Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naprawa zamka pokrywy bagażnika P11


Kristobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli komuś trafiła się usterka polegająca na tym, że pomimo otwarcia drzwi centralnym zamkiem tylna klapa nie chce sie otworzyć po nacisnięciu przycisku to chętnie pomogę, bo właśnie niedawno naprawiałem to u siebie.

Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cos takiego ale sie jakimś cudem samo naprawiło :D:D . Ale na wszelki wypadek mozesz napisać ja kego dokonałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgadza się, jest coś nie tak. Klapa powinna się otwierać zawsze za pierwszym razem wtedy kiedy centralny zamek jest otwarty. Sprawdź jeszcze, czy po otwarciu pilotem klapa otwiera się zawsze, czy tylko kilka razy a potem znów musisz otworzyć i zamknąć centralny, żeby otworzyć klapę. Jeżeli tak się dzieje to Tobie też mogę przesłać instrukcję jak to naprawić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdź najpierw czy to nie jest wina siłownika. Jeżeli siłownik działa musisz odkręcić zamek (wykręcająć uprzednio listwę) rozebrać go i trafisz zapewne na szczątki drucika, który w oryginale był w kształcie litery V. Drucik ten zastąpiłem odpowiednio wyciętym kawałkiem spinacza biurowego. Włożyłem na miejsce, poskładałem i wszystko działa.

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Sprawdź najpierw czy to nie jest wina siłownika. Jeżeli siłownik działa musisz odkręcić zamek (wykręcająć uprzednio listwę) rozebrać go i trafisz zapewne na szczątki drucika, który w oryginale był w kształcie litery V. Drucik ten zastąpiłem odpowiednio wyciętym kawałkiem spinacza biurowego. Włożyłem na miejsce, poskładałem i wszystko działa.

Pzd.

Odgrzeję troszkę kotleta...

Dokładnie tak jak kolega pisze.

Wczoraj rozebrałem swój zamek, bo się zacinał - otwierał tylko za pierwszym razem.

Stwierdziłem to samo - pęknięty "drucik" w kształecie V - a oprócz tego odłamany kawałek stopu który go trzyma w rowku.

Po dorobieniu i zamontowaniu niemal identycznego z kawałka spinacza o tej samej średnicy wypada ze swojego położenia i jest d... zbita.

Nie mam pojęcia w jaki sposób zmusić ten drucik do pozostania w swoim miejscu.

Próbowałem koszulką termokurczliwą ale nie ma tam tyle miejsca - koszulka się nie mieści.

Z racji tego, że mam rozebraną tapicerkę klapy wymontuję go jeszcze raz i porobię fotki, żeby było wiadomo co i jak.

A nóż znajdę patent na mój przypadek... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej :D ja chętnie poproszę taką instrukcję.

 

Przyłączam się do prośby - u mnie również zamek bagażnika otwiera się tylko za pierwszym razem. Zdjąłem zamek zgodnie z sugestiami podanymi powyżej, ale nie widziałem żadnego śladu drucika V, ani miejsca gdzie ewentualnie powinien być. Może mam inny zamek w sedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D ja chętnie poproszę taką instrukcję.

 

Przyłączam się do prośby - u mnie również zamek bagażnika otwiera się tylko za pierwszym razem. Zdjąłem zamek zgodnie z sugestiami podanymi powyżej, ale nie widziałem żadnego śladu drucika V, ani miejsca gdzie ewentualnie powinien być. Może mam inny zamek w sedanie?

 

Panowie, kolega c@rlos, obiecał tę instrukcję i fotki prawie rok temu.

Jak do tej pory nie dał, to pewnie się już nie doczekacie. A ostatnio był na forum miesiąc temu-18 maja. Więc nie jest tak częstym bywalcem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że ja u siebie zrobiłem ten drucik na oko bo oryginalnego nie było mi dane widzieć i jak na razie działa - ciekawe jak długo. Nie długo będę pewnie demontował zamek w celu wymiany jeszcze jednej pierdołki przy nim więc może uda mi się zrobić jakąś foto relacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem wam, że ja u siebie zrobiłem ten drucik na oko bo oryginalnego nie było mi dane widzieć i jak na razie działa - ciekawe jak długo. Nie długo będę pewnie demontował zamek w celu wymiany jeszcze jednej pierdołki przy nim więc może uda mi się zrobić jakąś foto relacje. 

No i jak , czy rozwiązanie się sprawdza? Można liczyć na parę fotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...