Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 Wujka Trzciny


Gość wujek_trzcina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wujek_trzcina

Sorry że Coobciu lamerskie pytanie zadam, ale Ty mówisz o tym co Onyx czyli o wywaleniu VTC i wstawieniu regulowanego koła, czy z zachowaniem VTC?

 

EDIT: Wlatuje zimny dolot :) :) :) Już jest w bagażniku. Będziem czaić na hamowni co dało.

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że Coobciu lamerskie pytanie zadam, ale Ty mówisz o tym co Onyx czyli o wywaleniu VTC i wstawieniu regulowanego koła, czy z zachowaniem VTC?

 

EDIT: Wlatuje zimny dolot :) :) :) Już jest w bagażniku. Będziem czaić na hamowni co dało.

zczaiłes juz tenj CAI na hamowni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

zczaiłes juz tenj CAI na hamowni??

No nadchodzący tydzień będzie pełen wrażeń i mam nadzieję wykresów, bo rossi wyjechać ma jutro z moim kolektorem 4-1 na razie zarzuconym do seryjnego wydeszku a ja dorabiam flanszkę do cai i ładuję go na almerę (jest inna przepływka, starszego typu), mam nadzieję że spotkamy się z rossim na hamce i wyjedziemy obaj zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

owocnej wyprawki życzę ;]

Hehe ;) No wparawdzie Rossinio nie mógł dzisiaj wpaść, więc temat kolektora siędeczko przedłuży, ale za to ja wyjechałem z CAI - dosłownie cudem mi się udało to zrobić dzisiaj - MASAKRA!

Rozfrezowałem gniazo przepływki - teraz centralnie na legalu wchodzi bosch (było to przystosowane pod hitachi), do tego dorobiłem płytkę z tworzywa sztucznego aby odsunąć przepływkę w oś rury dolotowej. Nie wygląda fajnie, ale działa idealnie - a o to mi chodziło :)

 

Jazgot w środku jest tak przeokrutny, że łapię frez w wolnej chwili i wsadzam stożek na nadkole :)

 

Na razie foty, a w między czasie uploaduje film na YT

PA241017.jpg

PA241018.jpg

PA241019.jpg

 

A tutaj filmik, ale z racji tego że był straszny deszcz, dopiero w 5 minucie słychać lepiej stożkownicę ;)

 

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

no pięknie to wygląda - oby dawało owocne przyrosty i nie za bardzo zbliżyło Cię do MAS-a :D

 

 

no ryk bedzie pewno taki jak na hamowni jak otworzyliscie puszke w seryjnym dolocie :-) trzeba sprawdzic na hamowni teraz :-) co dalo

No powiem że czuć że samochód idzie lepiej z dołu.. (dupohamownia) i gdybym zyskał chociaż tyle co po uchyleniu puszki filtra to bym się nie obraził :) no a pęknięcie bariery 130 ps... to byłoby coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać, ale w tym tygodniu jest wreszcie szansa, żeby pooooooowoli zabrać się za rudą VE. Do uzgodnienia z Coobciem oczywiście. Konfigurację znasz. Czekam na propozycje ++ 200 na maxa, N/A oczywiście. Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem że czuć że samochód idzie lepiej z dołu.. (dupohamownia) i gdybym zyskał chociaż tyle co po uchyleniu puszki filtra to bym się nie obraził :) no a pęknięcie bariery 130 ps... to byłoby coś :)

Tymczasowo zrob sobie z rury kominkowej nadmuch zimnego powietrza ze zderzaka i bedzie dobrze :)

 

Nie chcę krakać, ale w tym tygodniu jest wreszcie szansa, żeby pooooooowoli zabrać się za rudą VE. Do uzgodnienia z Coobciem oczywiście. Konfigurację znasz. Czekam na propozycje ++ 200 na maxa, N/A oczywiście. Pozdrawiam :P

Tomek co to wnosi do tematu? :D

Edytowane przez Onyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

NISMOMANIAK_MODE=ON ;)

 

Tak myślę czy nie zamknąć tego stożka ale zachowując go w tym miejscu co jest teraz... no nic zobaczymy :) się poeksperymentuje się ;)

Problem jest taki, że teraz kręcę brykę nie 1500-3500 (emeryt_mode) jak na serii, tylko 3500-5500 (nismomaniak_mode) :D :D :D

 

Dzisiaj na Wola ParQ ;)

 

Tomek co to wnosi do tematu? :D

 

Nic.No tomek lubi czasami sobie tak napisac o swoim VE a kazdym temacie :P bez urazy xtomek

 

Spieszę z wyjaśnieniami :) wujek Tomasz kiedyś miał plan na uhardkorowanie VE do granic możliwości (non-Turbo) i pewnie ciekawi go jaki będzie wynik z kolektorka 4-1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Yes Sir!!! Kasa się opóźnia, ale projekt z udziałem coobcia i wujka_trzciny nadal aktualny.

