Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] rozrząd - napinacz, łańcuch


komprez

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Znalazlem na allegro napinacz lancucha gornego i sam lancuch w dobrej cenie, w zasadzie to jest komplet naprawczy

sprzedawany na sztuki

 

sa to czesci firmy : arco/motrex

 

http://allegro.pl/item786257518_nowy_napinacz_rozrzadu_nissan_ga_14d_16d_sunny.html

 

Zna ktos te firme ? :)

post-4879-1256205699,2843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o tą firmę to totalma porażka, korpus był tak dennie odlany że miał w kanałach miejsce gdzie był jeszcze piasek formierski i wszystko musiałem oczyścić. okazała się to zbędna robota ponieważ nie trzymał on oleju, i po dłuższym postoju wyciekał z niego olej i przy rozruchu łańcuch nie był napinany. Skończyło się na tym że wstawiłem korpus i resztę metalowych części ze starego napinacza, a wymieniłem tylko ślizg. przejechałem od tamtej pory 7000km i błoga cisza jest :D tak że jak za nieduże pieniądze (ok 100PLN) masz do kupienia to polecam, bo nie warto płacić 320PLN za oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o tą firmę to totalma porażka, korpus był tak dennie odlany że miał w kanałach miejsce gdzie był jeszcze piasek formierski i wszystko musiałem oczyścić. okazała się to zbędna robota ponieważ nie trzymał on oleju, i po dłuższym postoju wyciekał z niego olej i przy rozruchu łańcuch nie był napinany. Skończyło się na tym że wstawiłem korpus i resztę metalowych części ze starego napinacza, a wymieniłem tylko ślizg. przejechałem od tamtej pory 7000km i błoga cisza jest :D tak że jak za nieduże pieniądze (ok 100PLN) masz do kupienia to polecam, bo nie warto płacić 320PLN za oryginał.

 

no ja go mam za 65pln wiec chyba kupie i odrazu zamienie tylko lyzwy slizgowe :)

A trudno jest je wymienic ? mozesz to jakos w skrocie opisac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

chciałbym się podłączyć do tematu. mam silnik GA16DE

moja sytuacja wygląda tak;

słoneczko zrobiło dla mnie 250tys i prosi mnie teraz o rozrząd - coraz mocniej zaczyna krzyczeć łańcuch.

nie zamierzam na nim oszczędzać więc mam pytanko,:)

 

czy ten silnik nie ma włków balansowych?

 

Witam!

ponaglam pytanko,

czy oriętuje się ktoś w jaki sposób są w tym silniku napędzane wałki balansowe, o ile są?

i czy czasem nie za pośrednictwem łańcucha rozrządu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

chciałbym się podłączyć do tematu. mam silnik GA16DE

moja sytuacja wygląda tak;

słoneczko zrobiło dla mnie 250tys i prosi mnie teraz o rozrząd - coraz mocniej zaczyna krzyczeć łańcuch.

nie zamierzam na nim oszczędzać więc mam pytanko,:)

 

czy ten silnik nie ma włków balansowych?

 

Witam!

ponaglam pytanko,

czy oriętuje się ktoś w jaki sposób są w tym silniku napędzane wałki balansowe, o ile są?

i czy czasem nie za pośrednictwem łańcucha rozrządu??

 

kolego silnik GAxxXX na dwa łańcuchy rozrządu. Jeden napędza dwa wałki rozrządu wylotowy i dolotowy poprzez koło pośredniczące, oraz drugi łańcuch który napędza z wału silnika koło pośredniczące. z tego co się orientuję to nie ma tam żadnych wałków balansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie byłem cały czas przekonany że ma wałki balansowe,

dla mnie ten silnik jak go odpalę zbyt spokojnie stoji na wolnych obrotach.

wiem że japonce stosują takie rzeczy dla kultury pracy,

z reszą w hondzie mojego starego razem z paskiem rozrządu jest dodatkowy pasek napędzający wałki balansowe,

dlatego myslałem że tu jest to rozwiązane analogicznie, no i zmyliły mnie te "dwa" łańcuchy

dorwałem schemat rozrządu i teraz wiem jak to wydląda (nigdy tego nie rozbierałem), no i jestem zaskoczony....

Zabieram się za wymiane bo już bardzo trzeszczy, już idzie do mnie komplecik naprawczy, a właściwie nim nie jeżdżę,

jak rozbiorę wybadam o co tam chodzi..

dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...