Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy ... coś się dzieje z moją Almerką !!!


Gość Kris_N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalam silnik wszystko OK. Wolne obroty w porządku. Ale wystarczy tylko dodać gazu i buuuuuu .... . Podobna sytuacja gdy ruszam. Jak ruszam powoli to można to jeszcze jakość wytrzymać, ale gdybym chciał ruszyć trochę żwawiej, to zapomnij !!! Dusi się, przerywa, skacze jak żaba !!! Dramat.

Wymieniłem olej, świece, wszystkie filtry. Nie wiem co robić !

Przed wymianą wspomnianych rzeczy, podobne objawy zdarzały się gdy silnik kręcił ok 4,5 tyś obrotów ... przerywał, nie można było przyspieszać.

Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania się silnika ?

.... nie chcę oddawać do serwisu, bo tam, wiadomo od razu skubną na większą kasę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze być wiele.

Np. kijowe paliwo, zatkany filtr paliwa (co jest wynikiem kijowego paliwa), psująca się powoli pompa paliwa, może też kable WN, może sonda lambda.

Mozesz też podłączyć do komputerka i zczytać czy nie ma jakichś błędów w ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej wizyty w ASO nie unikniesz ale tu trzeba dobrego diagnosty lub kompa. Jak znam życie to zaczną po omacku. Lambda raczej odpada stawiam na przepływomierz lub pompę paliwa ew filtr paliwa. Inaczej nie naprawisz jak tylko wymienić a oni są w tym dobrzy :lol: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

coś się dzieje z naszymi almerami! :shock: u mnie to efekt zaniedbania, nie tknąłem filtra paliwa, świece też juz swoje przejeżdziły, przyzwyczaiłem się , ze almera to tylko wymania oleju .... a i czasem niezawodne nismo potrafi dopominać się tego i owego... w końcu są to elementy przewidziane okresowej wymanie, czysczeniu, konserwacji. Ale i tak mimo moich prawie 190 tyś. km stan mechaniki, przekładni kierowniczej, zawieszenia , skrzyni biegów nienaganny.

 

Liczę, ze jak wymienię f. paliwa, świece , czyszcenie krokowca , to dużo się zmieni. i tak będzie. w koncu to czysty japoniec. :wink:

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sondy lambda, przepływomierza, może walnęło coś z elektroniki. ...Poczytaj w archiwum o kodach błędów. Komputer powinien w miarę jednoznacznie wskazać źródło usterki.

ASO to polecam...ale omijać z daleka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie pokaże np. uszkodzonych kabli WN. No ale zawsze ograniczy zakres poszukiwań ;) Jeśli nic nie pokaże w co wątpię, to pewnie jakaś mechaniczna usterka.

Jak się dba o auto tak się ma :] Trzeba wymieniać te wszystkie duperele tak jak zalecają to nie powinno być problemów.

Tłukę to do głowy mojemu staremu a ten dalej swoje..."Przecierz jeździ".

Z takim podejściem to nie za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłukę to do głowy mojemu staremu a ten dalej swoje..."Przecierz jeździ".

Z takim podejściem to nie za długo.

 

Hehe, mój staruszek ostatnio z zażenowaniem patrzył jak wymieniam olej. Przecież w jego 20 letniej pięnkości to oleju przybywa co roku, więc nie ma potrzeby wymieniać :-D jeszcze trzeba by odlewać, bo się przeleje na bagnecie.

 

Co do kodów usterek to oczywiście wskażą jedynie obszar poszukiwań ;-) ale to już dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomniano sprawdzilbym silniczek krokowy dalej cala przepustnice, swiece, kable moze palec i kopulke . Takaie objawy mialem ostatnio w civicu i po zmianie czesci lub przeczyszczeniu ktore sie dalo objawy ustaly. A byc moze sparwa jet powaznniejsza i moze to byc np sonda albo pompa paliwa. Sprawdz najpierw to co mozesz a dopiero pozniej wybierz sie do machanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu już wszystkich możliwych mechanicznych przyczyn niedomagania Almerki, sprawdziłem co pokaże mi komputer ... chodzi o kody usterek. No i zgroza ... pokazało kod 12 (masowy czujnik przepływu powietrza). Myślę sobie, no to klapa ... wymiana i tyle !!! Popsikałem go preparatem do usuwania nalotów z układów elektronicznych, potencjometrów itp. Sprawdziłem kabelki.

Po odpaleniu silnika bez podłączonego przepływomierza ... dramat. Gdy podłączyłem ... wolne obroty idealne. Silnik miał jakieś dziwne opory podczas wkręcania się na obroty. POstanowiłem pojechać na autostradę i trochę pogonić. Było nieźle. Przy 5,5 tys obrotów, na każdym biegu, coś jakby odcinało dopływ paliwa, silnik przerywał (pompa paliwowa 100% sprawna). Nagle się uspokoiło. Po ponownym odczytaniu kodu sterek .. wskazało 55 - brak usterek. I miało być już tak fajnie .... Niestety !

Rano odpalam silnik, wolne obroty OK ... ruszam , a tu znowu szarpanie.

Już sam nie wiem co dalej robić ? Czy ten przepływomierz jest OK, czy nie ?

Gdzieś czytałem o silniku krokowym, ale nie wiem jak się do tego zabrać, czy to w ogóle pomoże. Chyba zwariuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obeszło się bez zbędnych kosztów.

Zresetowałem kompa. Przedmuchałem środkiem czyszczącym do układów elektronicznych przepływomierz. Przerowadziłem procedurę kalibracji kompa. I śmiga .... jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obeszło się bez zbędnych kosztów.

Zresetowałem kompa. Przedmuchałem środkiem czyszczącym do układów elektronicznych przepływomierz. Przerowadziłem procedurę kalibracji kompa. I śmiga .... jak nówka.

 

wow,to napisz więcej, jak to sie robi? przyda sie innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie widzisz ze uzytkownik zostal usuniety ?

Nie odkopuj starych tematow.

Reset kompa - odlacz akumulator na kilka godzin.

Przeplywomierz jest pod flitrem powietrza.

Uwazaj bo jest delikatny na uszkodzenia mechaniczne.

Po podlaczeniu aku niech pochodzi na wolnych obrotach az zagrzeje sie do wlaczenia dmuchawy.

Sprawdz bledy opisane w dziale "Zrob to sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...