Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki rozmiar opon do Primer?


Gość pawel_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja obecnie na 16" mam założone opony 205/50/16 ale już powoli się kończą i musze myśleć o nowych. mysle zeby założyć teraz 205/55/16 ze względu na większą dostępność tego moedelu a co za tym idzie zdecydowanie ciekawszą cenę, poza tym komfort tej opony będzie wyższy. Czy ktoś z was jeździł może na takich oponkach W P11.144 bo zastanwiam się czy coś nie będzie tarło... Wcześniej jeździłem na 215/45/17 i nie polecam tych kółek na polskie drogi;) owszem w zakręcie na równej nawierzchni jazda jest boska ale co innego na dziurach i w koleinach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregors śmiało mozesz tkaie wrzucic , mam nawet do sprzedania ładne felgi z takimi oponkami w stanie idealnym.Możesz looknąc bo stoją na allegro.Szukaj nicka "Airbase" tam sobie lookniesz te fele i oponki.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem do swojej Primy takie oponki i ... prawie dobrze. Podczas jazdy próbnej przy max skrętach na dołkach potrafiły delikatnie przytrzeć o nadkole od wewnątrz z przodu, ale to można obejść - delikatnie naciągając i zabezpieczając nadkole w rogach. Opony zakładam za tydzień - 205/55/16 Michelin Pilot Primacy. Dodam, że felga alu ma ET 38 a szerokość 7,5J (7,5 cala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mam teraz felgi MOMO Arrow 7,5/16 ET35 i chce kupić nowy komplet opon i nie za bardzo mi się widzi wypluć 1,5 tys na nowe opony i żeby coś tarło... Teraz mam 205/50/16 i wg moich wyliczeń wysokość tego koła to 61,14cm a 205/55 powinno mieć 63,19cm a seryjne 185/65/15 mają 62,15cm więc nie powinno być problemu, ale to tylko teoria... a praktyka??? Po raz kolejny proszę o empiryczne doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość misiekWH

Ja latam na 195/50.15 i powiem ci żę tracisz na komforcie niewiele ale dostajesz lepszą przyczepność. no i niska ładniej wygląda hehe mi nic nie obciera. pzdr :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Panowie wejdzie do p11.144 takie coś 195/70/r14 czy coś będzie obcierać ??

 

Różnica to 7% są wyższe i szersze od 185/65/15 i na zimę te drugie bym ci polecił :) ponieważ P11.144 standardowo miały 15

tutaj znajdziesz więcej info o oponach

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś 195/70/r14 czy coś będzie obcierać ??

pierwszy post

 

i są to właśnie 165/70/r14

drugi post :P

zdecyduj się jakie masz bo pierwsze są za duże do primerki a drugie stanowczo za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji podłączę się pod temat, planuję zakup zimówek 185/65R15 i zastanawiam się nad oponką. Co prawda jest to nowość i mało recenzji w sieci, ale mogę mieć w dobrej cenie i jakoś to mnie ku niej skłania. Co sądzicie o tym modelu oponki ? Poprzedni WR jest dobrze oceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji podłączę się pod temat, planuję zakup zimówek 185/65R15 i zastanawiam się nad oponką. Co prawda jest to nowość i mało recenzji w sieci, ale mogę mieć w dobrej cenie i jakoś to mnie ku niej skłania. Co sądzicie o tym modelu oponki ? Poprzedni WR jest dobrze oceniany.

 

Opony nokian są bardzo dobre zarówno letnie jak i zimowe ale na tym linku cena jest odstraszająca dla mnie 312zł :/ jaka była by twoja dobra cena bo może ja bym sobie takie sprawił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie oferuje sprzedaży :) kumpel pracuje w gumach i akurat sprowadzają te nokiany od producenta, cena jaką mi zaoferował za ten rozmiar to 236zł szt. dlatego się nad nimi zastanawiam. Cena ponad 300 też mnie przyprawia o ból głowy i za tyle bym ich nie kupił. Najgożej, że jest to nowość i na dobrą sprawę jest to pewne ryzyko mimo iż firma ceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

236zł to bardzo dobra cena na opony.com.pl są po 296zł za tą cene bierz :one:

http://www.ceneo.pl/699054

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat, może się przyda tym, którzy jeszcze nie kupili zimówek, mamy nową CENĘ tych nokianów. Zapowiadają się dobre oponki w rozsądnej cenie, zamówilem komplet i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

236zł to bardzo dobra cena na opony.com.pl są po 296zł za tą cene bierz :one:

http://www.ceneo.pl/699054

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat, może się przyda tym, którzy jeszcze nie kupili zimówek, mamy nową CENĘ tych nokianów. Zapowiadają się dobre oponki w rozsądnej cenie, zamówilem komplet i zobaczymy.

 

Jaka nowa cena w linku jest taka sama jak ta co ja napisałem :/ 296zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w sklepie się pomylili, wczoraj widniała cena 218zł i po takiej cenie kupiliśmy z bratem 8szt. Zobaczymy, czy zrealizują zamównienie, wczoraj poszła kasa.

 

A za 218zł to sam bym kupił :)

 

[ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 20:47 ]

A moze kupiłeś model WR bo jest teraz w promocji 215zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadeszła zima więc i letnie opony poszły w kąt a alusy do prostowania. Czeka mnie jednak wydatek bo muszę kupić przynajmniej 2 opony. Ostatnio miałem używki, ale teraz kupię chyba nowe. Zastanawia mnie czy są jakieś przeciwwskazania, aby zakładać opony o różnych proflach (przód - tył). Jeżeli kupię 2 szt to stare 205/55R16 pojdą na tył. Taki sam rozmiar miałem z przodu, ale przy max skręcie lekko tarło o nadkola, dlatego zastanawiam się czy nie zapodać na przód 205/50R16. Co o tym myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła zima więc i letnie opony poszły w kąt a alusy do prostowania. Czeka mnie jednak wydatek bo muszę kupić przynajmniej 2 opony. Ostatnio miałem używki, ale teraz kupię chyba nowe. Zastanawia mnie czy są jakieś przeciwwskazania, aby zakładać opony o różnych proflach (przód - tył). Jeżeli kupię 2 szt to stare 205/55R16 pojdą na tył. Taki sam rozmiar miałem z przodu, ale przy max skręcie lekko tarło o nadkola, dlatego zastanawiam się czy nie zapodać na przód 205/50R16. Co o tym myślicie :?:

 

 

Na zimę 16' 205 w SR'i? - "o maj Goschhh". CRAZY!

Śnieg lubi wąskie gumy o wyższym profilu. (na lato mam 205/55/R15 [ale będzie 205/50/R16 :) - zima 185/65 R15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...