 

i pewnie ciekawi go jaki będzie wynik z kolektorka 4-1...

oczywiście :devil: Za OT przepraszam, jak nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wujek_trzcina

Dwa tygodnie ostrzejszej jazdy i diagnoza - ubywa oleju w ekspresowym tempie, o co kaman?

Pomyślicie - no jak, przecież to pierścienie..

 

Diagnoza była bezlitosna... poluzowane śruby pokrywy zaworów, olej płacze po drugiej mańce niż łańcuch... No to wujek zakupił uszczelke elringa, Shella 10W60, filterek, świeczki i da-waj ogień na Wyszków bo tam miałem najlepsze warunki do roboty - podnośniki, klucze, ciepło, jasno.

Poza tym, mam nieodparte wrażenie że ten wóz potrzebuje porządnego strojonka ecu masterem...

Zerknąłem na seryjny wydech w tym wozie i po prostu mało się nie rozpłakałem... jak można było popełnić taką krzywdę w tym samochodzie, nie dość że mała średnica rur to jeszcze są przewężenia... Oj, będzie to zmienione na bank.

 

Tak czy sieak, niecierpliwie czekam na dynoday, zobaczymy co pokaże hamownia, oby cieplej się zrobiło.

 

Teraz jest suchutko i oliwa nie płacze na kolektor wydechowy. Dla potomności kilka fot rozrządu (słaba jakość):

Zdjcie0031.jpg

Zdjcie0032.jpg

Zdjcie0020.jpg

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Tak sie wlasnie zastanawialem, ogladajac te fotke, co Ci sie tak spod pokrywy poci ;)

No ja jakoś uwagi nie zwracałem na to, dopiero wczoraj zajechałem na shella uzupełnić płyn do szyb, patrzę, a tu zapłakane... błyskawiczna akcja Intercars, od wczoraj nonstop katowania (celem testu ;) ) i ani grama nie wypłynęło... ciekawe jest to, że wymieniając świece miałem stare NGK BKR6E a nie 5E. 5E zdaje się są standardowe a 6E... nie pamiętam czy zimniejsze czy cieplejsze były w manualu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś uwagi nie zwracałem na to, dopiero wczoraj zajechałem na shella uzupełnić płyn do szyb, patrzę, a tu zapłakane... błyskawiczna akcja Intercars, od wczoraj nonstop katowania (celem testu ;) ) i ani grama nie wypłynęło... ciekawe jest to, że wymieniając świece miałem stare NGK BKR6E a nie 5E. 5E zdaje się są standardowe a 6E... nie pamiętam czy zimniejsze czy cieplejsze były w manualu...

Chyba standard to raczej 6E, 5E to cieplejsza a 7E zimniejsza (tak jest z NGK - z boschem jest odwrotnie, im wyzszy numer to swieca cieplejsza)

Edytowane przez Onyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Onyx, sprowokowałeś mnie do sprawdzenia ;) Jednak 5E to standard:

sprklugz.jpg

 

Aha, przypomniałem sobie o Twoim pomyślę z rurą kominkową - jadę zobaczyć co tam w bricomanie podejdzie :)

Może zamknę ten stożek rurą i podprowadzę ją do nadkola, ale... mam jeszcze inny ciekawszy pomysł i chyba go zrealizuję :) Na razie pozostawię to w tajemnicy, zdradzę tylko że celem jego jest znaczące zwiększenie pojemności dolotu - ciekawi mnie efekt jaki może wywołać taki mod... co się stanie z momentem. Teraz na krótkim dolocie w teorii w niskich rejestrach moment powinien być wyższy - co subiektywnie odczywam. A gdyby jeszcze dowalić stożkowi więcej zimnego powietrza zachowując go w tym miejscu w którym jest?? Może w końcu te twoje wtryski mi się przydadzą jak AFR mi wskoczy na 15 :)

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyx, sprowokowałeś mnie do sprawdzenia ;) Jednak 5E to standard:

sprklugz.jpg

 

Aha, przypomniałem sobie o Twoim pomyślę z rurą kominkową - jadę zobaczyć co tam w bricomanie podejdzie :)

