieraczek jak pada-poprostu ten mrchanizm który tam widać na fotce u Ciebie znów dostaje impuls i wycieraczki kręcą.Ale to musi być do zrobienia.

Jak Ty z tym sobie poradziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie:)

Teść mówił, że to przez bezwladność wycieraczek jak pada-poprostu ten mrchanizm który tam widać na fotce u Ciebie znów dostaje impuls i wycieraczki kręcą.Ale to musi być do zrobienia.

Jak Ty z tym sobie poradziłeś?

3 posty wyżej opisałem wszystko co zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie...

Widzę,że masz jeszcze orginalny silniczek z Boscha.

U mnie jest z Poloneza i tam to jest solidnie wykonane-nawet był brezentem owinięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silniczek niestety pada, gdyż stoi w wodzie!
Pod mechanizmem jest "rynienka", niestety ktoś albo źle policzył, albo źle wykonał i odpływ jest ok 0,5cm wyżej, niż "miska" pod silniczkiem.

U mnie zaśniedziały te 3 blaszki, aż 2 się urwały - okazuje się jednak, że najbardziej wewnętrzna (pin5) ociera o goły plastik, więc jej nie lutowaliśmy (z teściem naprawiałem silniczek w ten weekend).

"Kółko" przerywacza także wymagało wymiany - było wytarte i zaśniedziałe, prawie przezroczyste. Zrobiliśmy nowe z blachy mosiężnej.

 

Do tego szlif tulei osi, solidne smarowanie i całość hula jak nowa. Ile podziała? Nie wiem, bo szczotki się kończą, a w lokalnym sklepie nie mieli odpowiednich.

 

Jako środek zapobiegawczy wywierciłem dziurę w blasze podszybia, idealnie pod silniczkiem (kulka wybrała grawitacyjnie najniższe miejsce), co powinno zapobiec dalszym problemom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi komp i korzystam z tela.Dziś załaczyłem je i palcem trzymałem na przekaźnika ale nic nie wykryłem.

Chyba będzie w środku jak pisze Mirek

Ale dzięki Burnig:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

... Ja wymianę silniczka przednich wycieraczek mam za sobą(wstawiłem silniczek z poloneza) ale zdarza się czasem w deszczowe dni że nie da się ich wyłączyć i tu pytanie gdzie jest układ czasowy od nich?

Kontynuując inny temat  z sigma3 z dnia 01.10. 2016r. to układ czasowy (Variable Intermittent Viper Volume) jest zintegrowany z przełącznikiem wycieraczek (można w nim nawet zmienić czas przerwy).

 

A także to, aby pytanie nie pozostało bez odpowiedzi oraz pozostało dla innych zainteresowanych:

sigma3, dnia 26 Wrze 2015 - 16:31, napisał:

Który to przekaźnik wycieraczek przednich?

 

Almera Tino ma dwa przekaźniki dla wycieraczki przedniej :

- jeden (czarny) w skrzynce przekaźników pod maską (ze zdjęcia z #141 ) - w górnym rzędzie trzeci od szyby (nad przekaźnikiem niebieskim);

- drugi (niebieski) nad skrzynką bezpieczników w kabinie ( ( może być obok boxa po prawej, zależy jaki silnik).

Najlepiej upewnić się wyjmując je po kolei i włączając zapłon i manetkę wycieraczek.

 

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pech podczas jazdy na autostradzie w deszczu..

demontaż ramienia z wycieraczką j ręczne wycieranie..

Dojechaliśmy ale akrobatyka była ...

Miałem to samo przed miesiącem... Rozebrałem silniczek (plastikowe kółko z metalową blaszką) i go  przeczyściłem, zabezpieczyłem folią całą wiązkę elektryczną z kostką i silniczkiem i śmiga nadal! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie silnik chodzi na 3 biegu (najszybszym) po zatrzymaniu nie wracają tylko zatrzymują się w miejscu w którym zmieniam na inny bieg. Silniczek rozbieralem, nie było w nim wody przeczyscilem go penetratorem ale to nic nie pomogło. Następnie wyczyscilem manetke w środku to też nic nie dało. Jeździć się z tym da ale komfort niski. Miał ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To co jest na zdjęciu to jest od SR20 (benzyna), a nie diesel.  :)

Drugie, na all... jest zawsze drogo  :) . Poczytaj ten temat od początku. W Tino przeważnie zamakają silniczki, ale można je zastąpić innym (np. od Poldka) - koszty przeróbki + części zamkną się w 1/3 przedstawionej oferty (+ dożywotnia gwarancja).

 

Dodatkowo: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/25807-tino-nissan-almera-tino/page-79?&  od #1571 i dalej

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...