Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Bluebird] 2.0 benzyna/atx


Gość tadziol

Rekomendowane odpowiedzi

witam po dłuższej nieobecności :)

mam parę pytań do starych wyjadaczy :rolleyes: ,ponieważ zakupiłem dwa dni temu Nissana i stałem się posiadaczem trzech Bluebirdów i jednego Patrola.

Najnowszy nabytek to Bluebird rocznik 1987 z silnikiem benzynowym 2.0l i automatyczną skrzynią.

Pytania:

olej w skrzyni nie wygląda za ciekawie,kolor wiśniowo-brązowy,bez zapachu spalenizny.skrzynia przełącza płynnie,chociaż na zimno da się wyczuć szarpnięcie w momencie 1-2 shift.2-3 shift,3-OD shift bez zarzutu,praktycznie niewyczuwalne kiedy następuje zmiana.co radzicie? wymieniać olej,a jeśli tak to na jaki?Dextron 1,2 czy nawet 3??

 

Chłodnica wody była wymieniana na nową,ale nie jest dokładnie taka jak powinna być.dolny wąż przedłużany połapany byle jak i byle gdzie.brakuje też miejsca na drugi czujnik załączenia wentylatora(ten górny).mam odpowiednią chodnicę wody(jeżeli chodzi o kroćce)ale nie posiada ona chłodnicy oleju skrzyni automatycznej.Jeżeli dołożę dodatkową chłodnicę i puszczę przez nią olej ATX,to jaka jest wasza opinia na ten temat??

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Gratuluję zakupu kolejnego udanego auta. Postaram Ci się jutro napisać jaki dokładnie zaleca się olej do automatu - mam to napisane w książce haynesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...