Może zamknę ten stożek rurą i podprowadzę ją do nadkola, ale... mam jeszcze inny ciekawszy pomysł i chyba go zrealizuję :) Na razie pozostawię to w tajemnicy, zdradzę tylko że celem jego jest znaczące zwiększenie pojemności dolotu - ciekawi mnie efekt jaki może wywołać taki mod... co się stanie z momentem. Teraz na krótkim dolocie w teorii w niskich rejestrach moment powinien być wyższy - co subiektywnie odczywam. A gdyby jeszcze dowalić stożkowi więcej zimnego powietrza? Może w końcu te twoje wtryski mi się przydadzą jak AFR mi wskoczy na 15 :)

 

Przyznaje Ci racje, sam przed chwila tez sprawdzilem :)

 

No ale co do jednego mialem racje odnosnie oznaczen cieploty ;) Kombinuj, kombinuj aby do przodu sie w temacie cos dzialo.

Ale z ta pojemnosci dolotu nie przesadzaj, bo stracisz na reakcji po dodaniu gazu

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Przyznaje Ci racje, sam przed chwila tez sprawdzilem :)

 

No ale co do jednego mialem racje odnosnie oznaczen cieploty ;) Kombinuj, kombinuj aby do przodu sie w temacie cos dzialo.

Ale z ta pojemnosci dolotu nie przesadzaj, bo stracisz na reakcji po dodaniu gazu

Powodzenia

Wiesz, chodzi mi o to żeby stożek miał przed sobą minimalnie nabudowane ciśnienie z zimnego powietrza - tzw doładowanie dynamiczne. Kombinuję, że póki jest short ram to laga nie powinno być. Taki short ram do którego wlata ;) zimne powietrze, ze zderzaka, i jest ono nabudowane w rurze żeby w każdej chwili można było to zassać...

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi mi o to żeby stożek miał przed sobą minimalnie nabudowane ciśnienie z zimnego powietrza - tzw doładowanie dynamiczne. Kombinuję, że póki jest short ram to laga nie powinno być. Taki short ram do którego wlata ;) zimne powietrze, ze zderzaka, i jest ono nabudowane w rurze żeby w każdej chwili można było to zassać...

Wiem, wiem :) mowilem Ci o tym jak odbierales fruity ze tymczasowo na zime to dobra opcja. Choc na wiosne, jak stozek pojdzie w nadkole to taka sama operacje mozna wykonac jak bedzie tam malo swiezego powietrza - lapacz mozesz wykonac np z odkrojonej czesci zbiorniczka po plynie od spryskiwaczy ;) jakis czas temu widzialem taki patent. O udalo sie znalezc:

 

http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=2727&postdays=0&postorder=asc&highlight=stozek++wk%B3adka&start=60

 

P.S. A wtryski jak bedziesz potrzebowal to dzwon

Edytowane przez Onyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Wiem, wiem :) mowilem Ci o tym jak odbierales fruity ze tymczasowo na zime to dobra opcja.

 

No mysle ze samochod dostanie wkrotce nowy wydech made by me ;) a potem chetnie bym wstawil ECU M. Ten Twoj pomysl z utrzymaniem otwartego zaworu VTC powyzej 4500 moze miec ciekawe odbicie na hamowni...

Edytowane przez wujek_trzcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze samochod dostanie wkrotce nowy wydech made by me ;) a potem chetnie bym wstawil ECU M. Ten Twoj pomysl z utrzymaniem otwartego zaworu VTC powyzej 4500 moze miec ciekawe odbicie na hamowni...

Z tego co mi sie wydaje to na pewno poprawi sie przebieg momentu - bedzie w szerszym zakresie, nie bedzie lecial tak na leb po wyl VTC. Co do mocy to jest wielka niewiadoma ;) sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Ale powinno byc in +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świec to ja wsadziłem po zrobieniu wydechu 6E, sprawują się dobrze - żadnych problemów a wg instrukcji silnik łapie wolniej temperaturę.

 

Jak chcecie kontrolować solenoid od vtc? Ecu M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Co do świec to ja wsadziłem po zrobieniu wydechu 6E, sprawują się dobrze - żadnych problemów a wg instrukcji silnik łapie wolniej temperaturę.

 

Jak chcecie kontrolować solenoid od vtc? Ecu M?

Tako rzecze Onyx. Coby wykorzystac analoga w ecu m i w momencie kiedy idzie sygnal z kompa "zamykamy vtc" ecu m odwrocil to na "otwieramy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...