Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka Cisnienia Oleju


Gość artiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sunny '92 2.0D. Czy powinienem się martwić jeśli przy zimnym silniku, po odpaleniu kontrolka ciśnienia oleju gaśnie dopiero po około 6 sekundach ? Sprawdzam oczywiście stan oleju. Olej i filtry świeżo pozmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie 1.7CD 1990, ale może nie 6 sekund... 6 sekund to całkiem sporo u mnie tak może ze 3, maks 4... Ale co może być tego przyczyną to nie wiem. Ja bym się tym aż tak bardo nie przejmował, w końcu diesel potrzebuje chwil, na to żeby sie uszczelnić i może dopiero wtedy odpowiednie ciśnienie łapie.

pozdr, miff

/1990 1.7CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna jest napinacz lancucha rozrzadu. bodajze gorny

hehe moze i napinacz ale napewno nie lancucha :P

w dieslu jest pasek rozrzadu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość jasiu666

ja ma tak samo.

zimny -ok 5 sek. dopiero lampka gaśnie, ciepły po 1 sek. Na początku myślałem że to olej (miałem zalany 10w40- półsyntetyk NESTE), zmieniłem na mineralny CASTROL - bo niby przebieg 180 tys km. - ale żadnej zmiany.

niektórzy mówią że smog w misce olejowej jest zapchany i trzeba wyczyścić;

drudzy, że to już koniec panewek;

trzeci że to wina popychaczy hydraulicznych -że zużyte i zanim nabiorą oleju....

 

.. może ktoś napisze jakąś sensowną odpowiedź.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Ja mam to samo, ale w benzynie... :? Okolo 3 - 4 sekundy... Co robic? Sprawdzic to, co mowil Michalll?

A nie wycieka Ci oleum gdzies na uszczelkach, uszczelniaczach? Silnik gubi cisnienie zanim napelni cala magistrale jak jest zimny. Posprawdzaj miejsca ewentualnych wyciekow i gestosc oleum. Bywa tez tak ze czesto przed biliska wymiana gdy olej jest juz rozrzedzony to kontrolka dluzej sie pali przy zapalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boris.blank

U mnie po dłuższym przestoju na warsztacie przestał gasnąć wogóle. Znaczy się lekko się żarzył. Wyjąłem czujnik, przeczyściłem, zmieniłem olej i... gaśnie w 2-3s.

 

Na własne ryzyko zrobiłem też coś takiego jak pieprznięcie sprężonym pow. w gniazdo czujnika a potem odpalenie silnika bez czujnika do momentu aż rzygnie olejem aby wyrzucił tamtędy ew. szlam, który mógł zalegać w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przyczyna jest napinacz lancucha rozrzadu. bodajze gorny

 

To nie ma nic do rzeczy nawet W GA14, Ga16, SR20...

 

Obstawiam:

-wyeksplatowana pompe oleju

-zasyfiony silnik nagarem np. po przejscia z minerala na olej lepszy...

-zluzyty układ korbowo tlokowy

-za gęsty olej

 

Generalnie 6 sek to bardzo zły objaw w moim bezyniaku lampa nie zapalala się dłuzej jak na 0,5 sek... Po zamontowaniu turbiny czas ten wydluzyl sie do ok 1sek ale to przez to ze czujnik oleju jest w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy w benzyniakach i dieslach N14 są takie same pompy oleju. Jeśli tak to by tłumaczyło podobne "kłopoty". Ja obstaje przy tym że trzeba wyczyścić smok w pompie oleju, ale zbadam tezę dopiero na jesieni przy wymianie oleju. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kupiłem japoński filtr oleju i jak ręką odjął. Jak przy rozruchu na zimno kontroka oleju paliła się 5-6 sec to teraz 1 sec.

sprzedawca powiedział mi że w filtrach do silników CD20 "jest zaworek który podtrzymuje ciśnienie w filtrze", i w zależności od jakości filtra zaworek działa lepiej lub gorzej.

 

w tym przypadku sprawdziłem na własnej skórze że jakość idzie z ceną.

czyli nie kupujcie "tanich" podróbek filtrów oleju... na marginesie do innych za 30 zł. kupić można oryginał.

 

ten z JC za ok 50 zł jest ok. ... tańszych nie kupujcie.. ktoś na forum pisał jeszcze o filtrach mann'a - ale nie udało mi się namierzyć sklepu z takimi, a w serwisie filtr z napisem nissan 140 zł.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...