Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[Bluebird] 2.0 benzyna/atx


Guest tadziol

Recommended Posts

Guest tadziol

witam po dłuższej nieobecności :)

mam parę pytań do starych wyjadaczy :rolleyes: ,ponieważ zakupiłem dwa dni temu Nissana i stałem się posiadaczem trzech Bluebirdów i jednego Patrola.

Najnowszy nabytek to Bluebird rocznik 1987 z silnikiem benzynowym 2.0l i automatyczną skrzynią.

Pytania:

olej w skrzyni nie wygląda za ciekawie,kolor wiśniowo-brązowy,bez zapachu spalenizny.skrzynia przełącza płynnie,chociaż na zimno da się wyczuć szarpnięcie w momencie 1-2 shift.2-3 shift,3-OD shift bez zarzutu,praktycznie niewyczuwalne kiedy następuje zmiana.co radzicie? wymieniać olej,a jeśli tak to na jaki?Dextron 1,2 czy nawet 3??

 

Chłodnica wody była wymieniana na nową,ale nie jest dokładnie taka jak powinna być.dolny wąż przedłużany połapany byle jak i byle gdzie.brakuje też miejsca na drugi czujnik załączenia wentylatora(ten górny).mam odpowiednią chodnicę wody(jeżeli chodzi o kroćce)ale nie posiada ona chłodnicy oleju skrzyni automatycznej.Jeżeli dołożę dodatkową chłodnicę i puszczę przez nią olej ATX,to jaka jest wasza opinia na ten temat??

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Witam!!

 

Gratuluję zakupu kolejnego udanego auta. Postaram Ci się jutro napisać jaki dokładnie zaleca się olej do automatu - mam to napisane w książce haynesa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...