Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niedługo zasiadam za sterami Almery SR, proszę o poradę


Gość yayo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Morał z tego taki, że ktoś bez pojęcia i po pijaku odwrócił oznaczenie ;) I zamiast SR napisał RS ;)

 

No! bo juz myślałam, że o czymś nie wiem ;-)

 

A do sprawdzenia wszystkie filtry, płyny, oleje i świece, a i na zawieszenie mozna looknąć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc skrot SR znaczy "sport road" czy jakos takos ale RS to chyba cos wiecej moze nawet jak GTI ale moge sie mylic :wink: . Chyba kupiles model w wielkim limicie :wink: . Co do wymiany to juz zostalo wiele powiedziane nie bede sie powtarzal. Milej jazdy zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumujmy: oleje, filtry, płyny, świece, lookout na zawieszenie, niby wszystko OK, tylko jakoś sam na to wpadłem, sądziłem, że znacie coś szczególnego, co akurat w almerze i tylko w almerze zrobić trzeba, dzieki i za to

 

btw, ile radości można ludziom sprawić przestawiając jedną literkę...

trzeba by do PAN'u o tym donieść, niech badanie psycho-socjo zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR'ka to fajna zabawka, dla mnie ma jedną wadą, która pewnie dla wielu jest zaletą - obniżonwe zawieszenie!

Już parę razy przydzwoniłem w krawężnik :evil:

 

Tak to reszta jak w Nissanie, wymieniać oleje i płyny, czasami coś tam w zawiszeniu (standard na polskich drogach) a tak to tylko lać paliwo i jeździć, ponoć nawet 600 tyś do remontu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
no prosze, a jednak SR istnieje i jest w ultra limitowanej wersji, o której nawet wybitni forumowicze nie słyszeli, thx Mike za info, będę uważał, jak by co...

 

Chyba kolega niezbyt dokładnie czytał nasze posty. Istnienia wersji SR nikt nie kwestionował. Zakwestionowaliśmy jednakowoż istnienie wersji RS, o której Ty napisałeś.

Widzisz różnicę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widzę różnicy!

I co mi zrobisz?

 

Ojojojjjjj.......cóż za takt....

 

ps. ja przynajmniej widzę zdecydowaną różnicę między SR, a RS......ale...jak kto woli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Nie, nie widzę różnicy!

I co mi zrobisz?

Ja? Nic. Szkoda mi czasu na prostowanie przewrażliwionych złośliwców.

 

A jak nie widzisz różnicy to może udaj się do okulisty, może Ci prawo jazdy odbiorą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, już się udaję na stosowną diagnostykę oczu i ewentualną wymianę gałek, co bym literkę zauważył, złożę też niezwłocznie prafko

 

zaraz po tym jak mentorzy przebadają się na okoliczność niezauważenia napisu "nie bić jestem nowy"

 

:D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
zaraz po tym jak mentorzy przebadają się na okoliczność niezauważenia napisu "nie bić jestem nowy"

 

Nie ma co wyciągać tematu jak gumki w majtkach. Ja tylko wytknąłem komuś literówkę ( nawet nie Tobie tylko autorowi przytoczonego przez pedroz'a ogłoszenia ), a Ty zaraz zareagowałeś zaczepnie. To ile kto ma postów na koncie nie ma tu dla mnie zadnego znaczenia.

 

Więcej wyrozumiałości życzę, a ja się teraz trzy razy zastanowię zanim postanowię komuś coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tylną wycieraczkę :)

to częsty problem w N15

 

sprawdz hamulce S ma tarcze z przodu i tyłu, więc podejrzewam ze SR rowniez, o ile sie nie myle to minimalna grubość tarcz to 16 mm, warto zmierzyc. Ja tego nie pilnowałem i mi jedna z przodu pękła w 4 miejscach, dobrze że się nie rozpadła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tylną wycieraczkę :)

to częsty problem w N15

 

, więc podejrzewam ze SR rowniez, o:)

Potwierdzam, autko jest otarczowane na maksa :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki panowie za konkretne info, z godzinę temu wróciłem za sterami almery i normalnie jestem w niebie, bo przesiadłem się z hyundaia pony (prawie japończyk :wink: ) więc rozumiecie mój entuzjazm

 

na drogach w ponym czasem żołądek podchodził mi do gardła tak bujało a tu po prostu płynie jak trzmiel w powietrzu, polskie drogi stały się o wiele mniej wyboiste

 

biegi wchodzą leciutko, silnik zasuwa jak pszczółka maja, hamulce działają

uffff, skończyło się bieganie po urzędach, ogólnie wrażenia zajefajne, zwłaszcza elektryczne regulowanie świateł i lusterek, wymiot na całej linii

 

klocki do wymiany, ponadto filtry, oleje, świece, serwis klimy no i porządne mycie...

 

auto używane więc ma parę niedoróbek, brakuje osłony zaczepu holowania, pekła linka podtrzymująca wewnętrzną klapkę w bagażniku, jedno przeciwmgłowe nie świeci no i muszę przykręcić plastik do uchwytu siedzenia, mała ryska na drzwiach i pod tablicą rej. ale damy radę ;)

 

OK, thx za info

pozdro

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike wiesz co ja jednak wolalbym troche wieksze i wiecej tloczkow bo ostatnio cos mnie nie tyle co zawodza ale nie jest chyba rewelacyjne.

 

Panowie! Te autka stworzone są do rozpędzania się a nie do hamowania :-D

 

A tak poważnie, to faktycznie hamulce to nie jest najmocniejsza strona Almery a ABS jest zbyt czuły i często przeszkadza.

 

Co do linki, to domyślam się, że mówisz o lince do otwierania bagaznika i wlewu paliwa. Ja kupiłem na allegro za 100 PLN z całym mechanizmem od klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :) , chodzi mi o te sznurowadłopodobne "sznurki" które są przymocowane do klapy i kiedy klapa się podnosi, to one podtrzymują klapkę która zakrywa bagażnik kiedy klapa jest zamknięta żeby ta klapka do której przymocowane są te "sznurki" nie utrudniała dostępu w hatchbacku

 

ktoś mógłby to wyjaśnić lepiej odemnie ale ogólnie zrobię sobie nowe z jakichś ładnych czarnych sznurowadeł za 80gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cha

mam jeszcze jedno gorące wrażenie, otóż nie wiem czy to prawda, ale inni kierowcy zaczeli traktować mnie z pewnym respektem, a raczej mój samochód niż mnie, dość długo snułem się po krajowjej jedynce i jakoś nikt mnie nie próbował wyprzedzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...